Szkła progresywne kontaktowe

Szkła progresywne kontaktowe

Postprzez Małgorzata » 16 maja 2011, o 13:23

Witam koleżanka poleciła mi wizyte w dobrym optyku wychwala zarówno obsługę jak i okuliste, nosiła do tej pory okulary ciągle teraz czasem zakłada soczewki, ja z kolei noszę progresję i usłyszałam w tym optyku że istnieje możliwość takich samych szkieł tylko kontaktowych, tylko że moja wada to +6.oo do dali i +8.5 do bliży. Pytanie moje jest czy dam radę się przyzwyczaić do tych soczewek jaki jest sposób działania ich i czy o takich mocach wogóle jest możliwe wykonanie tych soczewek? z góry dziękuję za pomoc. Małgosia.
Małgorzata
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 13:18

Re: Soczewki progresywne kontaktowe

Postprzez zez_ukryty » 16 maja 2011, o 23:25

viewtopic.php?f=10&t=127 Pani zajrzy tu. Pozdrawiam.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Szkła progresywne kontaktowe

Postprzez Małgorzata » 17 maja 2011, o 16:16

nie uzyskałam tylko tam informacji czy przy mojej wadzie da radę ruszyć ten temat...prosiła bym o odpowiedź, z góry dziękuję...
Małgorzata
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 13:18

Re: Szkła progresywne kontaktowe

Postprzez zez_ukryty » 17 maja 2011, o 16:53

Da radę ruszyć. Ale szczegółów dowie się Pani w gabinecie okulistycznym zajmującym się doborem soczewek kontaktowych.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Szkła progresywne kontaktowe

Postprzez Z.Optyk » 18 maja 2011, o 12:19

Witam serdecznie,chciałabym się podzielić swoimi refleksjami na ten temat,ponieważ w zakładzie optycznym, w którym pracuje, jest zatrudniona okulistka (z bardzo długim stażem i doświadczeniem),która nie uważa czegoś takiego jak soczewka kontaktowa progresywna,według niej nic nie zastąpi nam okularów,a w szczególności w momencie gdy chcielibyśmy mieć zawarte wszystko w jednym. Piszę to dlatego,że gdybyś trafiła na taką panią doktor jak nasza,to nie zrażaj się bo na pewno są okuliści,którzy idą do przodu z techniką i jak najbardziej polecają swoim pacjentom wszelkie nowości. Gratuluję odwagi i życzę powodzenia w dążeniu do celu!
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkła progresywne kontaktowe

Postprzez Paula Optometrysta » 18 maja 2011, o 15:33

soczewki kontaktowe progresywne gdy sa dobrze dobrane sa naprawde fajna mozliwoscia korecji wady wzroku. aby w pelni moc sie cieszyc z komfortu jaki daja soczewki nalezy pamietac o dwuch sprawach:
1. specjalista ktory zna sie na doborze takich specjalistycznych soczewek, aplikuje je i nie sa dla niego nowoscia, gdyz soczewki specjalistyczne a takimi sa soczewki progresywne podlegaja troszke bardziej skomplikowanemu doborowi i czasem trzeba przymierzyc kilka roznych by udalo sie osiagnac maksymalna ostrosc.
2. potrzebny jest czas na adaptacje. gdyz soczewki kontaktowe wykorzystuja troszke inny sposob tworzenia obrazu i potzereabny jest czas aby" Mozg nauczyl sie odbierac ten obraz". Czasami potzrebna jest mala modyfikacja mocy soczewek na wizycie kontrolnej.
wiec prosze sie nie zrazac po pierwszym zalozeniu.
Jendakze dobry specjalista napewna Pania zapozna z cala procedura dopasowania i czasem adaptacji.
Paula Optometrysta
 
Posty: 53
Dołączył(a): 29 kwi 2011, o 08:31

Re: Szkła progresywne kontaktowe

Postprzez Małgorzata » 18 maja 2011, o 15:42

Okej to w takim razie prosiła bym o polecenie mi dobrego okulisty który dobierze mi te szkła progresywne. Zapewne też przyda się państwu informacja że jestem z Warszawy, mogą też być jej okolice.
Małgorzata
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 13:18

Re: Szkła progresywne kontaktowe

Postprzez Paula Optometrysta » 24 maja 2011, o 09:57

To prosze niech pani poda mi maila na priva to wysle namiary na dobrego specjaliste:) i daje gwarancje 100% satysfakcji z doboru soczewek:)
pozdrawiam
Paula Optometrysta
 
Posty: 53
Dołączył(a): 29 kwi 2011, o 08:31

Re: Szkła progresywne kontaktowe

Postprzez Małgorzata » 24 maja 2011, o 17:59

nie ma tu takiej opcji chyba :( a nie można tak na forum chociaż adres ulica proszę :) w ten sposób chyba pomożemy nie tylko mnie bo nie tylko ja na pewno będę borykać się z tym problemem., z góry dziękuję :)
Małgorzata
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 13:18

Re: Szkła progresywne kontaktowe

Postprzez katherina » 30 maja 2011, o 20:54

Witam pani Małgosiu, najlepiej jak pani znajdzie specjaliste współpracującego z optykiem, dzięki temu będzie pani miała kompleksową obsługę oraz doradztwo, powinna pani podjechać do któregoś z nich i tam zzadać pytanie, jeśli będzie to dobry optyk nawet jeśli nie świadczy takich usług powinien panią pokierować w tej tematyce...kolejna propozycja to klinika laser, tam są zrzeszeni jedni z najlepszych specjalistów w Warszawie, i być może tam uzyska pani informacje który z nich dobiera soczewki progresywne. Życzę powodzenia i jak by co proszę pisać i pytać...
Pozdrawiam Katherina
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość