Różnica między soczewkami...

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez Z.Optyk » 27 cze 2011, o 14:34

Droga Juleczko przeciwwskazań do noszenia soczewek jest całkiem sporo, ale faktycznie większość z nich może stwierdzić okulista. Jednak, żeby uspokoić Twoją ciekawość wymienię te najczęściej spotykane:
1.Wszelkiego rodzaju stany zapalne (nie tylko oczu ale i całego organizmu);
2. Zaburzenia hormonalne (np. w czasie ciąży czy menopauzy);
3. Zespół suchego oka;
4. Nadczynność tarczycy;
5. Różnego rodzaju alergie,
6. Zaawansowana cukrzyca.
To część przeciwwskazań zdrowotnych. Dochodzą do tego jeszcze takie jak: starach przed włożeniem czegoś do oka, alkoholizm czy problem z higieną osobistą.

A jeśli chodzi o to co słyszałaś o tym "wrastaniu" to pewnie chodziło o wrastanie naczyń włosowatych ale to dzieje się wtedy, gdy zbyt długo nosimy soczewki do tego nie przystosowane i narażamy nasze oczy na niewystarczającą ilość tlenu.

Przyłączając się do moich poprzedników polecam wizytę u specjalisty, który Ci wszystko dokładnie wyjaśni. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez Juleczka » 28 cze 2011, o 23:02

dziękuje bardzo :) Trochę mi rozjaśniliście. Wychodzi na to że im człowiek młodszy tym w sumie mniejsze zagrożenie że nie bęzie możliwości noszenia soczewek :)) pozdrawiam
Juleczka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 cze 2011, o 08:01

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez Z.Optyk » 29 cze 2011, o 16:25

To fakt. Ale i tak nic nie zastąpi wizyty u specjalisty w celu wyeliminowania jeszcze innych-poważniejszych przeciwwskazań jak pofałdowanie rogówki czy wystepowanie stożka. NIe zastanawiaj się wiecej nad tym , tylko jeśli chcesz nosić soczewki to po prostu udaj się do dobrego okulisty. pozdrawiam
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez KASIA » 6 lip 2011, o 09:41

Witam serdecznie-Czy moze mi ktoś udzielic informacji odnośnie soczewek kontaktowych.Jakiej firmy soczewki przepuszczają najwiecej tlenu?
KASIA
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 cze 2011, o 08:27

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez Z.Optyk » 6 lip 2011, o 13:59

Witaj Kasiu. Najbardziej tlenoprzepuszczalne są soczewki Air Optix Night&Day Aqua firmy Ciba Vision. Ich wysoki wskaźnik tlenoprzepuszczalności wynika z tego, iż są to soczewki do ciągłego noszenia w dzień i w nocy. Jednak także inne soczewki tej firmy (np. miesięczne i jednodniowe) charakteryzują się dużą przepuszczalnością tlenu i wszyscy moi klienci "soczewkowi" są z nich bardzo zadowoleni. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez LEMUR » 6 lip 2011, o 14:14

KASIA napisał(a):Witam serdecznie-Czy moze mi ktoś udzielic informacji odnośnie soczewek kontaktowych.Jakiej firmy soczewki przepuszczają najwiecej tlenu?

Z.Optyk napisał(a):Najbardziej tlenoprzepuszczalne są soczewki


To nie jest jedyny i wazny parametr, oxygen flux wykazuje iz nawet nizsze wartosci dk/t mierzalne laboratoryjnie gwarantuja zblizona wysoka transmisje tlenu do rogowki. Nie popadajmy w skrajnosc uwielbienia w cyferki i liczby bo nie na tym to ma polegac. Wspomniane N&D maja swoje wady jak np. wysoka sztywnosc, pozostale jak nie wszystkie wypadaja znowu lepiej od niej a ta najgorzej ;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez zez_ukryty » 6 lip 2011, o 16:19

LEMUR napisał(a):To nie jest jedyny i wazny parametr, oxygen flux wykazuje iz nawet nizsze wartosci dk/t mierzalne laboratoryjnie gwarantuja zblizona wysoka transmisje tlenu do rogowki. Nie popadajmy w skrajnosc uwielbienia w cyferki i liczby bo nie na tym to ma polegac.


... 10 poziomów antyrefleksów :D .

Jakby soczewki miały lichą tlenoprzepuszczalność to by nie były w sprzedaży bo powodowałyby wrastanie naczyń krwionośnych w rogówkę i nie tylko. LEMUR więc dobrze prawi. Amen.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez Z.Optyk » 7 lip 2011, o 13:47

Pani Kasia oczekiwała konkretnej odpowiedzi więc jej takiej udzieliłam-poleciłam firmę, którą sprawdziłam i której ufam. I tak, jak wiadomo najlepiej sprawdzić wszystko "na sobie" bo różni klienci i ich oczy różnie reagują na soczewki poszczególnych firm.

A co do tego czy "soczewki z lichą przepuszczalnością" byłyby w sprzedaży czy nie to sprawa dyskusyjna... Teraz soczewki kontaktowe można kupić w Rossmanie a nawet na bazarze i nie sądzę, aby były one dogłębnie zbadane.
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez zez_ukryty » 7 lip 2011, o 13:56

Z.Optyk napisał(a):A co do tego czy "soczewki z lichą przepuszczalnością" byłyby w sprzedaży czy nie to sprawa dyskusyjna... Teraz soczewki kontaktowe można kupić w Rossmanie a nawet na bazarze i nie sądzę, aby były one dogłębnie zbadane.


Takiej ewentualności nawet w swojej wypowiedzi nie brałem pod uwagę. Mówimy tu o "normalnych" soczewkach.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Różnica między soczewkami...

Postprzez Juleczka » 19 mar 2012, o 11:49

Hej, ostatnio moja koleżanka mi powiedziała że coś się działo dziwnego z jej oczami kiedy nosiła soczewki. Ma dość dużą wadę i przyznała mi się że od 4 lat w ogóle nie chodziła w okularach tylko w soczewkach bo to oczywiście duży komfort na co dzień tym bardziej jak są to moce -5.5. Poszła do okulisty i okazało się że dostała uczulenia na soczewki kontaktowe. Jak się zapytałam na czym to polega to powiedziałam że właściwie nie wiem... o_O może mnie ktoś oświecić??
Juleczka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 cze 2011, o 08:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość