Soczewki kontaktowe kolorowe...pytania/wątpliwości...

Soczewki kontaktowe kolorowe...pytania/wątpliwości...

Postprzez katherina » 18 lut 2011, o 11:51

w tym dziale brakuje mi jeszcze tego wątku...soczewki kontaktowe kolorowe mają kosmetycznie upiększać nasze spojrzenie...nadawać mu wyrazistości a czasem nawet przesadnie przerażać naszych odbiorców :) ale czy każdy z nas wie jak trzeba je użytkować :?: jaki rodzaj dobrać aby idealnie pasowały :?: hmmm...to co w takim razie czekam na kolejne posty aby temat mógł się rozwijać :)
Pozdrawiam Katherina :)
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Soczewki kontaktowe kolorowe...pytania/wątpliwości...

Postprzez Maślana » 18 lut 2011, o 12:57

Fakt że jestem mężczyzną nie oznacza że nie chce wyglądać dobrze i ciekawie 8-) , może coś byś mi doradziła Katherina? Jestem brunetem mam jasne błękitne oczy i wadę, astygmatyzm.Czy soczewki kolorowe są dostępne z każdą wadą? Jaki kolor soczewek byś mi poleciła? ;)
Maślana
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27 sty 2011, o 10:41

Re: Soczewki kontaktowe kolorowe...pytania/wątpliwości...

Postprzez katherina » 18 lut 2011, o 13:05

Maślana wklej w avatar swoje zdjęcie, będzie mi łatwiej dopasować kolor :) a kolejna sprawa prosiła bym żebyś podał mi aktualną swoją wadę :)
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Soczewki kontaktowe kolorowe...pytania/wątpliwości...

Postprzez Maślana » 18 lut 2011, o 13:29

Avatar jest zbyt mały byś mogła dostrzec faktyczny kolor moich oczu.
A tak na marginesie wolałabym raczej nie ujawniać swojej jakże urokliwej osoby :D Już nie chodzi o mój powalający wygląd ale o prywatność. Jak się dobiera soczewki? do koloru źrenicy? więc jest błękitna, jasna, w dowodzie widnieje jako niebieska 8-) moce soczewek to -3.0/-1.0 0s 180 i -2.5/-1.0 os 180. Pozdrawiam Katherina. A może życzysz sobie na priv zdjęcia??? ;)
Maślana
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27 sty 2011, o 10:41

Re: Soczewki kontaktowe kolorowe...pytania/wątpliwości...

Postprzez J.M. » 21 lut 2011, o 15:59

Witam-mam pytanie jeśli chodzi o dobór soczewek kolorowych tzn.czym się sugerować żeby być zdowolony z koloru soczewki :?: Czy każdy inywidualnie musi to zobić :?: Czy większość noszących soczewki kolor są zadowoleni :?: Pozdro
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Soczewki kontaktowe kolorowe...pytania/wątpliwości...

Postprzez katherina » 21 lut 2011, o 20:51

J.M. przy doborze soczewek kontaktowych kolorowych po pierwsze musisz się kierować podstawowymi wytycznymi czyli, wizyta u okulisty i określenie przez tegoż specjalistę możliwości ogólnego użytkowania ich, następna sprawa to, to iż specjalista określa średnicę oraz krzywiznę soczewki. Po takiej wizycie powinnaś również uzyskać informację zarówno od okulisty jak i optyka na temat okresu użytkowania tych soczewek UWAGA!!! ponieważ soczewka jest zabarwiana w większym stopniu może podrażniać oko dlatego też stosuje się ją na przemiennie z soczewkami bezbarwnymi jak również oczywiście z dobrymi okularami z adekwatną mocą do wady. Co do koloru zabarwienia soczewki istnieje bardzo szeroka gama tychże barwień za równo ze względu na rodzaj jak i firmę. Bardzo duży wybór istnieje przykładowo w "palecie kolorów" firmy Ciba Vision. podział jest ze względu na rodzaj koloryzacji m.in. całkowicie zmieniające kolor oka, pogłębiające kolor oka oraz nadające spojrzeniu delikatnego ale i zadziornego przysłowiowego " błysku w oku" :). Osoby mające jasny kolor oczu posiadają full opcje wyboru, ponieważ każda koloryzacja będzie u nich widoczna, osoby z oczami ciemniejszymi są jednak w bardziej komfortowej sytuacji, gdyż u nich ta zmiana nie jest aż tak bardzo diametralna a efekty tegoż "zabiegu" są dość interesujące. Rada z mojej strony soczewki kolorowe są jak elitarna biżuteria trzeba trochę pokombinować aż w końcu utożsamiamy się z tą jedyną :)
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Soczewki kontaktowe kolorowe...pytania/wątpliwości...

Postprzez katherina » 22 lut 2011, o 17:24

Maślana w wiadomości wcześniejszej powinieneś uzyskać większość informacji na Twoje pytania, ale znając swoją wadę możesz się udać do dobrego optyka w swoim miejscu zamieszkania, każdy optyk posiada tabele przeliczeniowe soczewek torycznych i na miejscu powinieneś uzyskać informacje co do mocy adekwatnej do Twojej wady w soczewkach oraz ich dostępność w "palecie kolorystycznej" :) co do tego Priv-a to nie mam nic do ukrycia i mogę pisać jawnie na forum...no chyba że Ty coś chciałbyś napisać nie związanego z tematem :)
Pozdrawiam Katherina :)
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Soczewki kontaktowe kolorowe...pytania/wątpliwości...

Postprzez Maślana » 23 lut 2011, o 12:05

8-) hmmm Katherina. W takim razie bardzo proszę bądź łaskawa i pomóż mi w doborze koloru 8-) . Korzystam z soczewek Air Optix for Astigmatism. Czy przy mojej wadzie mogę mieć soczewki kolorowe? jeżeli tak to jaki kolor byś mi poleciła - tak jak wspominałem mam jasno niebieską tęczówkę. O ile więcej kosztują takie soczewki?
Maślana
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27 sty 2011, o 10:41

Re: Soczewki kontaktowe kolorowe...pytania/wątpliwości...

Postprzez gwiazda2011 » 24 lut 2011, o 15:05

Hej Katherina widzę,że masz pojęcie o soczewkach kontaktowych i stąd moje pytanie do Ciebie. Mianowicie nie mam żadnej wady wzroku i noszę okulary od tak sobie dla hmmm...poprawienia wyglądu,(który uważam i tak jest świetny),a teraz zachciało mi się soczewek kontaktowych, ale nie chciałabym aby one były takie tradycyjne. W ogóle to pytanie czy jest szansa abym takowe posiadała, interesują mnie takie które w radykalny sposób zmienią wygląd moich oczu a może jakieś ciekawe kolorowe soczewki jesteś w stanie mi zaproponować, moje oczęta są koloru piwnego ;),czekam na rady :!:
gwiazda2011
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 lut 2011, o 16:53

Re: Soczewki kontaktowe kolorowe...pytania/wątpliwości...

Postprzez marylka » 24 lut 2011, o 16:02

Hej wszystkim. Zaciekawiło mnie to co piszecie i tak stwierdziłam, że może i ja bym sobie kupiła takie kolorowe soczewki.... Tylko ja jako osoba nieufna chciałabym zobaczyc efekt takiej koloryzacji. Nie lubię robić zakupów w ciemno. Czy to możliwe, żeby gdzieś przymierzyć takie soczewki? Bo w katalogu kolor może mi się podobać ale...to tylko wzornik na papierze, a w rzeczywistości przecież może być różnie....
marylka
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 16:01

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość