Soczewki a solarium???!!!!!

Re: Soczewki a solarium???!!!!!

Postprzez katherina » 2 mar 2011, o 18:17

Spokojnie wskazówką dla Ciebie i innych forumowiczek , które lubią się czasem wygrzewać i "upiększać" używając zabiegów opalających na solarium jest to iż przed zabiegiem opalania nawilżamy oczy i oczywiście soczewki w nich zaaplikowane kroplami do tego przeznaczonymi, po zabiegu opalania również powtarzamy tę czynność a co do szkodliwości promieni UV polecam po prostu zakładanie okularów dostępnych w każdym solarium przeciwko temuż promieniowaniu :)
Pozdrawiam Katherina :)
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Soczewki a solarium???!!!!!

Postprzez J.M. » 12 mar 2011, o 13:13

Hejka
Ja noszę soczewki kontaktowe już dłuższy czas i jeśli chodzi o solarium to nie próbowałam bo troszkę się obawiam jak oczy moje na to zareagują.Latem noszę dodatkowo okulary p/słoneczne i nic się nie dzieje,więc chyba muszę się odważyć :)
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Soczewki a solarium???!!!!!

Postprzez katherina » 12 mar 2011, o 13:56

na spokojnie możesz droga J.M. wypróbować mojego sposobu sama nie stosuje korekcyjnych soczewek ale kolorowe czasem upiększają moje spojrzenie :) za to znajome są fankami solarium i im w pełni ten sposób odpowiada, za równo oczy jak i soczewki są w pełni zabezpieczone :)
Pozdrawiam Katherina
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Soczewki a solarium???!!!!!

Postprzez Stylion_pl » 26 paź 2012, o 07:43

na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że kiedyś nosząc soczewki bardzo często korzystałam z solarium. I nic się nie stało. Chociaż przyznam się szczerze, że za pierwszym razem miałam nie złego pietra czy nic się nie stanie, no ale było wszystko ok.
Stylion_pl
 
Posty: 96
Dołączył(a): 5 sie 2012, o 07:43

Re: Soczewki a solarium???!!!!!

Postprzez niki » 2 lis 2012, o 09:44

Jestem pewna że dodatkowe nawilżenie i okularki ochronne będą skutecznie chronić soczewki w solarium.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Soczewki a solarium???!!!!!

Postprzez manex » 2 lis 2012, o 20:51

ja nosze soczewki i latam na solarium tak 2 razy w tygodniu i jakoś nie czuję dyskomfortu moja znajoma z którą chodzę tak samo robi ;)
i nawet nie zakładamy tych okularów ochronnych które znajdują się w kabinach :)
manex
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 lis 2012, o 19:21

Re: Soczewki a solarium???!!!!!

Postprzez LEMUR » 3 lis 2012, o 09:12

manex napisał(a):i nawet nie zakładamy tych okularów ochronnych które znajdują się w kabinach :)

i pewnie jeszcze patrzycie na te lampy...

bo po co zakladac okularki ochrone - toz to obciach, jestesmy mlodymi buntownikami i na nic nam wszelkie nakazy, zakazy. Robimy to co uwazamy za sluszne. Nieprawdaz?


Dlaczego kontaktowicze uwazaja, ze jak nie czuja dyskomfortu to oznacza, ze wszystko jest OK!?
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Soczewki a solarium???!!!!!

Postprzez zKrainyDreszczowcow » 3 lis 2012, o 09:25

Ja bym mimo wszystko zdejmowała soczewki przed wejściem do solarium... Bo chyba promieniowanie może je wysuszać.
zKrainyDreszczowcow
 
Posty: 55
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:22

Re: Soczewki a solarium???!!!!!

Postprzez adrianM » 3 lis 2012, o 09:29

Hej Lemur, gdybyśmy tak podchodzili do wszystkiego to całe życie spędzilibysmy u lekarzy. Myślę zdrowy rozsądek i umiar jest potrzebny we wszystkim, ale nie ma co przesadzać.
adrianM
 
Posty: 44
Dołączył(a): 17 lut 2011, o 15:27

Re: Soczewki a solarium???!!!!!

Postprzez manex » 3 lis 2012, o 10:41

nie zakładam tych okularów z jednego oczywistego powodu :D ile ludzi ich miało przed sobą i nikt ich nie myję :P
manex
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 lis 2012, o 19:21

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość