soczewki kontaktowe progresywne

soczewki kontaktowe progresywne

Postprzez roseberry » 11 mar 2011, o 12:45

witam, od kilku lat noszę okulary progresywne. Czytając ten dział chciałam zasięgnąć informacji, całkowicie się nie orientuje, czy soczewki kontaktowe mogą być progresywne??? jeżeli tak to jakie są to koszta? Przyznam że skłonna jestem zainwestować by choć na jakiś czas wrócić do czasów kiedy to okulary nie były mi potrzebne ;)
roseberry
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 mar 2011, o 10:42

Re: soczewki kontaktowe progresywne

Postprzez katherina » 17 mar 2011, o 18:11

Po kolei najpierw musisz udać się do okulisty lub też optometrysty przyjmującego w dobrym salonie optycznym, który ma doświadczenie w dobieraniu progresywnych soczewek kontaktowych, zazwyczaj po wizycie jest możliwość zamówienia próbnego kompletu soczewek, koszta pierwszej próbnej pary powinny być wliczone w wizytę jest to również zależne od producenta i sposobu współpracy danego optyka z dostawcą soczewek. Soczewki te są typowo indywidualnie robione pod kątem Twojej osoby...pierwsze kroki w użytkowaniu danych soczewek mogą być ciężkie, ale spokojnie nie zrażaj się od razu, czasem trzeba kilka razy zmieniać ich parametry ale w końcu udaje się uzyskać założony cel :) Powodzenia :)
Pozdrawiam Katherina
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: soczewki kontaktowe progresywne

Postprzez zez_ukryty » 17 mar 2011, o 22:19

Kontakty progresywne to dobra rzecz. Jeżeli użytkuje pani soczewki okularowe progresywne po założeniu kontaktowych na pewno ucieszy się pani z pełnego pola widzenia i braku obszarów nieczynnych optycznie. Ale tak jak pani Katherina napisała - nie zrażać się początkowymi, przypuszczalnymi trudnościami.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: soczewki kontaktowe progresywne

Postprzez roseberry » 18 mar 2011, o 14:05

Rozumiem że soczewki próbne dostanę za darmo. Jakoś trudno mi w to uwierzyć ale zapytam u swojego optyka i lekarza który mnie prowadzi od kilku lat. Zastanawia mnie to jak jest z funkcjonalnością czy rzeczywiście jest tak jak powiedziałeś (zez_ukryty) że pole jest większe i nie ograniczone tak jak w przypadku okularów, choć i tak zawsze staram się iść z duchem czasu i nie oszczędzam na swoim wzroku, jak większość kobiet wybieram to co najdroższe :lol:
roseberry
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 mar 2011, o 10:42

Re: soczewki kontaktowe progresywne

Postprzez zez_ukryty » 18 mar 2011, o 15:16

Możliwe, że otrzyma pani soczewki próbne (jednakże przy ich cenie to już kwestia dyskusyjna ale trzeba przecież ją jakoś dopasować). Jeżeli chodzi o owe pole widzenia to różnica jest taka, że w soczewce kontaktowej może pani jak to by powiedzieć "kręcić oczami" i widzieć to co znajduje się np. z boku. W okularach progresywnych musi pani odwrócić głowę. I dodatkowo soczewka kontaktowa jest na oku co też ma wpływ na pole widzenia.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: soczewki kontaktowe progresywne

Postprzez regina_wolska » 6 kwi 2011, o 13:18

Dzień dobry! Bardzo zaciekawiło mnie to o czym piszecie,od niedawna jestem użytkownikiem okularów progresywnych,ale stwierdziłam,że skoro zaryzykowałam i zdecydowałam się na ich zakup (teraz nie zdejmuję ich z nosa),to dlaczego miałabym nie skusić się na soczewki kontaktowe o tego typu konstrukcji. Tylko teraz pytanie,czy mój wiek 58 lat nie jest przeszkodą w zaakceptowaniu w ogóle jakichkolwiek soczewek kontaktowych dodam,że nigdy ich nie nosiłam i czy rzeczywiście takie rozwiązanie jest warte zachodu.Jeżeli mogę to proszę specjalistów o więcej szczegółów na ten temat. Przy podjęciu decyzji podczas dylematu z okularami bardzo mi pomogliście,więc mam nadzieję,że teraz również mogę na Was liczyć. Pozdrawiam gorąco!
regina_wolska
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 sty 2011, o 12:33

Re: soczewki kontaktowe progresywne

Postprzez zez_ukryty » 6 kwi 2011, o 15:08

Więc tak. Trochę wiosen już Pani ma ale śmiga Pani w okularach progresywnych, z komputera Pani z powodzeniem korzysta więc myślę, że soczewka kontaktowa nie będzie dla Pani problemem. Ale z tym zapraszam do dobrego okulisty na dobór soczewek w celu skonsultowania się i doboru soczewki. Pozdrawiam.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: soczewki kontaktowe progresywne

Postprzez katherina » 6 kwi 2011, o 19:27

Pani Regino brawa dla takich kobiet jak pani :) już panią uwielbiam :) powinna być pani wzorem dla innych i niech nim pani będzie gorąco zapraszam do opisania swoich odczuć po zastosowaniu tychże soczewek :) co do tych specjalistów zróbmy tak niech mi pani poda region gdzie pani mieszka a ja postaram się pani przygotować listę kliku dobrych optyków współpracujących z najlepszymi okulistami którzy w pełni kompleksowo i porządnie zaspokoją pani wymagania:)
Pozdrawiam Katherina
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: soczewki kontaktowe progresywne

Postprzez regina_wolska » 7 kwi 2011, o 12:34

Droga Katherino,uwierz że ja również byłabym przeszczęśliwa gdyby wszystkie 60-tki brały ze mnie przykład,ale niestety tak nie jest,koleżanki w moim wieku często dziwią się moim szalonym pomysłom i każą mi się puknąć w czoło,ale na szczęście jest przy mnie mój mąż,który dzielnie wspiera mnie przy podejmowaniu decyzji i nigdy nie krytykuje. Ale wracając do tematu i miejsca mojego zamieszkania to pochodzę z okolic Warszawy,a dokładnie z dzielnicy Anin i wiem,że niedaleko są salony VE,ale nigdy nie korzystałam i nie koniecznie chciałabym korzystać z ich usług,staram się omijać jakiekolwiek sieciówki. Dlatego proszę (jeżeli jest to możliwe) o namiary na salony optyczne godne polecenia i zaufania. Z góry serdeczne dzięki!
regina_wolska
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 sty 2011, o 12:33

Re: soczewki kontaktowe progresywne

Postprzez roseberry » 9 kwi 2011, o 10:39

witam... fakt faktem jeszcze się nie umówiłam na wizytę odnośnie soczewek ale zasięgnęłam informacji na temat całej tej procedury mierzenia itd. W 2 pobliskich optykach odmówili ale już w 3 uzyskałam wiadomości - zadowalające:) . Wizyta okulistyczna do tych soczewek kosztuje 150 zł. Za próbne soczewki nie płacę, wizyta kontrolna 80zł. A co ciekawe optyk powiedział że przy pierwszych próbnych na pewno będzie dobrze i nie będzie konieczności mierzenia innych, podparł to argumentem że noszę już progresy i z adaptacją nie będzie większych problemów. Nie umówiła się tylko dlatego że obecnie wyjeżdżam z całą rodziną na Święta i zasłużony urlop. W tym czasie chciałam się poradzić co na ten temat myślą fachowcy... Proszę o odpowiedź
roseberry
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 mar 2011, o 10:42

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron