Przedziwne przypadki podczas użytkowania soczewek kontaktowy

Przedziwne przypadki podczas użytkowania soczewek kontaktowy

Postprzez katherina » 31 mar 2011, o 17:55

Witam, rozpoczynam dość ważny na pewno nie kiedy zabawny a czasem przerażający temat przypadków jakie zdarzają się podczas użytkowania soczewek.
Przypadek znany prze ze mnie jest dość przerażający, i mam nadzieję że rzadki :/ pacjentka jest na nauce użytkowania soczewek kontaktowych, zakłada soczewki i nagle ułłła, pacjentka wstaje mdleje dobudzam ją wymiotuje. trafia do szpitala na kilka dni, w szpitalu po badaniach okazuje się, że jedno z zakończeń nerwów jest płytko umieszczone nienaturalnie w gałce ocznej i było to powodem takiego a nie innego zachowania organizmu... nie życzę nikomu kiedykolwiek spotkać się z takim przypadkiem... :?
Zapraszam do dopisywania kolejnych przypadków z waszego życia lub też takich jakie znacie ze słyszenia
Pozdrawiam Katherina
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedziwne przypadki podczas użytkowania soczewek kontak

Postprzez adrianM » 4 kwi 2011, o 12:08

Dręczy mnie pewna sprawa. Czy ktoś może miał coś takiego? Kupuję soczewki jednej firmy, o takiej samej mocy i u tego samego optyka a zdarza mi się że są jakby inne jakościowo. Jednego miesiąca noszą się super, bez żadnych problemów a kolejna para sprawia kłopoty. Soczewka czasem wypada albo oczy są podrażnione. Są to soczewki miesięczne takie na noc i na dzień. Jedną parę nawet zareklamowałem, optyk odesłał do producenta. Podobno przebadali i wszystko ok a ja nosić ich nie mogłem.
adrianM
 
Posty: 44
Dołączył(a): 17 lut 2011, o 15:27

Re: Przedziwne przypadki podczas użytkowania soczewek kontak

Postprzez katherina » 4 kwi 2011, o 13:47

Adrianie M a czy stosujesz się do wskazówek praktycznego właściwego użytkowania soczewek trybu Night&Day ? Jeśli nie wiesz o czym pisze, jest w tym dziale poświęcony temu tematowi oddzielny podrozdział...zapraszam do zapoznania się z nim... gdyż może to być przyczyna takich a nie innych problemów jakie u Ciebie występują.
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedziwne przypadki podczas użytkowania soczewek kontak

Postprzez Maślana » 4 kwi 2011, o 13:54

Hmm... jakiś czas temu pisałem o soczewkach które zakupiłem w centrum handlowym niby te same parametry ta sama firma co wcześniej, a jednak chodzić w nich nie mogłem. Fakt nie sprawdziłem daty ważności może było coś nie tak, a i PanHilary wspomniał... pozwolę sobie zacytować:

"Wnikliwie przyglądałem się opakowaniu zakupionemu przez internet ponieważ w tych które kupowałem w optyku nic się nie działo, porównałem oba opakowania. Niby identyczne ale jednak znalazłem różnice. Inny kraj pochodzenia(produkcji)"

może to jest przyczyną? obejrzyj dobrze z każdej strony opakowania. Kurcze a może to wina naszych oczu? raz są bardziej wrażliwe raz mniej???
Maślana
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27 sty 2011, o 10:41

Re: Przedziwne przypadki podczas użytkowania soczewek kontak

Postprzez adrianM » 11 kwi 2011, o 15:35

Poczytałem sobie wcześniejsze wątki o soczewkach. U mnie właśnie nawet kraj produkcji się zgadza. Używam soczewek już pewien czas i staram się stosować do wszystkich zaleceń związanych z używaniem soczewek a jednak...Może moje oczy co pewien czas inaczej reaguja na soczewki.Z resztą i tak planuję zrobić nowe okulary to oczy może trochę odpoczną i będzie ok.
adrianM
 
Posty: 44
Dołączył(a): 17 lut 2011, o 15:27

Re: Przedziwne przypadki podczas użytkowania soczewek kontak

Postprzez katherina » 11 kwi 2011, o 18:22

Organizm ludzki i nasze wszystkie organy które wchodzą w jego skład, są tak samo inteligentne jak ich właściciele, jedne mniej inne bardziej ;) dlatego też zawsze warto " słuchać" sygnałów jakie nam dają, więc jeśli wasze oczy sygnalizują " WYJMIJ SOCZEWKI I DAJ NAM ODPOCZĄĆ " to po prostu zróbcie to i przejdźcie na tryb noszenia okularów... tak naprawdę to tylko wy możecie sobie sami zrobić krzywdę źle użytkując soczewki kontaktowe, oczywiście jeśli ze strony opieki okulistycznej i optycznej jest wszystko okej :)
Pamiętajcie wszystko jest dla ludzi jeśli zna się umiar w dawkowaniu tego w codzienności :)
Pozdrawiam Katherina :)
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedziwne przypadki podczas użytkowania soczewek kontak

Postprzez andrzej79 » 30 cze 2011, o 15:40

noszę okulary i właśnie myślę o kupnie soczewek, choć też mam obawy, czy wszystko będzie OK. No ale nie mam wyjścia, nie chcę już dłużej nosić okularów. Przeczytałem m.in ten poradnik dla osób, które nie nosiły jeszcze soczewek i trochę rozwiał moje wątpliwości. Jak myślicie, czy często się zdarzają jakieś problemy na początku noszenia soczewek? Choć mimo wątpliwości i tak jestem zdecydowany na soczewki, ale pytam z ciekawości.
andrzej79
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 cze 2011, o 15:22

Re: Przedziwne przypadki podczas użytkowania soczewek kontak

Postprzez Sklep_Optyczny » 28 lip 2011, o 10:45

Myślę ze różne problemy mogą wynikać z niewłaściwego użytkowania soczewek,oraz początkowego dyskomfortu,który odczuwamy podczas ich noszenia. Soczewki są wg mnie o wiele wygodniejsze niż okulary,ale jak wiadomo każda opinia będzie tutaj inna,to tylko moje zdanie.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Przedziwne przypadki podczas użytkowania soczewek kontak

Postprzez katherina » 28 lip 2011, o 16:18

Indywidualność !!! Moi drodzy to podstawa użytkowania soczewek kontaktowych, nie lubię się powtarzać no ale cóż...technika wykonania soczewek jest teraz tak zaawansowana,że przy wykluczeniu jakichkolwiek powikłań związanych z anatomią Twojego oka( czego dokona okulista na wizycie , nieprzystosowanie soczewek graniczy z cudem, zresztą dla chcącego nic trudnego :)
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedziwne przypadki podczas użytkowania soczewek kontak

Postprzez siatkareczka » 5 paź 2011, o 16:41

Hej! Chciałam wszystkich przestrzec przed zakładaniem i zdejmowaniem soczewek jak się posiada makijaż a tym bardziej jeżeli masz tipsy jesteś po weselu i chcesz położyć się spać ;/ Byłam ostatnio na weselu, wiadomo alkohol, makijaż, paznokcie... niestety nie przewidziałam konsekwencji wynikających z próby zdjęcia owych soczewek które i tak przenosiłam o parę godzin. Niestety nie mogłam wyjąć soczewki a potem zaczęło robić się nerwowo i uszkodziłam sobie nabłonek rogówki przez co nabawiłam się jakiejś infekcji tkanek ;/ Na przyszłość radzę zakładać sobie na takie uroczystości jednodniowe najlepiej high&day i robić to na trzeźwo rano... Pozdrawiam
siatkareczka
 
Posty: 25
Dołączył(a): 26 lip 2011, o 10:37

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron