Dzieci a soczewki kontaktowe?

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez Justin » 26 sty 2012, o 11:21

miałam na mysli to, że zdecydowanie wiecej możemy wymagać od starszego dziecka niż małego szkraba... (nawet jeśli ten na swój wiek wydaje się być "dojrzały") ale jak już pisałam wcześniej nie zwalnia nas -rodziców-to z odpowiedzialności za dzieci więc zgadzamy się w tym temacie drogi Kolego.
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez katherina » 27 sty 2012, o 22:43

Są podzielone zdania w tej dyskusji, ale wydaje mi się że wynika to z nie zrozumienia wypowiedzi kolegów/koleżanek forumowiczów...każdy z nas piszę po prostu na swój sposób o tym żeby rodzice zwrócili szczególną uwagę na to jak dzieci używają soczewki i jak się stosują do zasad im przedstawionych w związku z tym tematem :)
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez Sklep_Optyczny » 6 mar 2012, o 18:01

Trudno się z tym nie zgodzić, od starszych dzieci wymagamy więc pod względem noszenia jak i samej pielęgnacji soczewek,nieco młodsi mogą mieć z tym spore problemy... Tak czy inaczej jest szereg czynników na które warto zwracac uwagę podczas samego zakupu jak i użytkowania. Ten wątek pozwoli rodzicom rozwiać wszelkie wątpliwości.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez Magdalena12 » 20 sty 2014, o 14:49

Rodzic jest odpowiedzialny za dziecko-a skoro już zdecydował się na noszenie przez dziecko kontakty to musi być świadomy, że z tym związana jest odpowiedzialność za dopilnowanie wszelkich zasad odpowiedniego ich użytkowania, by zamiast komfortu nie było problemów.
Magdalena12
 
Posty: 91
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 10:52

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez Paweł S10 » 29 sty 2014, o 11:18

Wydaje się to normalnym, ale faktycznie nie zawsze rodzice pilnują dziecko jak sobie radzi wymigując sie ciągłym brakiem czasu. Nie mam na myśli konkretnie tematu soczewek ale ogólnie życie. Ileż to razy obiecywałem sobie ze będe patrzył/ pilnował czy szkrab robi tak jak nalezy- niestety po tygodniu kontroli wiedziałem ze jest ok i obowiązek przestał byc kontrolowany- w przypadku soczewek ta kontrola rodzicielska powinna byc stała!
Paweł S10
 
Posty: 62
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 12:59

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez fajna-brunetka » 5 lut 2014, o 13:20

szczególnie dzieci z większymi wadami, lub uprawiające jakiś sport i ich rodzice zapewne są bardzo zadowoleni, że wada ich nie ogranicza.
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez Lenka » 11 lut 2014, o 10:10

rzeczywiście spora wada utrudnia życie, ale na szczeście naukowcy ciagle pracuja nad metodami leczenia i korekcji
Lenka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 09:01

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez Nela » 5 mar 2014, o 11:45

fajna-brunetka napisał(a):szczególnie dzieci z większymi wadami, lub uprawiające jakiś sport i ich rodzice zapewne są bardzo zadowoleni, że wada ich nie ogranicza.

może się zdarzyc że czasem dziecko jest bardziej nastawione na soczewki niż rodzić
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez Piotr » 11 mar 2014, o 13:06

Nela napisał(a):
fajna-brunetka napisał(a):szczególnie dzieci z większymi wadami, lub uprawiające jakiś sport i ich rodzice zapewne są bardzo zadowoleni, że wada ich nie ogranicza.

może się zdarzyc że czasem dziecko jest bardziej nastawione na soczewki niż rodzić
Bo dla rodzica to dodatkowy obowiązek???
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez Bartosz » 18 mar 2014, o 12:57

Obowiązek albo obawa! Nie każdy ma wystarczającą wiedzę na ten temat- więc co dziwnego w obawach przed nieznanym?
Bartosz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 11 maja 2011, o 14:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron