Pytanie: soczewki a sauna??

Pytanie: soczewki a sauna??

Postprzez Kornelia » 4 kwi 2011, o 13:09

Witam. Ostatnio zaczęłam chodzić na basem-w końcu lato się zbliża i trzeba się doprowadzić do porządku po zimie;) Ale ja nie o tym... Chodzi o to, że tam gdzie chodzę na basen jest też sauna. I mam pytanie. Noszę soczewki kontaktowe i zastanawiam się, czy muszę je zdejmować przed wejściem do sauny??? Wolałabym nie bo mam dość dużą wadę wzroku i jestem ślepa jak nie mam soczewek;)
Kornelia
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 15:07

Re: Pytanie: soczewki a sauna??

Postprzez katherina » 4 kwi 2011, o 13:25

Hej Kornelio :) wiem, że soczewki to idealna opcja na basen, ale przy zbyt dużej temperaturze i wysokim poziomie wilgotności, owszem z soczewką nie powinno się raczej nic stać, szczególnie jeśli po wejściu Twoje oczy będą zamknięte i tylko praktycznie będą narażone w momencie wejścia i wyjścia z sauny, więc od strony mechanicznej do uszkodzenia soczewki nie powinno dojść, ale Twoje oko za to może źle zareagować na obecność tejże soczewki w takich warunkach, też musisz wziąć pod uwagę jaki jest to rodzaj sauny, najprostsza rada z mojej strony, metodą prób i błędów powinnaś się przekonać jak Twoje oczy zareagują... zawsze w takich sytuacjach przypominam również o nawilżeniu oka kroplami... co do tej metody prób i błędów, na samym początku wejdź na chwilę na jakieś 2-3 minuty do sauny po czym wyjdź z niej i sprawdź jak w naturalnej temperaturze oczy reagują po narażeniu ich na wyżej wymienione czynniki...
P.S. Jeśli Twoje plany co do sauny zostaną zrealizowane, mam prośbę napisz jakie są Twoje odczucia.
Pozdrawiam Katherina
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie: soczewki a sauna??

Postprzez otyla » 5 kwi 2011, o 07:24

witam.Kornelio wcale nie musisz zdejmować soczewek kontaktowych podczas korzystania z sauny.Ponieważ soczewki kontaktowe nie ulegają zaparowaniu i nie reagują na wahania temperatury,gdyż soczewki zachowują na powierzchni oka temperaturę ciała .
otyla
 
Posty: 7
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 21:03

Re: Pytanie: soczewki a sauna??

Postprzez Sklep_Optyczny » 5 wrz 2011, o 09:16

Tak jak w powyższym poście,podczas korzystania z sauny nie musisz zdejmować soczewek,ale jeżeli chodzi o samo pływanie na basenie,to tutaj jest odpowiedni wątek an ten temat
viewtopic.php?f=7&t=271&p=2415#p2415
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Pytanie: soczewki a sauna??

Postprzez optyczka OLA » 7 wrz 2011, o 06:19

Soczewki nie są bezwzględnie przeciwwskazane do noszenia w saunie. Jednak trzeba mieć świadomość, że panują tam specyficzne warunki, zwłaszcza w zakresie temperatury i wilgotności. Gdyby pojawiały się jakieś objawy dyskomfortu, należy unikać zakładania soczewek w saunie.
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: Pytanie: soczewki a sauna??

Postprzez Sklep_Optyczny » 3 paź 2011, o 13:35

A z doświadczenia mogę napisać,ze uczucie dyskomfortu z całą pewnością się pojawią,więc lepiej po prostu unikać zakładania soczewek podczas wizyty w saunie.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Pytanie: soczewki a sauna??

Postprzez Stylion_pl » 26 paź 2012, o 07:40

według mnie raczej nie ma przeciwwskazań. Przecież wiadomo, że ludzie noszą okulary w różnych warunkach i temperaturach. Więc raczej okulary powinny być do tego dostosowane.
Stylion_pl
 
Posty: 96
Dołączył(a): 5 sie 2012, o 07:43

Re: Pytanie: soczewki a sauna??

Postprzez Magdalena12 » 15 sty 2014, o 09:46

ja nie zakładam soczewek podczas wizyt na basenie, dzięki temu nie mam też zmartwień czy wolno uzywac je na saunie czy tez nie... A jesli nie macie pewności to lepiej nie zakładajcie bo po co narażać wzrok?
Magdalena12
 
Posty: 91
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 10:52

Re: Pytanie: soczewki a sauna??

Postprzez fajna-brunetka » 22 sty 2014, o 09:48

Ja unikam sauny jak ognia, więc chociaż jeden dylemat mnie omija :)
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Pytanie: soczewki a sauna??

Postprzez wCzteryOczy » 22 sty 2014, o 20:53

Ja idącdo sauny zdejmuję biżuterię, z którą nigdy się nie rozstaję, a więc soczewki tym bardziej bym zdjęła
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron