Czy mogę nosić soczewki?

Czy mogę nosić soczewki?

Postprzez Karol » 13 lip 2011, o 16:18

Witam!
Mam 16 lat i dziś byłem na wizycie u okulisty. Pani doktor po przebadaniu wzroku wypisała recepte na okulary, ale jak większość osób w moim wieku "nie akceptuje" takiego rozwiazania. Uprawiam dużo sportu, przez co nie odpowiadają mi okulary. Pani doktor z tego co zauważyłem nie była przygotowana do przebadania wzroku pod względem noszenia soczewek (tylko okulary...) Na recepcie jest napisane:
OP :
Sfera -1.0
OL:
Sfera -0.75
Cylinder -0.5
Oś 170
Czy z takimi parametrami mogę nosić soczewki ? interesowałyby mnie tylko miesięczne :) jest to mój pierwszy kontakt z soczewkami.

Pozrawiam! ;)
Karol
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 lip 2011, o 16:08

Re: Czy mogę nosić soczewki?

Postprzez niki » 14 lip 2011, o 08:23

Ja bym na twoim miejscu wybrała się do innego okulisty. Zorientuj się wśród znajomych który okulista dobiera soczewki i wybierz się. Będziesz miał stuprocentową pewność czy możesz je nosić i będziesz pod opieką specjalisty w razie coś by się działo.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Czy mogę nosić soczewki?

Postprzez Julita » 14 lip 2011, o 11:06

Witaj Karol! Faktycznie tak jak napisała niki najlepiej by było jakbyś udał się do specjalisty, który po pierwsze dobierze najlepsze dla Ciebie soczewki-bo ważne są nie tylko moce ale i inne parametry. Poza tym dobry okulista wykluczy wszelkie przeciwwskazania do noszenia soczewek, o których możesz nawet nie zdawać sobie sprawy. Nie mówię już o tym, że wszystko Ci dokładnie wytłumaczy-zaczynając od nauki zakładania i zdejmowania soczewek na higienie kończąc. To jest bardzo ważne skoro wcześniej nie miałeś do czynienia z soczewkami. Pamiętam jak ja zaczynałam swoją przygodę z soczewkami-gdyby nie świetny i cierpliwy okulista to pewnie dałabym sobie spokój... A tak dzięki niemu mogę się cieszyć pełnią swobody i wyborem między okularami a soczewkami. I pamiętaj, że okulary i tak powinieneś sobie wyrobić, bo nie wolno chodzić cały czas tylko w soczewkach-oczy czasem muszą "odsapnąć". Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
Julita
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 lip 2011, o 13:13

Re: Czy mogę nosić soczewki?

Postprzez katherina » 14 lip 2011, o 16:34

Witam Karolu jak najlepiej Ciebie by tu pokierować? hmm...? Zacznijmy od tego poszukując okulisty wpisz może w swoją miejscowość i hasła optyk okulista, wtedy powinny wyświetlić Ci się wizytówki salonów, które u siebie jako kompleksowość usług posiadają gabinet okulistyczne, zazwyczaj w takich miejscach pracują dobrzy okuliści, którzy mają doświadczenie w sprawach dobierania soczewek kontaktowych, jeśli nie będziesz pewien jakiegoś specjalisty zawsze mogę spróbować dowiedzieć się opinii na jego temat i pomóc Ci w podjęciu decyzji czy jest to osoba w pełni kompetentna :) Kolejna sprawa taki optyk współpracujący z gabinetem okulistycznym powinien mieć również ogromne doświadczenie poprzedzone szkoleniami w pomocy przy użytkowaniu soczewek jak również zawsze w szybkim tempie uzyska dla Ciebie informacje od okulisty co do wątpliwości jakie wychodzą podczas użytkowania szkieł kontaktowych.
Pozdrawiam i czekam na dalsze pytania.
Katherina
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy mogę nosić soczewki?

Postprzez KASIA » 19 lip 2011, o 08:09

Witam-Mam pytanie czy mogę na jeden dzień założyc soczewki miesięczne a następnie odlożyc je i za 3 tyggodnie założyc i nosić przez miesiąc? (podkreślam ż są to soczewki miesieczne)
KASIA
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 cze 2011, o 08:27

Re: Czy mogę nosić soczewki?

Postprzez zez_ukryty » 19 lip 2011, o 09:35

KASIA napisał(a):Witam-Mam pytanie czy mogę na jeden dzień założyc soczewki miesięczne a następnie odlożyc je i za 3 tyggodnie założyc i nosić przez miesiąc? (podkreślam ż są to soczewki miesieczne)

Nie. Soczewka rozpoczyna swoją datę "ważności" od 1go założenia. Czyli po miesiącu są na śmieci.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Czy mogę nosić soczewki?

Postprzez KASIA » 20 lip 2011, o 08:04

Bardzo dziękuje za odpoiwiedz.
KASIA
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 cze 2011, o 08:27

Re: Czy mogę nosić soczewki?

Postprzez adam » 20 lip 2011, o 09:50

Witam mam pytanie czy istnieją soczewki kontaktowe o mocy -17 i wieksze? Jeżeli tak to proszę podajcie firmy.
adam
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 cze 2011, o 11:04

Re: Czy mogę nosić soczewki?

Postprzez atomówka » 20 lip 2011, o 10:57

Mam pytanie czy istnieje możliwość zamówienia gdzieś -6 na astygmatyzm?? Co do Pana wyżej to akurat posiadam informacje na ten temat. Tak się składa ze znam osobę która miała ten sam problem. Z z tego co wiem jeżeli nie będzie przeciwwskazań to CIBA VISION robi takie soczewki od -20 do +20, są to bodajże kwartalne sylikonowo-hydrożelowe AIR OPTIX indyvidual ;/ pewna nie jestem jak bym cos pokręciła to proszę moderatorów o poprawienie mnie :)

pozdrawiam
atomówka
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 lip 2011, o 10:49

Re: Czy mogę nosić soczewki?

Postprzez zez_ukryty » 20 lip 2011, o 11:24

atomówka napisał(a):Mam pytanie czy istnieje możliwość zamówienia gdzieś -6 na astygmatyzm?? Co do Pana wyżej to akurat posiadam informacje na ten temat. Tak się składa ze znam osobę która miała ten sam problem. Z z tego co wiem jeżeli nie będzie przeciwwskazań to CIBA VISION robi takie soczewki od -20 do +20, są to bodajże kwartalne sylikonowo-hydrożelowe AIR OPTIX indyvidual ;/ pewna nie jestem jak bym cos pokręciła to proszę moderatorów o poprawienie mnie :)

pozdrawiam


Zgadza się. Indyvidual. Ok 300 zł 2 szt. A co do cylindrów to są Ciba Vision DuraSofty. Cylinder do 9,75 .
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron