Soczewki kontaktowe przeciwsłoneczne???

Soczewki kontaktowe przeciwsłoneczne???

Postprzez siatkareczka » 26 lip 2011, o 10:48

Witam! Mam takie pytanie czy jakaś firma soczewek kontaktowych która oferuje może przeciwsłoneczne soczewki?? Tak się nad tym zastanawiam bo jak wiadomo jest wiele sportów które uprawiane są na słońcu a osoby z wadą chciałaby czuć się komfortowo podczas treningów, meczów itp. Jest to np. miedzy innymi siatkówka plażowa którą trenuje także ja. Wiadomo, że przy tym sporcie bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie oka tak aby promienie słoneczne nie oślepiały zawodników na boisku. Baaaa powiem więcej myślę że gdyby była taka możliwość to myślę że także osoby nie posiadające wady wolałaby grać w takich soczewkach ponieważ wiadomo że okulary w jakiś tam sposób ograniczają nam pole widzenia a po drugie są mało komfortowe. Ja za trzy tygodnie wyjeżdżam na obóz sportowy i tak mnie wzięło na refleksje w tym temacie.

Pozdrawiam Siatkarka
siatkareczka
 
Posty: 25
Dołączył(a): 26 lip 2011, o 10:37

Re: Soczewki kontaktowe przeciwsłoneczne???

Postprzez niki » 26 lip 2011, o 11:41

Tak szczerze to ja osobiście nie słyszałam o takich soczewkach, z filtrem UV jak najbardziej, ale o przeciwsłonecznych to nigdy.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Soczewki kontaktowe przeciwsłoneczne???

Postprzez katherina » 26 lip 2011, o 17:16

Ojjj chyba naprawdę przyda się dział dla pomysłowych forumowiczów :D jak na razie takowe soczewki nie powstały...ale cóż "nigdy nie mów, nigdy" ...kiedyś chyba już padło takie pytanie dotyczące tego tematu i odpowiedź w 100% dawała nam satysfakcje... co by się stało wtedy z rynkiem optycznym w dziale okularów przeciwsłonecznych polaryzacyjnych, przecież okulary są naszym kamuflażem...biżuterią ...ozdobą :) po co niszczyć coś tak pięknego :roll:
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Soczewki kontaktowe przeciwsłoneczne???

Postprzez siatkareczka » 27 lip 2011, o 11:32

Zgadzam się w 100% sama często lubię ponosić sobie fajne porządne okulary przeciwsłoneczne tylko są też sytuacje i potrzeby kiedy ochrona przed słońcem jest wskazana a niestety okazje się że taka forma jak okulary jest niekomfortowa i ogranicza nam pewne pole manewru. Tak sobie pomyślałam że gdyby postały takie soczewki dla sportowców to byłoby fajnie. Pewnie na początku trzeba by było zrobić dużą kampanie tak aby ludzie się przekonali a potem juz tylko czysty zysk na obu stron. Cywilizacją ciągle idzie do przodu a my robimy chyba wszystko żeby ułatwić sobie życie i dążyć do jak najwygodniejszego poziomu :)
siatkareczka
 
Posty: 25
Dołączył(a): 26 lip 2011, o 10:37

Re: Soczewki kontaktowe przeciwsłoneczne???

Postprzez niki » 27 lip 2011, o 12:33

A na razie moja droga pozostaje Ci sprawić sobie fajne, sportowe okulary przeciwsłoneczne :)
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Soczewki kontaktowe przeciwsłoneczne???

Postprzez katherina » 27 lip 2011, o 13:27

Popieram niki, są firmy które produkują naprawdę solidne i wizualnie ciekawe okulary przeciwsłoneczne w które zakup warto zainwestować :) a takie jeszcze jedno pytanie ode mnie siatkareczko, jak Twoja wyobraźnia z wizualizowałaby takowy system przeciwsłonecznych soczewek, miało to by być soczewki przyciemnione na stale czy raczej działające na bazie fotochromu...pytam serio ???
Pozdrawiam `Katherina
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Soczewki kontaktowe przeciwsłoneczne???

Postprzez siatkareczka » 28 lip 2011, o 10:19

W sumie to chyba aż tak kreatywna nie jestem i nie wpadłam na pomysł, że soczewka może być fotochromem :) Myślę również że wykonanie czegoś takiego to było dużo bardziej trudniejsze i skomplikowane. Mi na razie wystarczyłyby soczewki przeciwsłoneczne i oczywiście myślę tu o jednodniowych bo chyba miesięczne tego typu po pierwsze mogły stracić swoje właściwości, po drugie przez ten okres byłyby narażone na uszkodzenia czyli np, piasek a po trzecie tak żeby sobie chodzić w czymś takim dzień w dzień to chyba poroniony pomysł. Co do fotochromu myślę że wszystko ma swoją kolejność. Najpierw niech wymyślą przeciwsłoneczne soczewki a potem niech kombinują ten fotochromem :) Takie moje zdanie ;) ale oczywiście to tylko takie moje rozkminki bo specjalistką nie jestem ;p
siatkareczka
 
Posty: 25
Dołączył(a): 26 lip 2011, o 10:37

Re: Soczewki kontaktowe przeciwsłoneczne???

Postprzez katherina » 30 lip 2011, o 14:33

Myśl dalej...kreatywność Twoja jest na najwyższym poziomie...aż się boję co będzie jak sięgnie zenitu...muszą chyba przyszykować Nobla w tej dziedzinie dla naszej siatkareczki ;)
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Soczewki kontaktowe przeciwsłoneczne???

Postprzez siatkareczka » 3 sie 2011, o 14:17

Widzę ironia i sarkazm trzyma się specjalistów forum :)) Może Pani Katherina za swoje rady też kiedyś dostanie Nobla a wtedy będziemy mogły sobie podać rękę i razem radować się z tej jakże zaszczytnej, zasłużonej i tak wielce prestiżowej nagrody :)
siatkareczka
 
Posty: 25
Dołączył(a): 26 lip 2011, o 10:37

Re: Soczewki kontaktowe przeciwsłoneczne???

Postprzez katherina » 5 sie 2011, o 09:22

Siatkareczko ja tam wolę trzymać się na uboczu i podpowiadać dobre rozwiązania w nie jasnych sytuacjach :) Czy ironia i sarkazm ??? Raczej nie :) Nie mam wpływu na mój sposób pisania, ale jeśli w jakikolwiek sposób poczułaś się urażona ... najmocniej przepraszam :) Ja naprawdę lubię ludzi kreatywnych :)
Pozdrawiam Katherina :)
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość