soczewki progresywne

soczewki progresywne

Postprzez alicja » 13 gru 2011, o 20:20

Witam
Czy słyszeliście o soczewkach progresywnych??? Bo ja słyszałam że są takie i bardzo dobrze sprawdzają się w użytkowaniu?? Czy ktoś orientuje się mniej więcej ile kosztują takie soczewki i czy są tylko miesieczne czy tez jednodniowe??? Jakieś opinie, sugestie????

Pozdrawiam
alicja
 
Posty: 66
Dołączył(a): 12 lis 2011, o 09:59

Re: soczewki progresywne

Postprzez optyczka OLA » 15 gru 2011, o 15:50

Alicjo koszt takich soczewek kontaktowych progresywnych Ciba Vision Air Optox Aqua Multifocal 3szt.121 zl. 6szt.242 zl. i sa tylko dostepne miesieczne.
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: soczewki progresywne

Postprzez LEMUR » 15 gru 2011, o 16:32

podane ceny sa z tego co kojarze sugerowane / tzw katalogowe, w wielu miejscach napewno mozna je kupic taniej ;)

zapomniano dopisac, ze sa rowniez jednodniowe - np. z tej samej firmy. Ale miesieczne multifocalne oferuje wiekszosc producentow
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: soczewki progresywne

Postprzez optyczka OLA » 16 gru 2011, o 10:35

Faktycznie przeoczylam soczewki jednodniowe Ciba Vision Focus Daily Progressives po prostu wiecej doczynienia mam z miesiecznymi. ;)
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: soczewki progresywne

Postprzez optyk-mila » 16 gru 2011, o 11:59

Hej Alicjo,na wstępie gratuluję odwagi za samo zapytanie o soczewki kontaktowe progresywne,bo niestety bardzo mało klientów nawet tych noszących okulary progresywne,interesuje sie soczewkami o tego typu konstrukcji. Myślę,że jest to świetne rozwiązanie dla prezbiopów,ale problem tkwi w okulistach,którzy nie chcą podejmować się dobierania takich soczewek,a co moim zdaniem jest znacznie łatwiejsze niż chociażby dobieranie soczewek astygmatycznych! Mam nadzieje,że skusisz się na takie wyzwanie,a potem podzielisz się z nami swoim zdaniem na ten temat!
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: soczewki progresywne

Postprzez alicja » 16 gru 2011, o 17:20

Witam
Dziekuję Wam Wszystkim za informacje które są dla mnie bardzo cenne.
Rzeczywiście okuliści nie informują nas o takich soczewkach a to duży bląd z ich strony bo takie własnie soczewki wydaja mi sie bardzo ciekawym rozwiazaniem.
Napewno przy następnej wizycie zapytam swojego okuliste o soczewki kontaktowe progresywne ciekawe co powie???:) :D :shock:
Pozdro
alicja
 
Posty: 66
Dołączył(a): 12 lis 2011, o 09:59

Re: soczewki progresywne

Postprzez Kara90 » 19 gru 2011, o 22:59

Raczej nie ma przeciwstazań do noszenia soczewek progresywnych tak jak niestety zdarza się przy okularach progresywnych. Adaptacja jest dużo łatwiejsza a jeżeli ktoś już miał wcześniej do czynienia z soczewkami kontaktowymi nie powinien mieć najmniejszych problemów i ich użytkowaniem. Ludzie niestety często nie mają świadomości o istnieniu tak komfortowej ofercie jaką proponują dobre firmy soczewek kontaktowych. W razie pytań czekam na wasze wiadomości.

pozdrawiam Kara
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: soczewki progresywne

Postprzez katherina » 20 gru 2011, o 16:14

Słuszna uwaga Karo, ale nie zapominajmy też o tym że przy użytkowaniu takowych soczewek nie wolno zapomnieć o okularach z odpowiednią korekcją...soczewki faktycznie dają komfort użytkowania jeśli są dobrze dobrane, ale nie zastąpią okularów...zresztą dobry okulista nie powinien mieć problemu z dobraniem ich jeśli ktoś jest prezbiopem gdyż łatwiej jest dobrać takowe soczewki niż kontakty toryczne. Także życzę powodzenia w ich użytkowaniu a także więcej odwagi w praktykowaniu nowości.
Pozdrawiam Katherina :)
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: soczewki progresywne

Postprzez Sklep_Optyczny » 4 sty 2012, o 16:22

Jeżeli będziesz u lekarza,to warto zapytać go o takie soczewki,są wygodne i zarazem praktyczne więc to niemal idealne połączenie. Szkoda,że o progresywnych jest tak mało informacji na forum.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: soczewki progresywne

Postprzez IGOR » 30 sty 2012, o 09:30

Ja dzisiaj mam wizyte soczewkową- cel? soczewki progresywne. Szczerze powiem że tak jak okularów sie bardzo obawiałem tak z soczewkami nie mam takiego problemu, no może tylko odnośnie nauki zakładania/zdejmowania- ale to da sie wyćwiczyć. Oby tylko lekarz mnie nie zdyskwalifikował do noszenia soczewek to bedzie dobrze.
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron