Wymina płynu w soczewkach

Wymina płynu w soczewkach

Postprzez zKrainyDreszczowcow » 13 sie 2012, o 08:31

Witam!
Niedawno zaczęłam nosić soczewki kontaktowe, głównie chodzę w okularach, jednak czasami wygodniej jest w soczewkach. Jak wiadomo po każdym założeniu soczewek trzeba wymienić płyn. Jednak jeżeli soczewek nie noszę codziennie, a np. raz w tygodniu to czy ten płyn muszę wymieniać codziennie, czy wystarczy w momencie zakładania soczewek? Ewntualnie czy jest jakiś okres, po którym płyn w pojemniczku z soczewkami trzeba wymienić?
zKrainyDreszczowcow
 
Posty: 55
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:22

Re: Wymina płynu w soczewkach

Postprzez LEMUR » 14 sie 2012, o 09:08

najlepiej tak

- po sciagnieciu do plynu oczywiscie
- na drugi dzien - plyn wymienic na nowy i tak zostawic (max tydzien - jezeli dluzej powtorzyc czynnosc)
- dzien przed zalozeniem wymienic na nowy i nastepnego dnia zalozyc
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Wymina płynu w soczewkach

Postprzez zKrainyDreszczowcow » 14 sie 2012, o 14:38

Dzięuję bardzo za odpowiedź :)
ale stwierdziłam, że chyba nastepnym razem kupię jednodniowe, bo przy mojej częstotliwości noszenia miesięczne nie mają sensu.
zKrainyDreszczowcow
 
Posty: 55
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:22

Re: Wymina płynu w soczewkach

Postprzez angelo » 14 sie 2012, o 14:55

Jednodniowe soczewki do trybu okazjonalnego noszenia soczewek są najlepsze.Nie trzeba pilnować i zmieniać płyn :) ,poprostu się wyrzuca stare,a nowe na drugi dzień zakłada i gotowe :!: :)
angelo
 
Posty: 96
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 14:58

Re: Wymina płynu w soczewkach

Postprzez fajna-brunetka » 16 sie 2012, o 11:12

no i to mi sie podoba- wypróbowane, przetestowane i wyciągnięte wnioski ;) jednodniowe faktycznie świetnie sie sprawdzają zarówno do codziennego uzytku jak i noszenia okazjonalnego. Czasem są dodawane jako gratisy do innych soczewek i jest to świetna sprawa gdyż osoba może sprawdzić i przekonać się że jest to na prawdę wygodne.
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Wymina płynu w soczewkach

Postprzez zKrainyDreszczowcow » 16 sie 2012, o 11:47

Pierwsze, które dostałam były soczewkami próbnymi, miesięcznymi :) a jakoś przy nauce zakładania zupełnie zapomniałam zapytać ;) (za bardzo się stresowałam) :P
ale chyba nawet finansowo bardziej opłaca mi się kupowanie jednodniowych, jeżeli używam ich naprawdę okazjonalnie ;)
zKrainyDreszczowcow
 
Posty: 55
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:22

Re: Wymina płynu w soczewkach

Postprzez optyczka OLA » 16 sie 2012, o 21:15

Najlepiej płyn wymieniać w takich przypadkach przynajmniej co trzy dni.Pozdrawiam
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: Wymina płynu w soczewkach

Postprzez Stylion_pl » 28 sie 2012, o 14:14

Podczas kupna płynu na ulotce informacyjnej mamy wszystko dokładnie opisane,wystarczy tylko przeczytać i będziemy wiedzieć co i jak. Polecam kupować dobre płyny,te markowe.
Stylion_pl
 
Posty: 96
Dołączył(a): 5 sie 2012, o 07:43

Re: Wymina płynu w soczewkach

Postprzez immortal » 29 wrz 2012, o 11:21

A które to są "te markowe" płyny? :) Ja jeszcze nie spotkałam się z tak szczegółowo opisaną ulotką, żeby był opisany sposób wymiany płynu przy w.w. przypadku.
immortal
 
Posty: 112
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 12:14

Re: Wymina płynu w soczewkach

Postprzez dzika » 29 wrz 2012, o 11:59

Tam gdzie się kupuje soczewki można i zakupić płyn bez problemu.W internecie też można znależć informacje na temat soczewek i ich pielęgnacji.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron