kontrola soczewek

Re: kontrola soczewek

Postprzez wCzteryOczy » 18 gru 2012, o 11:20

Lenka napisał(a):Dokładnie tak było na wizycie- niby może chłopak był ciut zdenerwowany całą kontrolą ale nie zmienia to faktu, że zapomniał o tym o czym zapomnieć nie powinien. Podobno było mu niezmiernie wstyd. Domyslam się, że teraz juz bedzie wyczulony ma mycie rąk :)


Zdenerwowanie niczego nie tłumaczy, to powinien być odruch bezwarunkowy. Pierwszą myślą przed założeniem, czy też zdjęciem soczewek powinno być umycie rąk. Ludzie sami nie wiedzą jaką krzywdę mogą sobie wyrządzić... :|
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: kontrola soczewek

Postprzez Wiktoria M » 28 gru 2012, o 10:14

Moi drodzy a czy specjalista jest w stanie ocenić na normalnej wizycie okulistycznej czy dana osoba nosiła soczewki kontaktowe? nie mam na mysli wizyty typowo soczewkowej tylko zwykłe badanie profilaktyczne- czy lekarz jest w stanie ocenić czy dana osoba uzytkowała soczewki kontaktowe?
Wiktoria M
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 sie 2011, o 09:18

Re: kontrola soczewek

Postprzez A.M. » 28 gru 2012, o 10:17

Wydaje mi się, że lekarz może wykryć, o ile wystepują, negatywne skutki noszenia soczewek lub efekty niewłaściwego ich używania.
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: kontrola soczewek

Postprzez visionnata » 28 gru 2012, o 13:41

A moim zdaniem lekarz nie jest w stanie w 100% potwierdzić tego czy dana osoba użytkowała soczewki,czy nie.Oczywiście zależy to od wielu czynników, bo jeżeli nosiliśmy soczewki w młodości,a teraz mamy lat 50 to trudno,żeby lekarz mógł to sprawdzić. Myślę,że jedynie w krótkim czasie po odstawieniu soczewek jest to realne i mozliwe do wykrycia!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: kontrola soczewek

Postprzez Wiktoria M » 2 sty 2013, o 12:28

czyli zakładając że nic sie nie dziejez okiem da radę to ukryć...

Poznałam niedawno Panią, która odnosnie wzroku korzysta z 3 specjalistów, z czego jeden( który od dłuższego czasu się zajmuję dana osobą) nie zalecał czasowo soczewek, inny powiedział, że ze dobrym pomysłem byłyby soczewki i prosił by się zorientowała w tym temacie i przemyslała to i trzeci, który powiedział, że jeśli chce to może nosić soczewki tylko musi byc pod stałą kontrolą i wszystko musi byc pod okiem fachowca- kobieta chce w oparciu o specjalistę mieć soczewki ale nie chce o tym mówić swojemu dawnemu okuliście by go nie stracić... w takich sytuacjach to dopiero ludzie mają dylematy.
Wiktoria M
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 sie 2011, o 09:18

Re: kontrola soczewek

Postprzez Concept » 7 paź 2013, o 10:46

Skoro stały lekarz odradza użytkowanie soczewek to dla mnie sprawa jest oczywista, są przeciwwskazania to nie ma soczewek!
Concept
 
Posty: 20
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 09:18

Re: kontrola soczewek

Postprzez MARK » 7 paź 2013, o 15:11

A może kekarz ma mały kontakt i wiedzę jeśli chodzi o soczewki i dlatego odradza.
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: kontrola soczewek

Postprzez Magdalena12 » 14 sty 2014, o 10:03

MARK napisał(a):A może kekarz ma mały kontakt i wiedzę jeśli chodzi o soczewki i dlatego odradza.


Przeciez nie wszyscy lekarze dobieraja soczewki kontaktowe- czy wynika to z braku wiedzy czy możliwości tego nie wiem, ale taki lekarz powinien uprzedzić pacjenta że nie zajmuje się doborem soczewek kontaktowych.
Magdalena12
 
Posty: 91
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 10:52

Re: kontrola soczewek

Postprzez fajna-brunetka » 22 sty 2014, o 09:37

Potwierdzam, słowa poprzedniczki. Zresztą lepiej dla pacjenta mieć dobrane oprawy przez osobę która się na tym dobrze zna a nie tylko przeliczy wartości korekcji okularowej na soczewkową.
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: kontrola soczewek

Postprzez Lenka » 30 sty 2014, o 15:28

nie wyobrazam sobie sytuacji kiedy samo przeliczanie jak to nazywacie bylo wystarczajace do odpowiedniego doboru korekcji soczewkowej- przecież to jest cały proces
Lenka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 09:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość