kontrola soczewek

kontrola soczewek

Postprzez Nela » 7 gru 2012, o 12:55

Mógłby ktos napisac jak powinny odbywać się wizyty kontrolne jeśli mowa o soczewkach kontaktowych? Jak to wyglada czasowo i jak sie trzeba do tego przygotować?
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: kontrola soczewek

Postprzez OczySzerokoOtwarte » 7 gru 2012, o 14:18

Po wizycie okulistycznej i otrzymaniu soczewek próbnych pierwsza wizyta kontrolna powinna się odbyć po 3 tyg. utarło się, że kolejne wizyty powinny odbywać się nie rzadziej niz co 6 miesięcy, lecz to nasz specjalista nas powiadamia za jaki okres czasu powinniśmy pojawić się na kontroli.
OczySzerokoOtwarte
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 16:28

Re: kontrola soczewek

Postprzez optyczka OLA » 8 gru 2012, o 12:54

Okresowa kontrola wzroku jest ważną częścią profilaktyki ochrony zdrowia.Często pacjenci doświadczają różnych objawów np.zaczerwienienieoczu,a brak kontaktu ze specjalistą sprawia ,że nie są świadomi problemu zdrowotnego.Tylko regularne wizyty u specjalisty i kontrola wzroku pozwoli długo i bezpiecznie cieszyć się z uzytkowania soczewek kontaktowych.
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: kontrola soczewek

Postprzez LEMUR » 8 gru 2012, o 19:59

ja robie tak:
pierwsza wizyta kontrolna do 3dni po pierwszej aplikacji
druga wizyta kontrolna w 3cim tygodniu uzywania soczewek
- dwie pierwsze sa w cenie badania doboru soczewek

Kolejne sugeruje aby wykonac po 2gim m-cu, kolejna co pol roku max.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: kontrola soczewek

Postprzez Leah » 10 gru 2012, o 10:12

LEMUR napisał(a):ja robie tak:
pierwsza wizyta kontrolna do 3dni po pierwszej aplikacji
druga wizyta kontrolna w 3cim tygodniu uzywania soczewek
- dwie pierwsze sa w cenie badania doboru soczewek

Kolejne sugeruje aby wykonac po 2gim m-cu, kolejna co pol roku max.

Widać profesjonalne podejście :) chciaż powiem, że pierwszy raz spotkałam się żeby ktos robił wizytę kontolna do 3 dni po pierwszej aplikacji.
Leah
 
Posty: 77
Dołączył(a): 16 lis 2012, o 10:45

Re: kontrola soczewek

Postprzez Nela » 10 gru 2012, o 10:40

a możecie napisac jak taka kontrola przebiega czy powinna przebiegać?- może banalne pytanie, ale w takim kryje sie wszystko np ile czasu soczewka powinna leżeć na oku by okulista poprawnie ocenił jej ułożenie? czy sprawdzana jest ostrośc widzenia z w soczewkach?, czy konieczne jest zdjęcie i ponowne założenie soczewek przy specjaliście? itp
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: kontrola soczewek

Postprzez Lavelia » 16 gru 2012, o 18:04

Ja miałam pierwszą wizytę kontrolną po miesiącu od założenia soczewek. Okulista sprawdził lampą moje oczy i zbadał ostrość widzenia. Pytał czy dobrze widzę i czy oczy mnie bolą. U mnie nie było potrzeby zdejmowania soczewek.
Lavelia
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 15:47

Re: kontrola soczewek

Postprzez Lenka » 17 gru 2012, o 10:51

Ja słyszałam, że podczas kontroli mojego znajomego okulista poprosił o zdjęcie soczewek , a ten nie patrząc na nic wyjął z plecaka pojemnik i zabrał się do zdejmowania soczewek- okulista szybko zareagował i powiedział że nie przestrzega podstawowych zasad higieny i jeśli takie błędy będzie popełniał to dobrze się dla niego nie skończy. Dostał nowy termin kontroli i okulista dopiero przy następnej wizycie- jeśli wszystko bedzie w porządku- wyda receptę.
Lenka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 09:01

Re: kontrola soczewek

Postprzez LEMUR » 17 gru 2012, o 16:42

Lenka napisał(a):Ja słyszałam, że podczas kontroli mojego znajomego okulista poprosił o zdjęcie soczewek , a ten nie patrząc na nic wyjął z plecaka pojemnik i zabrał się do zdejmowania soczewek- okulista szybko zareagował i powiedział że nie przestrzega podstawowych zasad higieny i jeśli takie błędy będzie popełniał to dobrze się dla niego nie skończy. Dostał nowy termin kontroli i okulista dopiero przy następnej wizycie- jeśli wszystko bedzie w porządku- wyda receptę.


czeste...

pytanie - czy myje Pan / Pani rece przed sciagnieciem / zalozeniem soczewek tak
(tu badanie, rozmowa itp...)
prosze sciagnac soczewki i "mam Cie" ;)

najwiecej powiklan zwiazanych z soczewkami kontaktowymi aplikuja sobie sami uzytkownicy!!!
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: kontrola soczewek

Postprzez Lenka » 18 gru 2012, o 11:03

Dokładnie tak było na wizycie- niby może chłopak był ciut zdenerwowany całą kontrolą ale nie zmienia to faktu, że zapomniał o tym o czym zapomnieć nie powinien. Podobno było mu niezmiernie wstyd. Domyslam się, że teraz juz bedzie wyczulony ma mycie rąk :)
Lenka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 09:01

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron