Aplikowanie soczewek jedną ręką

Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez visionnata » 2 sty 2013, o 16:43

Witam wszystkich w Nowym Roku! Mam dla Was małą zagwostkę - czy jest możliwe aplikowanie soczewek przy pomocy tylko jednej ręki? Nie pytam z ciekawości,tylko dlatego,że przed świętami zamówiłam dla klienta soczewki kontaktowe,które miały mu służyć podczas wyjazdu na narty,ale niestety Pan złamał rękę podczas jazdy na lodzie,najlepsze jest to,że na narty mimo wszystko się wybiera i jak najbardziej chciałby skorzystać z soczewek skoro już nauczył się je zakładać i zdejmować (przyznam,że nawet nieźle mu to poszło),tylko pytanie jak ma teraz je aplikować.Proponowałam aby ktoś ze znajomych robił to za niego,ale Pan jest uparty i wolałby robić to sam tylko jak? Macie jakieś pomysły!Soczewki które zamówiłam dla niego są jednodniowe,więc wykonywanie tych czynności będzie nieuniknione!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez niki » 3 sty 2013, o 10:47

Widziałam osobę zakładającą soczewki jedną ręką. Klient odciągał dolną powiekę palcem serdecznym, na wskazującym miał soczewkę, spoglądał w górę i aplikował soczewkę. Co prawda był wprawiony w zakładanie i górna powieka mu w tym nie przeszkadzała.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez visionnata » 3 sty 2013, o 13:56

A to całkiem ciekawy sposób,jeżeli chodzi o mojego klienta to posiada zdolności szerokiego otwierania oczu,więc jest szansa,że coś z tego będzie.Najgorsze jest to,że nie kontrolujemy odruchu zamykania powieki,a w momencie gdy zbliżamy się do oka niestety ona sama się zamyka. Może nie będzie to łatwe zadanie,ale można próbować!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez pola » 4 sty 2013, o 09:30

Górna powieka sprawia największy problem osobom początkującym, dlatego na początku zakładanie jedną ręką może być niemożliwe. Ale jak ktoś ma mniej wrazliwe oko na dotyk lub juz wprawiony jest w zakładanie to nie powinno być problemu.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez Lenka » 4 sty 2013, o 12:24

ja spróbowałam sobie to wyobrazić- jedynym sposobem jaki przyszedł mi do głowy by założyc niewidzialną soczewkę było otworzenie dolnej powieki palcem serdecznym, górnej -wskazujacym a soczewka byłaby zakładana srodkowym
Lenka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 09:01

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez MARK » 5 sty 2013, o 11:05

Uważam osobiście, że kobietkom zagładanie soczewek wchodzi lepiej niż nam mężczyznom :) .
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez dzika » 5 sty 2013, o 11:08

To prawda że kobiety lepiej sobie z tym radzą,bo faceci są mniej cierpliwi i nie lubią płakać :D .
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez optyczka OLA » 5 sty 2013, o 12:45

Faceci są uparci i nie ma dla nich rzeczy niemożliwych (czasami są wyjątki ;) )przypuszczam że znajdzie sposób na założenie soczewki jedną ręką.
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez visionnata » 5 sty 2013, o 14:55

Niestety nie jest to takie proste jakby się wydawało,Pan był u mnie dzisiaj i wszelkie próby i kombinacje nie przynosły oczekiwanego rezultatu. Nie mamy dużo czasu na naukę,ale umówiliśmy się wstępnie na przyszły tydzień,jeżeli nic nie uda nam się zdziałać,to zdejmujemy gips :lol: ,a tak poważnie to wtedy nie pozostaje nam nic innego jak oddać tą funkcję w ręce zaprzyjaźnionej osoby,która będzie z nim spędzała czas na stokach ;)
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Aplikowanie soczewek jedną ręką

Postprzez wCzteryOczy » 19 sty 2013, o 10:09

Ja sobie nie wyobrażam zakładania soczewek jedną ręką, ale mój znajomy to robi normalnie tzn nie odchyla górnej powieki. Nawet mu zwróciłam uwagę, że może będzie mu wygodniej odchylić także górną powiekę, ale on stwierdził, że tak zawsze zakłada i nie ma z tym problemu :) wszysko jest możliwe moi drodzy :D
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość