Czy można pływać w soczewkach?

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez Nela » 22 lip 2013, o 09:35

Ja się zastanawiałam jak działają pampersy dla dzieci - te na basen :?: - przecież zanurzając dziecko w wodzie pampers będzie mokry więc jak dziecko zrobi siku ( a zrobi na 100%)to mocz przeleci- może tylko troche przefiltrowany
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez dzwoneczek » 23 lip 2013, o 12:26

jak zrobi siku to pół biedy, gorzej jak zrobi co innego, nie daj Boże na rzadko :)
dzwoneczek
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 09:38

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez vanessa » 23 lip 2013, o 14:36

he he tak to prawda że nie jest to higieniczne, ale cóż możemy korzystac z basenów np. w hotelach wykupuje się pakiet na m-c , wydaje mi się że w takich miejscach jest mniej dzieci może woda jest czystsza niż w takich normalnych pływalniach ;)
vanessa
 
Posty: 146
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 08:52

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez pola » 24 lip 2013, o 15:58

Może lepiej nie wnikajcie kto i co tam robi w wodzie, bo jak zaczniemy analizować głębiej to więcej do basenu nie wejdę :lol:
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez wCzteryOczy » 25 lip 2013, o 14:40

Wydaje mi sie, że te pampersy są "bezpieczne" :D ale może ktos ma doświadczenie i może się konkretnie wypowiedzieć?
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez optyczka OLA » 27 lip 2013, o 10:18

Nela dla dzieci są takie specjalne pampersy na basen, wyglądają jak zwykłe majteczki i sa bardzo szczelne .
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez optyczka OLA » 27 lip 2013, o 10:30

A teraz czas na reklame :D polecam sprawdzone pampersy na basen dla dzieci Huggies. ;) :lol:
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez LEMUR » 2 sie 2013, o 09:51

dzwoneczek napisał(a):od late noszę soczewki, i chodzę w nich na basen. Pływam w okularach i do tej pory nigdy mi się nic nie stało:)

robic cos swiadomie to juz jest wyzwanie. Najgorzej jak robimy cos z nieswiadomoscia. Prosze sobie poczytac o jednym z groszych rzeczy jakie sie moze przytrafic kontaktowiczowi uzywajacemu soczewek podczas kapieli w akwenach wodnych i wyszukac sobie informacji o pelzakowatym zapaleniu rogowki wywowalnym pierwotniakiem zyjacym w wodzie zwanym acanthamoeba.

Powtarzam,
wiedziec i robic swiadomie - twoj / wasz wybor
nie wiedziec i bazowac na opiniach znajomych a nie specjalistow - glupota
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez Wiktor » 27 wrz 2013, o 14:06

Acanthamoeba może stanowić przyczynę wielu chorób, jak zapalenie mózgu i opon mózgowych oraz
pełzakowe zapalenie rogówki jak wspomniał wyżej @Lemur a charakteryzuje się ciężkim przebiegiem i trudno poddaje się leczeniu. Występuje coraz częściej, zwłaszcza u osób noszących soczewki kontaktowe. W większości przypadków przyczyną wystąpienia Acanthamoeba keratitis jest kontakt z wodą . Najczęściej do zarażenia dochodzi w wyniku płukania soczewek kontaktowych wodą wodociągową. Czego kategorycznie nie można robić, też w podobny sposób myć pojemnika. Służy jedynie do tych czynności płyn do dezynfekcji!!! Nie tylko basen jest istotnym zagrożeniem, wszelkie inne akweny wodne także.
Wiktor
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 wrz 2013, o 13:41

Re: Czy można pływać w soczewkach?

Postprzez Magdalena12 » 14 sty 2014, o 10:20

Radziłabym słuchać zaleceń specjalisty odnośnie możliwości użytkowania soczewek kontaktowych na basenach- z których wiekszośc mówi kategoryczne- NIE!!!! Specjaliści sa po to by pomagac a nie narażać zdrowie swoich pacjentów. Niektórzy mówią, że można założyć na basen soczewki jednodniowe i zaraz po wyjściu z basenu je wyrzucić, ale uwaga tu wszystko zależy od czasu korzystania z basenu- jeśli ktoś się wybiera na cały dzień to obawiałabym sie o oczy tej osoby. Ja osobiście odradzam!
Magdalena12
 
Posty: 91
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 10:52

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron