Jak zostać optykiem!??????

Informacje o nowych produktach na rynku: szkła, materiały, zaawansowane technologie, ciekawe rozwiązania

Jak zostać optykiem!??????

Postprzez weronika » 2 mar 2011, o 14:01

Hej!Bardzo długo zwlekałam aby zalogować się na tym forum,ale w końcu zebrałam się na odwagę no i jestem :)Bardzo fascynuje mnie to o czym piszecie i w ogóle wszystko co jest związane z optyką i okulistyką. Mam 19 lat i w tym roku kończę szkołę- Liceum Ogólnokształcące-a moje zainteresowanie tym właśnie forum nie jest bezpodstawne, ponieważ bardzo chciałabym wiedzieć co trzeba zrobić (jaką szkołę skończyć), aby móc w przyszłości pracować właśnie w takim zawodzie,mam na myśli oczywiście optyka (co do okulistyki to nieco za wysokie progi :( ) a skoro za chwilę będę miała ten dylemat co zrobić ze sobą dalej, to może pomożecie mi ten problem rozwiązać. Widzę,że udziela się tu bardzo dużo doświadczonych osób więc liczę na to,że udzielicie mi rad od serca i pomożecie znaleźć miejsce na ziemi;) . Czekam na szybki odzew.
weronika
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 mar 2011, o 13:45

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez OptykAniaM » 4 mar 2011, o 17:06

Weroniko, jest wiele szkół prowadzących kierunki takie jak optyka, optometria, optyka okularowa. Są to zarówno studia wyższe, studium policealne jak i kursy, szkolenia. Wszystko zależy od tego gdzie mieszkasz i jaki stopień szkoły chciałabyś wybrać. Takie szkoły są min w Warszawie, Poznaniu, Częstochowie. Przed Tobą poważna decyzja życiowa, powodzenia w dokonywaniu wyboru ;)
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez agula » 7 kwi 2011, o 10:34

Witam-obecnie przepisy pozwalają zostać optykiem każdemu kto ukończył specjalne przyuczenie do zawodu.Pozdrawiam.
agula
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 kwi 2011, o 16:50

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez ppso-oculus » 13 kwi 2011, o 22:25

PRYWATNE POLICEALNE STUDIUM OPTYCZNE „OCULUS” W CZĘSTOCHOWIE ogłasza nabór na rok 2011/2012



Studium jest policealną szkołą zawodową, prowadzoną systemem zaocznym. Nauka trwa 2 lata (cztery semestry), zajęcia odbywają się w soboty i niedziele. Studium jest szkołą prywatną o uprawnieniach szkoły publicznej, umożliwia zdobycie dyplomu technika optyka o specjalności optyk okularowy.

Szkoła przekazuje najnowszą wiedzę z zakresu optyki okularowej i instrumentalnej z rozszerzonym zakresem refraktometrii, kontaktologii oraz elementami optometrii. Szkoła przygotowuje do państwowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na dyplom technika optyka.

Absolwent po ukończeniu nauki otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły a po zdaniu egzaminu zawodowego organizowanego przez OKE dyplom technika optyka, który uprawnia między innymi do otworzenia własnego zakładu optycznego lub zatrudnienia w firmie optycznej.

Szkoła istnieje od 1995 roku i posiada doświadczoną kadrę pedagogiczną.

Dane dotyczące rekrutacji:
o dane osobowe kandydata
o świadectwo ukończenia szkoły średniej
o 4 zdjęcia
o zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu
o rozmowa kwalifikacyjna (można ją odbyć w chwili składania dokumentów)

Wszelkie informacje
http://www.szkolaoptyczna.pl/
lub pod nr telefonów:
0 606-307-895, 698 946 577

Dokumenty można składać w sekretariacie szkoły (po wcześniejszym umówieniu się) lub wysyłając na adres:

dr Marcin Dośpiał
Politechnika Częstochowska, WIPMiFS
al. Armii Krajowej 19a
42-200 Częstochowa
ppso-oculus
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 22:22

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez dzika » 16 kwi 2011, o 08:57

Witam
Szkół z tego co czytam jest wiele ale chyba jak w każdym zawodzie,tak i tu,żeby zostać dobrym optykiem to trzeba nabyć bardzo dobre doświadczenie.Wiąże się to z dobrą i sukcesywną praktyką.Móżna nawet spróbować w jakimś optyku zobaczyć na czym to polega.Trzeba lubić to co się będzie robić bo tylko wtedy ma to sens. :)
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez Oko-Optyk » 19 kwi 2011, o 14:44

Dzień Dobry. Ja jako właściciel salonu optycznego uważam, że najlepiej skończyć szkołę optyczną. Oczywiście wszystkiego można się nauczyć-sprzedaży okularów, doboru opraw, nawet wstawiania szkieł i wykonywania okularów. Jednak myślę, że szkoła daje dużo więcej wiedzy, która może się przydać w najmniej spodziewanym momencie. Pozdrawiam i życzę powodzenia "po fachu";)
Oko-Optyk
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 14:39

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez visionnata » 20 kwi 2011, o 08:59

Heja,moim zdaniem jeżeli chodzi o wykształcenie optyczne i co za tym potem idzie pracę w zakładzie optycznym,to jak najbardziej wskazane jest ukończenie szkoły optycznej (co papierek,to papierek),dzięki temu mamy dodatkowy argument aby nasza gaża była nieco wyższa,ale mimo tego uważam że żadna szkoła nie da nam takiej wiedzy jak szkolenia które są organizowane już podczas pracy w danym zakładzie. Nie wiem jak w innych salonach,ale tu gdzie ja pracuje Szef stara się abyśmy jak najczęściej miały możliwość pogłębiania swojej wiedzy i dzięki temu jesteśmy coraz lepsze w tym co robimy ;)
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez zez_ukryty » 20 kwi 2011, o 10:51

Szkoła Optyczna się przydaje. Uczy wiedzy typowo technicznej i technologicznej (wiadomo bycie optykiem to nie tylko sprzedawanie okularów ale jeszcze trzeba umieć je zrobić o czym wielu zapomina), ważnej optycznej teorii, okulistyki, fizjologii oka i układu wzrokowego a nawet psychologii. Sprzedawanie oprawek dobieranie ich to jest pół biedy. Oczywiście teraz to już podświadomie wiem w czym klient będzie dobrze wyglądał jak tylko widzę go w drzwiach. Ale jednak praca daje najwięcej praktyki (i w sprzedawaniu i wykonywaniu okularów). Jeżeli ktoś uważa, że po samej szkole lub jak postał trochę przy szlifierce jest mistrzem w swoim fachu (a trafiają się też u mnie tacy z CV np) to są w grubym błędzie. W tej pracy jak i w życiu człowiek uczy się z każdym dniem. Więc to ciągłe szkolenie 40h w tygodniu. No i biznes przede wszystkim. A jak i biznes to i konkurencja i radzenie sobie z nią. A ona nie zawsze bywa uczciwa. Ale za to bywa arogancka. I jeszcze wiele innych rzeczy o klientach nie wspominając, bo oni potrafią krwi napsuć na cały tydzień jak i humor poprawić na dwa tygodnie. A szkolenia wewnątrz firmy - też się przydają ale najczęściej dotyczą jakiś produktów, owszem - można zaczerpnąć z nich fachową wiedzę ale i tak zazwyczaj okręcają się wokół komercji.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez OptykAniaM » 20 kwi 2011, o 11:32

Zgadzam się z przedmówcą. To wszystko racja, w szczególności z konkurencją i klientami :D . Ogólnie rzecz ujmując dobrze jak nauka z praktyką idzie w parze. I przede wszystkim ciągłe nabywanie doświadczenia. Sukces (prawie) murowany :)
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez miłka » 26 maja 2011, o 11:10

Z tego co wiem to za dużo szkół optycznych nie ma. Czy w Warszawie jest tylko jedna, ta na Grochowie? Zaciekawił mnie ten kierunek i poszukuję dobrej szkoły może być prywatnej i oby znajdowała się w W-wie lub okolicach.
miłka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 maja 2011, o 11:05

Następna strona

Powrót do Co nowego na rynku optycznym?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość