Jak zostać optykiem!??????

Informacje o nowych produktach na rynku: szkła, materiały, zaawansowane technologie, ciekawe rozwiązania

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez zez_ukryty » 26 maja 2011, o 11:52

Społeczna Policealna Szkoła Optyczna w Łodzi. Serdecznie polecam. Miałem bardzo wielu kolegów z Warszawy i okolic. Bo w ich mniemaniu szkoła w Warszawie mimo, że blisko była be (co po skojarzeniu pewnych faktów mogę potwierdzić).
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez miłka » 27 maja 2011, o 14:55

Drogi zezie chciałam uzyskać info czy istnieje szkoła w Warszawie lub jej okolicach a Łódź chyba w okolicy nie jest :lol: , wiem zawsze można dojechać. Rozumiem że innej szkoły oprócz Grochowskiej nie ma??? zgadza się? a czemu zezie twierdzisz że ta w.w do najlepszych nie należy?
miłka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 maja 2011, o 11:05

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez zez_ukryty » 27 maja 2011, o 15:11

Nie wiem jak jest teraz ale mają małą pracownię optyczną (2x3 metra?) . I swoją drogą znałem kilka osób z warszawskiej szkoły, odwiedzających łódzką szkołę optyczną i były problemy u nich z egzaminami końcowymi. Zamiast procentowo i punktowo prace próbne (egzamin na optyka) miały postawione oceny typu "5" a po przeczytaniu i wyliczeniu punktów okazywało się, że osoba ledwo by taki egzamin zdała.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez miłka » 9 cze 2011, o 14:52

Może to jakieś nieporozumienie było ;) he he. Co do Uczelni to UW z tego co widzę, na wydziale Fizyki ma kierunek "Zastosowania fizyki w biologii i medycynie, specjalność optyka okularowa" co o tym myślicie? Tylko jeszcze trzeba się tam dostać i tu zaczynają się schody :roll:
miłka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 maja 2011, o 11:05

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez zez_ukryty » 9 cze 2011, o 15:10

Są wytyczne Europejskie,które podają zakres wymaganej wiedzy by zostać optykiem. Chciałbym obejrzeć program nauczania tej optyki okularowej na UW i porównać z tym ze studium jakiegoś. Rożnica pewnie jest w tym, że po UW i Poznaniu jest Pani inżynierem optykiem. Po studium "tylko" technikiem optykiem. Ukończenie studium optycznego np w Łodzi gwarantuje Pani uzyskanie Europejskiego statusu potwierdzającego posiadanie odpowiednich umiejętności bo mogła Pani swobodnie podjąć pracę w innych krajach UE jako optyk (w tym wiąże się również możliwość określania wad refrakcji). Trafiłem w internecie kiedyś, poszukując potrzebnych mi informacji na fragmenty wykładów właśnie z UW - generalnie sama fizyka, wiedza typowo fizyczna (może akurat na takie trafiłem). Jeżeli chce Pani starać się podjąć pracę jako technolog w firmie produkującej soczewki to posiadanie takiej wiedzy typowo fizycznej z zakresu optyki powinno być bardziej na miejscu. Bo przy pracy w salonie optycznym i rzucanie klientom i innym współpracownikom równań i regułek z zakresu wiedzy, która byłaby Pani i innym zupełnie niepotrzebna to strata czasu i pieniędzy na taką uczelnię.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez miłka » 13 cze 2011, o 14:36

Znalazłam szczegółowo opisany kierunek optometrii na Uniwersytecie Warszawskim, dla zainteresowanych podaje stronę:
http://optometria.fuw.edu.pl/
Proszę o radę i opinię, bardzo poważnie myślę o tym kierunku, zależy mi też abym miała stosowne, niezbędne umiejętności oraz wiedzę praktyczną.
miłka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 maja 2011, o 11:05

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez zez_ukryty » 13 cze 2011, o 22:53

Dobre jest tam to, że przykładają dużo uwagi do optometrii. Trzeba się nauczyć poprawiać po okulistach w końcu :P . Szkółka brzmi ciekawie. I jeszcze w dodatku za friko. Ale rozmawialiśmy tu już wcześniej , że szkoła się przydaje ale i tak w pracy dopiero nabierze Pani odpowiedniej ilości praktyki. Oczywiście bardziej szanowani są Ci, którzy mogą pochwalić się dyplomem optyka a nie tylko praktyką zawodową (swoją drogą znam optyków co o optyce nie mają pojęcia). Więc można Pani życzyć tylko powodzenia :) .
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez OPTYK67 » 27 cze 2011, o 15:16

Polecam szkołę optyczną w Łodzi i Częstochowie. Obie w systemie zaocznym. Adresy znajdziesz w internecie.
OPTYK67
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 cze 2011, o 14:37

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez Łucja » 28 cze 2011, o 14:31

Witam. Pracuję w salonie optycznym, ale chciałabym uporządkować swoją wiedzę z tego zakresu i myślałam o szkole optycznej. Znajomy polecił mi szkołę na Siennickiej w Warszawie. Czy ktoś z tu obecnych może mi powiedzieć coś więcej na temat tej szkoły? Może ktoś tam uczęszczał? Czy jest ciężko? Ile kosztuje czesne? Będę wdzięczna za wszystkie informacje.
Łucja
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 cze 2011, o 14:24

Re: Jak zostać optykiem!??????

Postprzez Sklep_Optyczny » 2 gru 2011, o 14:53

To nie jest takie trudne,ale wymaga wiele nauki oraz praktyki. Najlepiej pójść an studia medyczne o takiej specjalizacji. Potem możemy otworzyć własny gabinet.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Co nowego na rynku optycznym?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron