Nowości optyka - okulistyka.

Informacje o nowych produktach na rynku: szkła, materiały, zaawansowane technologie, ciekawe rozwiązania

Nowości optyka - okulistyka.

Postprzez OptykAniaM » 30 maja 2011, o 11:03

Wątek poświęcony nowościom, nowym ciekawym rozwiązaniom i produktom optycznym, pytania, wątpliwości i wzajemna wymiana doświadczeń. Nie wiecie czy była już mowa na forum o czymś, co was interesuje? Piszcie, pytajcie...
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowości optyka - okulistyka.

Postprzez pola » 1 sie 2011, o 15:37

Słyszałam ostatnio że wprowadzono na rynek nowe soczewki kontaktowe z efektem "powiększenia" oczu. Czy ktoś z was słyszał o takich soczewkach, czy one są kolorowe czy bezbarwne?
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Nowości optyka - okulistyka.

Postprzez LEMUR » 1 sie 2011, o 19:09

to soczewki jednodniowe CibaVision Freshlook Illuminate, nie sa kolorowymi, gdyz nie zmieniaja barwy teczowki a jedynie nadaja wrazenie powiekszenia poprzez otoczke wokolrabkowa.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Nowości optyka - okulistyka.

Postprzez OptykAniaM » 2 sie 2011, o 12:14

Freshlook Illuminate to nowość firmy Ciba Vision. Mają one ciemny pierścień wokół rąbka, co powoduje efekt "głębokiego" spojrzenia i większych oczu. Swoją drogą ciekawe jak przyjmą się na rynku soczewek?
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowości optyka - okulistyka.

Postprzez Jola » 3 sie 2011, o 13:59

Witam. W związku z tym iż często odczuwam suchość oczu używam kropli nawilżających. Ostatnio podobno pojawiły się na rynku krople w sprayu. Czy ktoś może je stosował? Interesuje mnie na ile są skuteczne i czy pryska się nimi bezpośrednio na gałkę oczną :shock: ?
Jola
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 sie 2011, o 13:54

Re: Nowości optyka - okulistyka.

Postprzez A.M. » 4 sie 2011, o 13:53

Słyszałam o tych kroplach/sprayu. Podobno pryska się nim na zamknięte powieki a nie na gałkę oczną. Zastanawia mnie tylko to, czy działanie przez skórę powiek jest na tyle skuteczne żeby nawilżyć oko?
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Nowości optyka - okulistyka.

Postprzez LEMUR » 4 sie 2011, o 23:07

te krople / spray to Acuasiss Liposomes - psika sie na powieki a nie na rogowke. Spokojnie poradzi sobie wnikajac przez powierzchnie.
Z racji, ze przenika przez powieke, czas reakcji nie jest natychmiastowy, wiec raczej nie nalezy stosowac czy tez uzywac podczas pilnej potrzeby. Nie zmywa makijazu, zawiera kwas hialuronowy, witaminy A oraz E.

Odnosnie skutecznosci dzialania przez zamknieta powieke... a jak dostaje sie tlen do rogowki gdy spimy?

o produkcie mozna poczytac na stronie http://acuaiss.com/liposomes/
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Nowości optyka - okulistyka.

Postprzez Sylwunia » 8 sie 2011, o 16:26

Droga polu!! ja kupiłam sobie te soczewki powiększające oczy... Rewelacja!!! nie wiem jaki Ty masz kolor oczu ale przy moich piwnych oczach wygląda to bardzo fajnie-z 1 strony naturalnie ale dodaje niezwykłego uroku spojrzeniu. Ja na pewno będę używać tych soczewek. Pozdrawiam
Sylwunia
 
Posty: 37
Dołączył(a): 31 mar 2011, o 13:50

Re: Nowości optyka - okulistyka.

Postprzez pola » 8 sie 2011, o 17:28

Ja mam szare oczy, ale nie powstrzymam się chyba przed spróbowaniem tych soczewek chociaż z tego co czytałam w necie polecane są szczególnie dla ciemnych oczu.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Nowości optyka - okulistyka.

Postprzez Sylwunia » 10 sie 2011, o 16:02

Moja koleżanka ma niebieskie oczy i też nosiła te soczewki. Fajnie to wygląda-mniej naturalnie niż na ciemnych ale daje taki niesamowity efekt "wilczych oczu"-bardzo oryginalne. :)
Sylwunia
 
Posty: 37
Dołączył(a): 31 mar 2011, o 13:50

Następna strona

Powrót do Co nowego na rynku optycznym?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości