Łatwiejsze ściąganie soczewki...

Informacje o nowych produktach na rynku: szkła, materiały, zaawansowane technologie, ciekawe rozwiązania

Re: Łatwiejsze ściąganie soczewki...

Postprzez Agnieszka2 » 12 sty 2011, o 15:18

Tak jak już wczesniej ktos wspomniała potrzeba silnej woli, a i mruganie da sie opanować!
Agnieszka2
 
Posty: 16
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:36

Re: Łatwiejsze ściąganie soczewki...

Postprzez OptykAniaM » 25 sty 2011, o 13:23

Do soczewek kontaktowych miękkich jest aplikator, który kształtem przypomina...palec. Jeżeli chodzi o soczewki twarde, do zakładania i zdejmowania można użyć specjalnych ssawek. Wykonane są one z gumy. Ta do zakładania ma na końcówce dziurkę która powoduje odpuszczenie soczewki po umieszczeniu w oku. SSawka do zdejmowania, dziurki niema. Kiedy przystawimy ją do soczewki umieszczonej w oku, końcówka przyczepia się i odsuwamy ssawkę już razem z soczewką. Z takich ssawek kożystają często rodzice dzieci,którym po zabiegach zalecono soczewki twarde.
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Łatwiejsze ściąganie soczewki...

Postprzez niki » 31 sty 2011, o 12:43

Z ciekawości podpytałam kolegę, rzeczywiście ten jego patyczek-jak go nazywa to taka mini przyssawka do wyjmowania soczewki, podobno bardzo ułatwia to sprawę.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Łatwiejsze ściąganie soczewki...

Postprzez adrianM » 17 lut 2011, o 15:43

hej, ciekawy temat podjęliście. ja noszę soczewki od pewnego czasu ale ze zdejmowaniem mam poważny kłopot, te urządzenia może są pomocne ale czy takim czymś nie ma ryzyka uszkodzenia oka w razie jakichś odruchów bezwarunkowych (które mi się czasem zdarzają)? może ktoś stosował albo podpowie jakieś metody łatwiejszego zdejmowania?
adrianM
 
Posty: 44
Dołączył(a): 17 lut 2011, o 15:27

Re: Łatwiejsze ściąganie soczewki...

Postprzez OptykAniaM » 23 lut 2011, o 12:47

Adrianie, jeżeli chodzi o zdejmowanie soczewek to myślę że gdybyś znalazł osobę która pokazałaby tobie najczęściej stosowane i najłatwiejsze sposoby zdejmowania soczewek to dałbyś radę bez żadnych specjalistycznych urządzeń. Może uzyskasz pomoc u najbliższego optyka lub u swojego okulisty. To jest trudne tylko wtedy, kiedy jeszcze nie nabierze się wprawy, albo gdy sie ktoś bardzo tego boi ;) Warto popytać i poprosić o pomoc :)
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Łatwiejsze ściąganie soczewki...

Postprzez agula » 16 kwi 2011, o 09:44

Witam-o urządzeniu do sciągania soczewki nie słyszałam ale fajna sprawa- a co sądzicie o urządzeniu do czyszczenia soczewek -czy ktoś z was miał takie urzadzenie?
agula
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 kwi 2011, o 16:50

Re: Łatwiejsze ściąganie soczewki...

Postprzez OptykAniaM » 19 kwi 2011, o 12:40

Rzeczywiście istnieje takie urządzenie- nazywa się Rapid Care. Służy ono zarówno do czyszczenia jak i do przechowywania soczewek kontaktowych. Można kupić w sklepach internetowych za ok 50zł.
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Łatwiejsze ściąganie soczewki...

Postprzez seba » 4 maja 2011, o 12:41

Podbijam temat. Czy ktoś używał może tego urządzenia? Koleżanka planuje zakupić i zastanawia się czy warto?
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Re: Łatwiejsze ściąganie soczewki...

Postprzez pola » 27 paź 2011, o 15:37

Wydaje mi się że to strata pieniędzy. Czyszczenie soczewki to raczej nic skomplikowanego. Wszystko jest opisane choćby na ulotce od płynu. Chyba że ktoś ma pieniążków za dużo to może sobie pokombinować :roll:
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Łatwiejsze ściąganie soczewki...

Postprzez olala » 31 sty 2014, o 15:52

Ja ostatnio kupiłam ten płyn do lepszego czyszczenia soczewek z takim specjalnym pudełeczkiem. Uważam, że było warto
olala
 
Posty: 6
Dołączył(a): 31 sty 2014, o 12:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Co nowego na rynku optycznym?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron