ESSILOR

Informacje o nowych produktach na rynku: szkła, materiały, zaawansowane technologie, ciekawe rozwiązania

Re: ESSILOR

Postprzez dzika » 31 paź 2013, o 17:25

Ciekawe jak z gwarancją póżniej skoro wyprzedają je.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: ESSILOR

Postprzez 4key » 9 gru 2013, o 20:31

witam..
Ja rówież noszę się z zamiarem zakupu okularów.. z soczewkami Essilor Crizal Alize UV (Airwear) - moja wada wzroku to: SFERA OP: +0.5, OL: +0.75 ; CYLINDER po -0.5 .. oś 180 st. .. zależy mi na dobrych "szkłach" do jazdy nocą (bez refleksów na szybie).. Proszę o pomoc czy w/w soczewki to dobry wybór ?
4key
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 gru 2013, o 13:43

Re: ESSILOR

Postprzez zero » 9 gru 2013, o 21:52

Airwear, to najgorszy z materiałów na soczewki okularowe. Dla takich mocy wystarczającym byłyby soczewki z podstawowego materiału tzw,. CR 39. Jeżeli natomiast są to oprawki tzw, patenty lub szczególnie zależy panu na wytrzymałości mechanicznej, to raczej należałoby wybrać Trivex, a nie Airwear.
zależy mi na dobrych "szkłach" do jazdy nocą (bez refleksów na szybie).

Aby nie było refleksów na szybie, to ta powłoka Crizal Alize musiałaby być na szybie samochodu, a nie na soczewkach. Powłoki antyrefleksyjne na soczewkach okularowych likwidują wyłącznie odbicia na powierzchniach soczewek , a nie na powierzchniach oglądanych przedmiotów, szybie, czy monitorze.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: ESSILOR

Postprzez 4key » 10 gru 2013, o 08:41

.. no to ja już teraz nie wiem jakie mam kupić.. zależy mi na efekcie, który uzyskuje się w dzień przez zastosowanie szkieł polaryzacyjnych.. bez ograniczenia przepuszczalności (lub minimalnym - widzałem, że "Fisher" ma w ofercie kat."0" 80-100 %) do jazdy w nocy.. ale na jakimś "specjalistycznym" forum wyczytałem, że nie nadają się takie okulary a do jazdy w nocy potrzebne są dobre szkła z dobrym antyrefleksem dobrane przez okulistę.. przprowadziłem badania.. (wyniki j/w).. poczytałem.. bardzo dużo osób poleca Essilor jako jedne z najlepszych.. szczególnie dobre opinie są o Crizal-ach.. a jednak one też nie..?? Proszę o pomoc gdyż jazda w nocy (szczególnie na przebudowach i jednym pasie o dużym natężeniu)..to dla mnie udręka a gdy do tego jeszcze pojawia się deszcz..
4key
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 gru 2013, o 13:43

Re: ESSILOR

Postprzez fajna-brunetka » 10 gru 2013, o 12:45

jadąc wieczorem czy nocą nie da się uniknąć widoczności świateł nadjeżdżającego z przeciwnej strony auta, dobre okulary złagodzą jedynie ten efekt ale na pewno go nie wyeliminują bo te światła sa widoczne zarówno dla okularników jak i nie noszących okularów
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: ESSILOR

Postprzez zero » 10 gru 2013, o 18:55

no to ja już teraz nie wiem jakie mam kupić..

Najzwyklejsze soczewki w indeksie 1,5 (chyba, że będą wiercone do montażu, to wówczas Trivex)
bardzo dużo osób poleca Essilor jako jedne z najlepszych.. szczególnie dobre opinie są o Crizal-ach.. a jednak one też nie..?

Dlaczego nie? Mogą być, ale równie dobre są innych firm, a często tańsze. Byle nie z materiału o nazwie Airwear (poliwęglan, polikarbon, różnie to nazywają). Crizal to nie jest rodzaj soczewki, ale nazwa handlowa powłoki antyrefleksyjnej. Podobnej klasy powłoki robią również inne firmy. Proszę wejść do optyków w swojej miejscowości i popytać, nie dając się nabierać przypadkiem na jakieś podwyższone indeksy, asferyczne konstrukcje i inne bajery. Do jazdy nocnej nie wolno używać jakichkolwiek soczewek barwionych, zmniejszających, nawet w niewielkim stopniu, ilość światła docierającego do oka.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: ESSILOR

Postprzez 4key » 10 gru 2013, o 19:10

Bardzo dziękuję za pomoc.. zamówiłem Essilor-y Crizal Forte (Orma), mam nadzieję, że "ułatwią" trochę życie.. :D
4key
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 gru 2013, o 13:43

Re: ESSILOR

Postprzez zetka » 12 gru 2013, o 11:27

Ważne żeby korekcja była odpowiednia i powłoka antyrefleksyjna i komfort jazdy powinien się zwiększyć.
zetka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 12:17

Re: ESSILOR

Postprzez Godzina12 » 29 paź 2019, o 13:16

Czym się kierują sprzedawcy w polecaniu soczewek? rozumiem, że są różne typy czy kategorie szkieł okularowych ale mam wrazenie ze czesto i gęsto polecane sa szkła jednej firmy- tez macie podobne odczucie? a może jestem w błędzie i to nie jest problem zamówic ten sam rodzaj szkieł z innej firmy??
Godzina12
 
Posty: 28
Dołączył(a): 19 mar 2018, o 10:53

Poprzednia strona

Powrót do Co nowego na rynku optycznym?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość