ESSILOR

Informacje o nowych produktach na rynku: szkła, materiały, zaawansowane technologie, ciekawe rozwiązania

Re: ESSILOR

Postprzez zez_ukryty » 14 mar 2011, o 23:20

Miałem przyjemność być 2 lata temu w fabryce Essilora w Warszawie. Osoba, która oprowadzała grupę i informowała o rynku (ktoś "wyżej" postawiony) powiedziała z bólem w głosie, że HOYA przebiła rynek wypuszczając do sprzedaży powłokę antyrefleksyjną Super Hi-Vision. Nie wiem jak jest teraz ale ogólnie soczewki nie są złe. Ale to więcej powiedzą pracownicy VE : D .
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: ESSILOR

Postprzez AgnieszkaOptyk » 15 mar 2011, o 18:59

Witam zez_ukryty. Nie rozumiem dlaczego osoba pracująca w firmie Essilor zachwala produkt konkurencji? ;)
AgnieszkaOptyk
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 18:41

Re: ESSILOR

Postprzez zez_ukryty » 15 mar 2011, o 19:08

Zachwalanie to to nie było. Raczej dezaprobata i smutek.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: ESSILOR

Postprzez loki813 » 25 mar 2011, o 16:48

Hej.Jak mam rozpoznać w okularach soczewki essilora .Czy zwykłe soczewki jednoogniskowe posiadają jakieś grawerunki?
loki813
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 sty 2011, o 19:18

Re: ESSILOR

Postprzez zez_ukryty » 25 mar 2011, o 17:44

Mają. Ale chyba tylko tzw. relaksacyjne. A nie ma pan kopertki albo certyfikatu jakości?
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: ESSILOR

Postprzez OptykAniaM » 26 mar 2011, o 09:29

Grawerunku zwykłe soczewki jednoogniskowe nie mają, ale do okularów powinien być dołączony certyfikat jakości Essilor lub opakowania po soczewkach.Pozdrawiam!
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ESSILOR

Postprzez Oliwka » 17 sie 2011, o 17:48

Witam! Strasznie interesuje mnie ta cała firma essilor i zastanawiam się czy te soczewki okularowe są na prawdę takie dobre. Mam dość wysokie moce a dokładniej -6 i -6.75 a że jestem młodą osobą to raczej chciałabym aby to co noszę wyglądało dość estetycznie co ściśle wiąże się że trzeba będzie pocieniać. Tylko teraz różnica w cenie jest taka że jeden optyk powiedział mi za szkła 180 a drugi 520 który właśnie proponował mi soczewki essilora. Chciałam się wiec trochę więcej dowiedzieć na czym polega sekret tych szkieł. Boję się że to tylko jakaś ściema albo marka wyrobiła sobie renomę a teraz trzepie hajs za coś nie wartego swojej ceny. Tak na dobrą sprawę nawet nie ma jak sprawdzić i porównać czy te szkła są lepsze od tych np. za 180zł.

Pozdrawiam Oliwia
Oliwka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 17:37

Re: ESSILOR

Postprzez SpecEye » 17 sie 2011, o 19:15

Tylko teraz różnica w cenie jest taka że jeden optyk powiedział mi za szkła 180 a drugi 520 który właśnie proponował mi soczewki essilora.

Tak na dobrą sprawę nawet nie ma jak sprawdzić i porównać czy te szkła są lepsze od tych np. za 180zł.

Cena może dotyczyć różnych indeksów (pocienień) z innym uszlachetnieniem (antyrefleksem).Rozróżniamy ich kilka i ceny również są zróżnicowane. Z tego co Pani napisała wnioskuję że nawet nie orientuje się Pani jakie produkty marki Essilor zostały polecone przez optyka.

Boję się że to tylko jakaś ściema albo marka wyrobiła sobie renomę a teraz trzepie hajs za coś nie wartego swojej ceny.

Gdyby tak było Essilor nie byłby jednym z najbardziej uznanych producentów w Polsce, a produkty są warte swojej ceny, cena natomiast może być inna w optyku w sieci handlowej inna w małym salonie prywatnym. Nie sądzę jednak by różnica tego samego produktu wynosiła 340zł.
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: ESSILOR

Postprzez LEMUR » 17 sie 2011, o 19:54

Dokladnie! Najgorsze co moze byc to niewiedza i porownanie samych cen!

Proponuje udac sie do jednego czy drugiego optyka, dowiedziec sie jaka dokladnie jakosc powloki Pani oferuja, jaki wspolczynnik zalamania swiatla (tzw. indeks - im wieksza wartosc tym ciensza soczewka, ale i nizsza liczba abbego a tym samym gorsze wlasciwosci optyczne)

I jezeli bedzie Pani robila rekonesans po salonach optycznych pytac o ten sam indeks i przyblizone powloki, dlatego ze nie kazdy wspolpracuje z firma X, Y czy Z natomiast wiele firm ma porownywalne produkty zarowno jezeli chodzi o materialy jak i powloki antyrefleksyjne.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: ESSILOR

Postprzez OptykAniaM » 18 sie 2011, o 13:29

Oliwko! Radzę Ci wybrać się jeszcze raz do jednego i do drugiego optyka. Zrobić rozeznanie w jakości i parametrach, wtedy możesz wziąć się za porównywanie cen. Ceny jakie podałaś po wstepnym rozeznaniu wskazują na to, iż przedstawiono ci zupełnie inne rodzaje soczewek. Różnice między podobnymi jakościowo pod względem powłok i indeksów soczewek nie są aż tak duże. Natomiast warto wziąć pod uwagę jakość. Jeżeli uda Ci się trafić na dobrego optyka, to pomoże on także dobrać taką oprawę, do której nie będziesz musiała dobierać soczewek o najwyższym indeksie i cenie jednocześnie. Zapewniam Cię że poważna firma, która ma wyrobioną markę nie może pozwolić sobie na spadek jakości gdyż wiązałoby się to ze stratą klientów, a okularnicy są inteligentni :geek: i nie pozwolą się nabijać w butelkę ;)
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Co nowego na rynku optycznym?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość