ESSILOR

Informacje o nowych produktach na rynku: szkła, materiały, zaawansowane technologie, ciekawe rozwiązania

Re: ESSILOR

Postprzez OptykAniaM » 12 wrz 2011, o 14:26

Tak, to prawda. Konstrukcja asferyczna redukuje efekt pomniejszenia oczu. Soczewka asferyczna jest też cieńsza i bardziej płaska od sferycznej.
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ESSILOR

Postprzez LEMUR » 12 wrz 2011, o 19:37

OptykAniaM napisał(a):Tak, to prawda. Konstrukcja asferyczna redukuje efekt pomniejszenia oczu.

Ja w kwestii formalnej ;)
Uzycie slowa redukuje - bardziej w tej wypowiedzi dazy do slowa "eliminuje"
Ja bym raczej napisal iz soczewki asferyczne zmniejszaja ten efekt (nie eliminuja go). Czesto z powodu slowa "redukuje" dochodzi do nieporozumien. Natomiast soczewki asferyczne (dla korekcji ujemnej) nie powoduja redukcji grubosci - bedzie ona tak niewielka ze nie nalezy tutaj brac tego czynnika za decydujacy.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: ESSILOR

Postprzez OptykAniaM » 13 wrz 2011, o 12:32

Dokładnie dlatego zostało użyte słowo "redukuje" a nie eliminuje. Redukuje efekt pomniejszenia oczu-czyli zmniejsza, minimalizuje. Czyto nie jest zrozumiałe?
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ESSILOR

Postprzez LEMUR » 13 wrz 2011, o 12:42

OptykAniaM napisał(a):Dokładnie dlatego zostało użyte słowo "redukuje" a nie eliminuje. Redukuje efekt pomniejszenia oczu-czyli zmniejsza, minimalizuje. Czyto nie jest zrozumiałe?

Dla mnie jest - nie pisalem bezposrednio do Pani, tylko ze czasami niektora grupa klientow opacznie to rozumie redukcje jako eliminacje a nie minimalizuje / zmniejsza. Nawet na ktoryms branzowym forum byla dyskusja "niezadowolonego z afery klienta" ze efekt nie byl "zredukowany" - jak sie okazalo opacznie wlasnie rozumial informacje od optyka. Dlatego napiaslem ze w kwestii formalnej i z emotkiem ;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: ESSILOR

Postprzez MARK » 27 wrz 2011, o 08:21

Mam pytanko jeśli ktoś miał pocieniane soczewki ale konstrukcja sferyczna,a teraz kupiłby ten sam indeks tylko asferyczna konstrukcja,czy nie miał by problemu użytkownik z adaptacją :?: Jaka jest różnica w soczewkach :?:
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: ESSILOR

Postprzez Z.Optyk » 27 wrz 2011, o 08:55

Witaj Mark. Wszystko zależy od tego jakie masz moce szkieł-od tego należałoby zacząć. Poza tym bardzo duży wpływ, zwłaszcza przy dużych mocach ma prawidłowy montaż soczewek. Zdaj się na dobrego optyka-on Ci wszystko wyjaśni i pomoże w podjęciu najlepszej decyzji... Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ESSILOR

Postprzez MARK » 3 paź 2011, o 13:34

Wada to -3.0 i 3.5,ale to czym większa moc tym gorzej czy mniejsza :?:
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: ESSILOR

Postprzez Z.Optyk » 4 paź 2011, o 15:19

Im większa tym może być wiekszy dyskomfort. Ale to tak powyżej +/-6.0. Także myślę, że nie masz się czym przejmować. Ale dalej twierdzę-zdaj się na swojego optyka, on Ci doradzi najlepiej co i jak...
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ESSILOR

Postprzez visionnata » 11 paź 2011, o 15:54

Hej,konstrukcja asferyczna ma moim skromnym zdaniem sens przy dużych soczewkach plusowych,wydaje mi się,że wtedy jest najbardziej widoczny efekt jej zastosowania,ale jeżeli chodzi o Twoje moce myślę,że przy prawidłowym wykonaniu nie powinieneś mieć problemów z adaptacją,a zresztą spróbuj to sam się przekonasz!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: ESSILOR

Postprzez optyk.F » 12 paź 2011, o 18:10

Zaletami soczewek asferycznych jest ich płaskość, cienkość, a co za tym idzie - lekkość. Korzystna jest również ich wysoka estetyka. Przy dużej mocy asferycznej soczewki dodatniej - oko pacjenta nie wydaje się mocno powiększone, a przy dużej mocy soczewki ujemnej - pomniejszone, w stosunku do soczewki sferycznej. Istnieją opinie, że soczewki asferyczne mogą powodować, w minimalnym stopniu, nieprawidłowe odwzorowanie obrazu postrzeganego.
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Co nowego na rynku optycznym?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron