EnRoute - soczewki okularowe dla kierowców

Informacje o nowych produktach na rynku: szkła, materiały, zaawansowane technologie, ciekawe rozwiązania

EnRoute - soczewki okularowe dla kierowców

Postprzez SpecEye » 16 maja 2017, o 11:29

W soczewkach EnRoute zastosowano filtr - Glare Filter przeciwdziałający oślepieniu. Filtr selektywnie zatrzymuje światło niebieskie, co znacznie ogranicza rozpraszanie światła, zmniejsza dekoncentrujący efekt odbicia światła od deski rozdzielczej oraz od reflektorów samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka.
Dzięki temu mamy zapewnione komfortowe i bardziej zrelaksowane widzenie, nawet w stresujących sytuacjach na drodze.
odsyłam do strony producenta:
https://www.hoya.eu/pl/dla-uzytkownikow/twoje-soczewki/konstrukcje-soczewek/soczewki-specjalistyczne/enroute-p31825
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: EnRoute - soczewki okularowe dla kierowców

Postprzez zero » 16 maja 2017, o 13:43

Podczas nocnej pracy z monitorem komputerowym trzeba niebieskie światło "wycinać", ponieważ pobudza ono do aktywności podobnej do dziennej, a tu pora snu. Zaburza rytm biologiczny. Jak "wytniemy" niebieskie w nocy, to nie zaśniemy czasem za kierownicą?
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: EnRoute - soczewki okularowe dla kierowców

Postprzez soczewka11 » 20 cze 2017, o 11:18

czy to szkła tylko do auta czy można w nich chodzić non stop?
soczewka11
 
Posty: 279
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 12:57

Re: EnRoute - soczewki okularowe dla kierowców

Postprzez SpecEye » 13 mar 2018, o 14:40

Jak "wytniemy" niebieskie w nocy, to nie zaśniemy czasem za kierownicą?

Nie wiem jak się do tego stwierdzenia odnieść. To tak jakby słuchać podczas jazdy muzyki techno bo drażni i pobudza ( nie pozwoli zasnąć), zamiast klasyki która jest dla nas milsza i bardziej komfortowa dla ucha ale za to może działać relaksacyjnie i "usypiać".
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: EnRoute - soczewki okularowe dla kierowców

Postprzez kropka999 » 14 mar 2018, o 12:49

Interesuje mnie opinia użytkowników tych szkieł. Czy jest bardzo widoczne jakieś zabarwienie i czy można w nich normalnie chodzić przez cały dzień? Czy tylko do jazdy?
kropka999
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 10:48

Re: EnRoute - soczewki okularowe dla kierowców

Postprzez SpecEye » 14 mar 2018, o 17:40

Jestem szczęśliwą posiadaczką EnRote od 4 m-cy. Zabarwienie wstępne podobne jak w soczewkach BlueControl - na moje oko ok 10%. Jak najbardziej nadają się do codziennego użytkowania. Choć ja głównie używam je do jazdy bo mam jeszcze 2 inne pary okularów. Co ważne w tych soczewkach cała 'magia' dzieje się w materiale z którego są wykonane soczewki, więc w przypadku gdy dojdzie do zarysowania powierzchni, rysy nie mają wpływu na zastosowany w nich filtr. Osobiście polecam. Jak dla mnie różnica jest szalona w porównaniu ze standardowym antyrefleksem.
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: EnRoute - soczewki okularowe dla kierowców

Postprzez soczewka11 » 15 mar 2018, o 10:39

SpecEye napisał(a):Jestem szczęśliwą posiadaczką EnRote od 4 m-cy. Zabarwienie wstępne podobne jak w soczewkach BlueControl - na moje oko ok 10%. Jak najbardziej nadają się do codziennego użytkowania. Choć ja głównie używam je do jazdy bo mam jeszcze 2 inne pary okularów. Co ważne w tych soczewkach cała 'magia' dzieje się w materiale z którego są wykonane soczewki, więc w przypadku gdy dojdzie do zarysowania powierzchni, rysy nie mają wpływu na zastosowany w nich filtr. Osobiście polecam. Jak dla mnie różnica jest szalona w porównaniu ze standardowym antyrefleksem.


rozumiem że korzystasz z nich tylko w aucie? a czy chodziłas w nich całą dobę żeby przetestować?
soczewka11
 
Posty: 279
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 12:57

Re: EnRoute - soczewki okularowe dla kierowców

Postprzez SpecEye » 16 mar 2018, o 13:38

oczywiście, zaraz po zrobieniu i odebraniu okularów użytkowałam je ciągle przez jakiś czas. Jak najbardziej można z nich korzystać w trybie ciągłym, chyba że komuś bardzo przeszkadza "subtelna" zmiana w postaci tego wstępnego zabarwienia. Ja nie widzę przeciwwskazań do stosowania ich na co dzień.
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: EnRoute - soczewki okularowe dla kierowców

Postprzez niki » 21 mar 2018, o 13:08

To dobra wiadomość, bo znane dotychczas okulary dla kierowców, różne "żółte" itp nie nadawały się do codziennego użytku. Muszę poczytać i pomysleć o zakupie 8-)
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: EnRoute - soczewki okularowe dla kierowców

Postprzez kropka999 » 23 mar 2018, o 11:20

Myślałam że będą jakieś żółtawe, różowe itp jak inne tego typu szkła dla kierowców. To trzeba będzie pomyśleć o nowych okularach 8-) tylko cena trochę powalająca, ale czasem warto zapłacić za jakość.
kropka999
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 10:48

Następna strona

Powrót do Co nowego na rynku optycznym?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron