Korupcja w służbie zdrowia

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

Re: Korupcja w służbie zdrowia

Postprzez Magdalena12 » 15 sty 2014, o 09:36

Jeśli mowa o łapówkach to przeciętnie jedna polska rodzina przeznacza rocznie na łapówki ok 311 zł, zaś na jak to określiliście- gesty podziękowania ok 142zł- to są dane statystyczne- nie mam pojęcia kto i jakim sposobem to wyliczał ale tak podawali w radio. Ja nie daję ani łapówek ani prezentów bo uważam że każdy wykonuje swoją pracę, a idąc tokiem myślenia tych którzy kupują czekoladki czy kawę to nawet w sklepie powinni kupić czekoladę więcej i ofiarować Pani ekspedientce za obsługę- a czy tak ktoś robi?
Magdalena12
 
Posty: 91
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 10:52

Re: Korupcja w służbie zdrowia

Postprzez zero » 15 sty 2014, o 10:34

Sprawa jest prosta. Ostatnio wyjaśnił to sąd w procesie znanej okulistki. Jeżeli "łapówka" nie miała wpływu na przetarg, to wówczas nie jest łapówką, tylko nieformalnym dodatkiem - jak należy rozumieć - nie mającym znamion przestępstwa. Wynika z tego, że jeżeli tzw. łapówka nie miała wpływu np. na postępowanie lekarza, to nie była to łapówka, tylko nieformalny dodatek, do otrzymania którego każdy ma prawo. Koniec, kropka i przestańmy mówić o korupcji w służbie zdrowia.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Korupcja w służbie zdrowia

Postprzez martula » 22 sty 2014, o 17:51

Zero, zgadzam się z Tobą w 100%, jeżeli ktoś ma ochotę dać komuś czekoladę czy kawę to już jego sprawa, ale nie nazywajmy tego korupcją :D
martula
 
Posty: 122
Dołączył(a): 30 paź 2012, o 14:12

Re: Korupcja w służbie zdrowia

Postprzez mirabel » 28 mar 2014, o 10:56

Ja ostatnio dostałam od pacjentki kwiaty czy to też się nazywa korupcją??? :D Czasem ludzie w ramach podziękowania maja po prostu miły gest ;)
mirabel
 
Posty: 86
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 14:59

Re: Korupcja w służbie zdrowia

Postprzez margeritta » 8 kwi 2014, o 16:35

Hej mirabel mam nadzieję,że nie był to tulipan od pacjenta,bo Twój mąż mógłby czuć się urażony :lol:
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: Korupcja w służbie zdrowia

Postprzez Player » 11 cze 2014, o 10:26

A która kobieta nie lubi tulipanów ;)

miłe słowo z podziekowaniami na pewno jest bardzo miłe dla lekarza a z gestami wdzieczności zapewne bywa różnie- niektórzy sie krepują w takich sytuacjach
Player
 
Posty: 139
Dołączył(a): 7 maja 2011, o 11:52

Re: Korupcja w służbie zdrowia

Postprzez mirabel » 23 cze 2014, o 15:06

Margeritta, to był piękny bukiet róż i trafiłaś w dziesiątkę bo co prawda kwiaty dostałam od pacjentki ale mąż i tak zazdrosny jak diabli był ;)
mirabel
 
Posty: 86
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 14:59

Re: Korupcja w służbie zdrowia

Postprzez pola » 24 cze 2014, o 13:26

Ach, ci mężowie. Sami mogliby nam od czasu do czasu jakieś ładne kwiatki podarować, a nie zazdrościć jak ktoś inny da ;)
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Korupcja w służbie zdrowia

Postprzez Leah » 25 cze 2014, o 08:27

Hmm może to przekona męża, ze czasem warto dać jakiś mały bukiecik ;)
Leah
 
Posty: 77
Dołączył(a): 16 lis 2012, o 10:45

Re: Korupcja w służbie zdrowia

Postprzez Anutek » 25 cze 2014, o 13:50

no cóż. u mnie bywało że dość często coś słodkiego dostawałam od pacjentów. To jest bardzo miłe ale z drugiej strony głupio mi zawsze jest brać gdyż taka a nie inna jest moja praca. Ale swego czasu bardziej zazdrośni byli współpracownicy i były głupie docinki. i ja tego nie nazywam korupcją :P
Anutek
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 cze 2014, o 13:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron