NFZ robi wszystko żeby pacjent nie dostał usługi !

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

NFZ robi wszystko żeby pacjent nie dostał usługi !

Postprzez Daniel » 21 sty 2011, o 17:36

NFZ prowadzi politykę cichego ograniczenia usług aby każdy mający inne wyjście pacjent skorzystał z prywatnych usług medycznych.
Z drugiej strony jednostki współpracujące z NFZ muszą uważać na urzędników tropiących ich najmniejsze pomyłki, które skutkują wysokimi karami.
Atmosfera wieje grozą opłacalność współpracy placówek medycznych z NFZ mocno spada, a pacjenci są źli bo mają ku temu powody.
Lekarz w przychodni decyduje: dam skierowanie na prześwietlenie pacjentowi a mi NFZ odpisze od wypłaty 50zł !!
Jeden ma sumienie i da skierowanie, a drugi nie ma i woli kasę ! jak można zmuszać lekarzy do takich wyborów ! - a no tak, wyjdzie taniej dla NFZ !!
Avatar użytkownika
Daniel
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 gru 2010, o 12:45

Re: NFZ robi wszystko żeby pacjent nie dostał usługi !

Postprzez Hej » 21 sty 2011, o 19:04

A właśnie !! Płacę ZUS a do dentysty i innych lekarzy chodzę prywatnie, do okulisty też. Czemu tak ?
1. w przychodni jest taka atmosfera jakby kogoś chcieli zabić.
2. Kolejka do lekarza jest na " za 3 miesiące" , a w innej przychodni wykombinowali że nie piszą kolejki a rejestracja jest rano na dany dzień :arrow:
:lol: mają komplet przez pierwsze 10 minut rejestracji, 7:10 już nie ma po co dzwonić, a kolejka ustawia się przed otwarciem przychodni.
Najlepsi pacjenci wygrywają. Jak ktoś lubi wrażenia OK :o
Avatar użytkownika
Hej
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: NFZ robi wszystko żeby pacjent nie dostał usługi !

Postprzez dzika » 22 sty 2011, o 13:37

Na dotatek żeby dostać sie w danym dniu to trzeba wziąść urlop w pracy bo cały dzień stracony ;) Jeszcze dorosły to poczeka spokojnie ale z dzieckiem udać się i tam tak czekać,to zadanie bardzo trudne bo nawet nie ma czym zająć dziecko.Osobiście rezygnuje i idę prywatnie.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: NFZ robi wszystko żeby pacjent nie dostał usługi !

Postprzez niki » 24 sty 2011, o 13:32

Osobiście to czekam niecierpliwie na jakieś zmiany w naszym kraju bo to co się dzieje jest nie do przyjęcia, płacimy składki do zus a i tak jesteśmy pozostawieni samym sobie. Dla NFZ liczą się pieniądze, papiery i kontrakty a nie pacjent, niestety...
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: NFZ robi wszystko żeby pacjent nie dostał usługi !

Postprzez katherina » 24 sty 2011, o 13:56

Nikt tego nie powie nagłos ale wszyscy dążą do prywatyzacji... i dobrze, tylko, że znając polskie realia wyjdzie tak, że każdy składki i tak będzie płacić a dodatkowo będzie wykupywał pakiet na leczenie w placówkach medycznych prywatnych typu "DAMIAN".
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: NFZ robi wszystko żeby pacjent nie dostał usługi !

Postprzez Vision-erka » 24 sty 2011, o 15:20

Przykre to wszystko o czym piszecie w swoich postach, nie wypada mi się jednak nie zgodzić z wami bo to wszystko święta prawda. Słuchałam dzisiaj w jednym z rannych programów wypowiedzi pewnej pani polityk(nie padam nazwiska) że mamy wspaniałych lekarzy specjalistów i dziwi się mediom robiącym publiczną nagonkę na system służby zdrowia. Ciśnienie wzrasta razem z takimi komentarzami, że niby wszędzie tak jest? nie tylko w Polsce.
Fakt że lekarzy mamy znakomitych tylko dostęp mocno ograniczony. Publiczne placówki zdrowotne które mają podpisane umowy ze specjalistycznymi Klinikami świadczącymi wachlarz badań z danego zakresu oczywiście mogą skierować pacjenta na leczenie refundowane ale czy to robią? A lekarz prowadzący prywatny gabinet skierowania takiego nie wyda. Teraz NFZ "pozwala" Polakom leczyć się za granicą. Ale wymaga swojej zgody na to :? Wcześniej potencjalny zainteresowany czy zmuszony okolicznościami chory na leczenie w zagranicznej placówce wykłada pieniądze z własnej kieszeni, później będą zwroty...tylko wtedy kiedy wcześniej uzyska pozwolenie, ale zaraz ... NFZ ostrzegł jednak że zwracać będzie koszty ale według stawek Polskich, a różnicę pokrywa pacjent. Dodatkowo musimy posiadać Europejska Kartę Ubezpieczenie Zdrowotnego. Pragnęłabym tylko zauważyć że każdy kraj ustanowił sobie wewnętrzny regulamin dotyczący pacjentów z zagranicy, jak to wygląda w rzeczywistości? polecam lekturę na stronie NFZ.
Avatar użytkownika
Vision-erka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 sty 2011, o 19:06
Lokalizacja: W-wa

Re: NFZ robi wszystko żeby pacjent nie dostał usługi !

Postprzez visionnata » 4 lut 2011, o 15:26

Alo, alo a ja mam dla wszystkich pewną propozycję,może warto założyć konto oszczędnościowe i zamiast co miesiąc przelewać sporą ilość pieniędzy do ZUS-u po prostu odkładajmy je na jakiejś dobrej lokacie :) Jestem pewna że nie tylko Wy ale 90% społeczeństwa korzysta z usług prywatnych lekarzy-płacąc przy tym co miesiąc składki, jest to widoczne nawet w naszym zakładzie okulistycznym,w którym przyjmują lekarze prywatnie- zawsze mamy komplet pacjentów-wtedy kiedy są okuliści!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: NFZ robi wszystko żeby pacjent nie dostał usługi !

Postprzez OptykAniaM » 7 lut 2011, o 11:33

Niestety w całym systemie naszej służby zdrowia dobro pacjenta jest na ostatnim miejscu i jeżeli to sie nie zmieni to będzie coraz gorzej.
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NFZ robi wszystko żeby pacjent nie dostał usługi !

Postprzez natalii » 16 kwi 2011, o 12:41

Hej moi mili,czytam Wasze posty i jestem w stanie uwierzyć w to o czym mowa,ale muszę Was zaskoczyć,ponieważ jak na razie nie miałam okazji aby poznać tej złej strony naszej służby zdrowia.Jeżeli chodzi o mnie i męża to bardzo rzadko chodzimy do lekarzy-jeżeli już to do internisty a tam wiadomo jak to w każdej przychodni-godzina,numerek i zapraszamy,pierwszym moim pobytem w szpitalu był okres po porodzie dziecka i to również wspominam w miarę dobrze,personel i szpital jak każdy inny było ok. A teraz okazało się,że moje miesięczne dziecko ma napięcie mięśniowe-niby nic strasznego ale potrzebna była wizyta u neurolog i rehabilitacja,na wizytę u specjalisty nie czekaliśmy w ramach NFZ,tylko poszliśmy prywatnie,ale już termin rehabilitacji zarezerwowany mieliśmy bezpłatnie w prywatnej przychodni,która,ma podpisaną umowę z NFZ i już tydzień po wizycie u pani doktor nasze maleństwo było rehabilitowane i co dziwnego całkiem bezpłatnie,niedługo kończymy kurację wszyscy szczęśliwi i pełni nadziei na lepsze jutro :) ,mam nadzieję że jest więcej osób,które mają dobre zdanie o Polskiej służbie zdrowia,może wart po prostu trafić w odpowiednie ręce i zostać dobrze pokierowanym-nam się to udało i życzymy tego wszystkim!!!!!!!!!!
natalii
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 12:28

Re: NFZ robi wszystko żeby pacjent nie dostał usługi !

Postprzez A.M. » 18 kwi 2011, o 16:10

To prawda, czasem można trafić na przychylnie nastawionych ludzi którzy doradzą i odpowiednio pokierują. Szkoda że to tylko czasami tak jest. Ludzie chorzy zasługują na takie traktowanie bez żadnych wyjątków.
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Następna strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron