Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez visionnata » 4 kwi 2012, o 15:17

Hej moi mili,nie bądźmy takimi sceptykami,trzeba zawsze być dobrej myśli,a w ogóle najlepiej by było gdybyśmy wcale nie chorowali i nie mieli tej przyjemności chodzić do lekarzy. Brak wizyt w przychodniach czy szpitalach zdecydowanie, pozytywnie wpłynąłby na nasz układ nerwowy dlatego róbmy tak,żeby korzystać z usług specjalistów jak najrzadziej!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez margeritta » 12 lis 2012, o 17:34

Hej,mam zapytanie odnośnie zabiegu laserem,jakie jest prawdopodobieństwo,że po takim zabiegu może nie być poprawy. Zdecydowałam się na tą czynność,ale okazuje się że nie przyniosło to żadnego efektu. Ciśnienie w moim oku nadal jest wysokie,a pan doktor rozkłada ręce i każe cierpliwie czekać na efekty. Tochę się stresuje,gdyż kobiety które przechodziły zabieg w tym samym terminie co ja już widzą znaczną poprawę :(
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez Zwierciadło » 8 paź 2013, o 16:54

Illusion napisał(a):DOBRE!!

Wychodzi na to, że teraz trzeba chorobę planować wcześniej. "Wysypka? Może w czerwcu... A problemy z sercem? Przełóżmy na sierpień bo do kardiologa mnie zapisali na 12 sierpnia. Teraz będę zdrowy bo już do żadnego specjalisty nie ma miejsc... A moje dochody ledwo na życie starczają a gdzie pomyśleć o leczeniu prywatnym?" Tak może pomyśleć niemała część osób w naszym kraju... Żałosne!!! Gdzie my żyjemy??

W Polsce! Średnia krajowa zarobków jak oszacował Główny Urząd Statystyczny to ponad 3,7 tyś. za taką sumkę to stać na luksus wizyt prywatnych :roll: żarty żartami jednak trzeba przyznać że zatrważający jest fakt że do specjalisty trzeba czekać tyle czasu. Dodam że jak macie nagłe przypadki tj. gorączka, ból zęba itp. to lekarz ma obowiązek was przyjąć. Nie wiem jak to w praktyce wygląda ale przysięga Hipokratesa zobowiązuje .
Zwierciadło
 
Posty: 29
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 09:14

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez wCzteryOczy » 9 paź 2013, o 09:42

Nagłe przypadki są inaczej rozliczane prze NFZ, a więc lekarze raczej problemu nie robią. Nawet jeżeli placówka wykorzysta "limity" to NFZ traktuje nagłe przypadki jako sytuację szczególną i zwraca pieniądze, wychodząc z założenia, że i tak ktoś musi takiego pacjenta przyjąć
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez ROWERZYSTA » 9 paź 2013, o 09:51

ja mysle, że przez to że są bardzo odległe terminy do specjalistów i może sie zdarzyc że ktos najzwyczajniej na świecie zapomni, że umawiał sie pół roku temu na konkretny dzień i godzinę, więc oprócz telefonicznych zapisów warto czasem spróbowac podejść, bo byc może akurat jest jakieś okienko i warto je wykorzystać? owszem są osoby które bacznie pilnuja wszystkich wizyt, jednak są i tacy, którzy zapisuja sie na zaś i czesto o tym zapominają.
ROWERZYSTA
 
Posty: 173
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 11:51

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez makarena » 13 mar 2014, o 13:32

Hej, czy jak pani doktor zaleciła mi kontrole ciśnienia dwa razy w miesiącu to mogę to wykonywać na NFZ???
makarena
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10 lut 2014, o 13:54

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez martula » 30 kwi 2014, o 16:16

Tak napewno tam gdzie się leczysz powinni wykonać Ci to w ramach Funduszu.
martula
 
Posty: 122
Dołączył(a): 30 paź 2012, o 14:12

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez IGOR » 26 maja 2014, o 13:21

tylko jak sie zapisywac na takie badania- przeciez terminy do okulistów sa bardzo długie- jak więc to rozwiązać?
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez mirabel » 23 cze 2014, o 15:01

Hej, u nas pani doktor zleca kontrole ciśnienia np.za dwa tygodnie i pacjent przychodzi tylko na pomiar.
mirabel
 
Posty: 86
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 14:59

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez vanessa » 2 gru 2015, o 15:15

Tak spotkałam się też z takim podejściem że lekarz zleca tylko kontrolę ciśnienia i jeśli jest w porządku to pacjent może już sobie iść natomiast jeśli ciśnienie jest wysokie to lekarz albo zmienia krople lub dopisuje jakieś dodatkowe na zmniejszenie tego ciśnienia.
vanessa
 
Posty: 146
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 08:52

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości