Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez margeritta » 17 mar 2012, o 11:52

Hej moi mili,chciałabym wiedzieć jak wygląda sprawa dotycząca badania ciśnienia w oczach w ramach NFZ. Byłam prywatnie u okulisty i stwierdził,że mam za wysokie ciśnienie w oczach,w związku z tym mam teraz przez trzy dni (tj.do poniedziałku) kontrolować to ciśnienie,czyli najlepiej znaleźć jakiś prywatny gabinet,który posiada taki sprzęt do bezdotykowego pomiaru i mierzyć je najlepiej trzy razy dziennie. W sumie nie jest to dla mnie żaden problem,gdyż taki gabinet mam prawie pod nosem, niby muszę zapłacić za każdy pomiar symboliczne 10zł bo robię to prywatnie,ale interesuje mnie co trzeba by było zrobić chcąc takie badanie wykonać w ramach NFZ,czy konieczna byłaby kolejna wizyta u okulisty i skierowanie. Czy wystarczyłoby tylko jakieś zlecenie od lekarza, u którego byłam prywatnie?
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez niki » 17 mar 2012, o 14:30

Musiałabyś się dowiedzieć gdzie mogłabyś takie badanie wykonywać w ramach NFZ, bo w prywatnym salonie to raczej nie. I wtedy pewnie potrzebne będzie skierowanie, ale też raczej nie z prywatnego gabinetu.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez margeritta » 19 mar 2012, o 14:10

hej niki,ale tam gdzie mam robiony ten pomiar cisnienia to jest prywatny gabinet,który ma podpisaná umowe z Nfz i dzieki temu moze swiadczyc takie uslugi bezplatnie. Nawet dzisiaj zapytalam ta pania ktora sie mna zajmowala o zasady tych darmowych badan i powiedziala,ze skierowanie jest niezbedne,ale niestety musi byc ono z panstwowej przychodni. A ja w tym wypadku nie mam czasu aby czekac na kolejna wizyte,dlatego musze przebolec te wydane kilka zlotych. No ale czego nie robi sie dla zdrowia!
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez alicja » 19 mar 2012, o 15:56

Droga Margeritto
Jeśli byłaś na wizycie na NFZ i masz skierowanie na badanie tzw krzywa dobowa (mierzenie ciśnienia co 2 godz. przez 1 dzień) to jak najbardziej powinni Ci to badanie wykonać w tej przychodni której byłaś na Narodowy Fundusz Zdrowia. Chyba że nie masz skierowania( ale jeszcze jest pytanie czy masz kontrolować ciśnienia raz na miesiąc czy masz zrobic badanie krzywa dobowa jak pisalam poprzednio) -to masz dwie opcje albo prywatnie albo zapisać sie na wizytę okulistyczna Na NFZ wtedy w ramach wizyty jest zmierzenie ciśnienia ;) Jeśli masz kontrolować co miesiąc to ja na Twoim miejscu zapłaciłabym 10zł za zmierzenie i nie musisz stać w kolejkach i czekać po miesiac czy dluzej na wizytę :D

Pozdrawiam
alicja
 
Posty: 66
Dołączył(a): 12 lis 2011, o 09:59

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez niki » 19 mar 2012, o 17:52

Może źle się wyraziłam, ale o to mi właśnie chodziło że w typowo prywatnym gabinecie który niema umowy z NFZ nie zrobisz takiego badania bezpłatnie. Dobrze zrobiłaś margeritto, bo skierowanie w przychodni też nie jest tak łatwo dostać, czasem tylko z wielką łaską.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez margeritta » 21 mar 2012, o 16:59

Hej na szczęście badanie mam już za sobą,ale niestety nie jest dobrze,ciśnienie jest podwyższone (waha się pomiędzy 22-25) i teraz muszę znowu wrócić do pana doktora,u którego byłam wcześniej (ta wizyta była niestety prywatna) i zapewne skieruje mnie na dalsze leczenie. Nie wiem jak się to dalej potoczy,ale mam nadzieję,że od tego się nie umiera ;)
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez J.M. » 22 mar 2012, o 14:32

Podwyższone ciśnienie nie oznacza tragedię,najczęściej trzeba regularnie je kontrolować i poszukać przyczynę.
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez margeritta » 22 mar 2012, o 17:54

Mam nadzieję,że to nie jest nic poważnego. Nigdy nie miałam do czynienia z takim zjawiskiem. Czasami może i lepiej unikać wizyt u lekarzy,bo jak człowiek na siłę szuka choroby to ją znajdzie. Jeżeli sprawa będzie się przeciągała,a nie będzie bardzo pilna to chyba przerzucę się na wizyty w ramach NFZ,bo te prywatne niedługo mnie zrujnują!
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez LEMUR » 23 mar 2012, o 00:19

J.M. napisał(a):Podwyższone ciśnienie nie oznacza tragedię,najczęściej trzeba regularnie je kontrolować i poszukać przyczynę.


podwyzszone czy zanizone cisnienie trudno rozpatrywac nie biorac pod uwage takiego czynnika jak grubosc rogowki
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Badanie ciśnienia w oczach w ramach NFZ

Postprzez alicja » 24 mar 2012, o 09:34

Witaj Margeritto!
Nie stresuj sie na zapas, jeśli jest podwyższone ciśnienie tak jak napisali poprzednicy jak najbardziej trzeba je kontrolowac, ale lekarz powinien Ci dać skierowanie na badanie Pachymetria czyli grubość rogówki oraz GDX to jest badanie w kierunku jaskry. Jak będziesz miała komplet badań to dopiero bedziesz pewna czy jest sens się martwic(moze nie potrzebnie) ;)
alicja
 
Posty: 66
Dołączył(a): 12 lis 2011, o 09:59

Następna strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron