Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez Daniel » 21 sty 2011, o 18:19

Kiedyś do okularów przysługiwała dotacja od NFZ. Teraz też, ale usługi skutecznie ograniczono. Jak ??
Oto przykład:
Dawniej kiedy optyk sprzedawał okulary uwzględniał zniżkę na refundację do szkieł, brał receptę od klienta a potem NFZ oddawał mu tą zniżkę. Optyk nic nie tracił, pacjent był zadowolony bo miał taniej. Taki optyk pod koniec miesiąca wysyłał recepty od klientów z całego miesiąca i dostawał potem zwrot kasy którą założył przelewem.
Teraz żeby to uniemożliwić NFZ wymaga żeby to sam pacjent osobiście się stawił w siedzibie NFZ, i otrzyma tą refundację.
Refundacja jest ?? Jest.
Usługa dostępna ?? Nie !
Jest z tym mały problem. Trzeba wziąć wolny dzień w pracy i jechać do siedziby NFZ , trzeba stać w korkach lub kupować bilety czy paliwo.
Ta refundacja to w 80% przypadków 10-15 zł. Większe zwroty otrzymują pacjenci z poważniejszą wadą, może to być nawet ponad 100zł, ale i dla tych koszty całodniowej wycieczki do NFZ są na tyle duże że po te 100zł nie opłaca się jechać.
Wszystko jest jasne, pozostaje jedna kwestia. PO CO PŁACICIE SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ I ZUS ??
Avatar użytkownika
Daniel
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 gru 2010, o 12:45

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez Kama » 24 sty 2011, o 09:45

Fakt, w mojej miejscowości optyk, który ma refundacje nie ma dobrej renomy, a Ci u których jej brak sprzedają dobry towar i tłumaczą że zamiast tej refundacji wolą dać klientom rabat . Wiadomo do kogo człowiek z receptą pójdzie :)
A tak już troszeczkę z innej beczki... czy nie lepiej wprowadzić globalną prywatyzacje służby zdrowia?, chyba dla wszystkich było by to korzystniejsze ? :?:
Kama
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 sty 2011, o 09:23

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez wiki » 24 sty 2011, o 10:07

ta cała refundacja to śmiech na sali moi dziadkowie jakiś czas temu dostali skierowanie na nowe okulary jak zaczęli orientować się w cenach to przeżyli szok :shock: niestety emerytura nie pozwalała im na zrobienie sobie jedno razowi 4 par okularów więc spróbowali załatwić sobie refundację po dłuższym szukaniu zdobyli inf jak się tym należy zająć no i zrobili okulary wszystkie pary jednocześnie wydali dosyć sporo licząc na refundację niestety pojawił się kolejny szok :shock: zniżka na okulary jest ledwie widoczna, nawet przez najlepsze okulary - za jedno szkło NFZ zwrócił moim dziadkom 4 zł 20 gr jeżdżenie załatwianie + okulary które wyrobili wyszło dużo więcej niż ten zwrot dla mnie to jest zwykłe oszustwo :!: :!: :!: my jako najbliższa rodzina pomogliśmy dziadkom ale co mają zrobić inne starsze schorowane osoby z marną emeryturą :?: :?: :?: młodzi to chociaż mogą się postarać o zwrot w firmie w której pracują ale to w sumie tez podobno robi się rzadkością
wiki
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 10:54

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez dzika » 25 sty 2011, o 11:05

Witam ja spotkałam się z podobną sytuacja u znajomych którzy są ludzmi starszymi i wytłumaczenie im jakie są teraz czasy jest trudniejsze.Uparli się że pujdą do lekarza z funduszu,gdzie spędzili dużo czasu i bardzo się rozczarowli jak poszli zamówić okulary.Nie dość że zniżka nie pokryła kosztu szkieł nawet w połowie to jeszcze zapłacili za znaczek żeby wysłać receptę do funduszu.Wiec w sumie dopłacili do interesu. :?
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez niki » 28 sty 2011, o 10:16

Ludziom starszym ciężko zrozumieć że po tylu latach płacenia składek zdrowotnych, na okulary dostają śmieszne kwoty zniżek. A co my młodzi mamy powiedzieć, jak dożyjemy starości emerytury będziemy mieć o połowę niższe niż dzisiejsi emeryci i o zniżkach jakichkolwiek nie będzie się nam nawet śniło.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez visionnata » 28 sty 2011, o 12:45

Hej Wam wszystkim, widzę że Wasze nastawienie co pracy NFZ jest jak najbardziej "pozytywne" :) ,ale rozumiem Was doskonale! Jako doświadczona osoba, próbująca nawiązać współpracę z NFZ jestem w stanie stwierdzić, że jest to bardzo mało realne :( Na wstępie wymagają od nas całej masy przeróżnych papierzysków, utwierdzających ich w tym, że nadajemy się na potencjalnego kandydata do współpracy z nimi, a gdy już otrzymają wszystkie dokumenty to odrzucają naszą ofertę bądź proponują takie warunki współpracy że sami rezygnujemy bo to wszystko jest śmiechu warte. A nawet jeżeli dojdzie do zawarcia umowy to i tak bardzo często pacjenci nie mają z tego korzyści ponieważ rzeczywiście terminy na wizyty są tak długie, lub brakuje specjalistów, że w końcu siłą rzeczy korzystają z prywatnych zakładów :(
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez nina » 28 sty 2011, o 12:57

Hej, jako mama dwójki małych szkrabów z przykrością stwierdzam, że dosyć często odwiedzam różnych specjalistów i szczerze mówiąc jedynym lekarzem do którego chodzę na ubezpieczalnie jest niestety internista, pozostali jak np.neurolog, czy właśnie okulista przyjmują nas w prywatnych gabinetach ponieważ w ramach NFZ zawsze nie ma miejsc a gdyby mi przyszło czekać pół roku aby się dostać na wizytę byłabym zmuszona skazać swoje dzieci na cierpienie a może nawet i niedorozwój :(
nina
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 sty 2011, o 12:12

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez anuszka » 31 sty 2011, o 23:40

Hej wszystkim, widzę, że bardzo negatywnie wypowiadaliście się na temat NFZ aż ciarki przeszły brr...ale zapomnieliście tez dodać, że całkiem inaczej podchodzą do pacjenta. W państwowych przychodniach, tak patrzą na Ciebie jakby najchętniej chcieli, żebyś wyszedł i tu już nie wrócił..a w prywatnych to inaczej..jakoś tak z uśmiechem :) "po ludzku". Powiem szczerze, że jak mam się gdzieś dostać państwowo i być tak obsłużonym, to wolę zapłacić i być przez miłą i uśmiechniętą osobę obsłużony.
Avatar użytkownika
anuszka
 
Posty: 22
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:28
Lokalizacja: Garwolin

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez visionnata » 2 lut 2011, o 16:43

Anuszka masz rację, z tą obsługą klienta,rzeczywiście lekarze chętniej obsługują pacjentów, jeżeli wiedzą że po ich wizycie wpłynie im bezpośrednio do kieszeni kasa za wykonaną pracę, ale z doświadczenia wiem, że ludzie również przywiązują do tego uwagę, w momencie gdy mieliśmy podpisywać umowę w naszym optyku z NFZ to klienci zaczęli się martwić że będą długie terminy i że ciężko będzie się dostać do specjalisty bo zrobi się tu przychodnia, niestety plan nie wypalił i nasi klienci są przeszczęśliwi, a my podzielamy ich radość :D
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez portmanowa » 5 lut 2011, o 12:05

Hello! Visionnata mam do Ciebie pytanko- widzę że orientujesz się w sprawach dotyczących NFZ- a mnie interesuje gabinet stomatologiczny,mój brat jest dentystą, pracuje w szpitalu a po godzinach uprawia oczywiście private, ale ostatnio przeszło mu przez myśl podpisanie umowy z NFZ. Ma własny gabinet w domu, wydaje mi się że nawet nieźle wyposażony tylko pytanie od czego zacząć te procedury i czy coś takiego w domu jest w ogóle możliwe, byłabym Ci wdzięczna gdybyś mnie troszkę pokierowała! ;)
portmanowa
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 13:13

Następna strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość