Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez LEMUR » 29 lip 2011, o 16:17

zez_ukryty napisał(a):Trafiła mi się ostatnio kontrola z NFZtu. Takiego czepialstwa (szukania oszczędności) dawno nie widziałem. Nawet o czcionkę na wydruku z komputera mieli pretensje (że musi być taki i siaka). Ręce opadają.

Wiecej tej calej papierkowej roboty i gra nie warta swieczki, dlatego umowy z NFZ nie mam od ladnych paru lat - nie narzekam, klienci rowniez... jak mam biurokracje prowadzic dla smiesznego 8.40 PLN to chetnie to odliczam i jeszcze wiekszego rabatu udziele klientowi.

tylko NFZ sie cieszy, ze nie musi oddawac z kasy i wiecej zostaje dla niego ;)


A wracajac do wspomnianych przez kogos osob niepelnosprawnych, to oprocz refundacji NFZ jeszcze PFRON zwraca dodatkowo
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez margeritta » 30 lip 2011, o 11:31

Szkoda,że w naszym kraju panuje takie bezprawie,przecież to co wyczyniają te urzędasy to jest jakiś absurd a pomimo wszystko nikt nie jest w stanie zrobić nic aby poprawić byt naszego społeczeństwa (mówię tu oczywiście o tej niższej klasie społecznej),bo wiadomo,że Ci co mają kasę to w nosie mają państwową służbę zdrowia i wszystko co z nią związane. A wiecie co,wpadłam na genialny pomysł aby sprawdzić jak się teraz odbywa ta ewentualna refundacja na okulary.Ostatnio mam sporo wolnego czasu i doszłam do wniosku,że poświęcę się i postaram się odzyskać kilka złotych za okulary rodziców(mam tylko nadzieję,że będę mogła załatwić to bez ich udziału bo jeżeli ich obecność będzie niezbędna,to niestety mój plan spali na panewce),pofatyguję się do NFZ i zobaczę co uda mi się załatwić i w niedługim czasie zdam relacje,jaki efekt przyniosły moje starania!
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez optyk.F » 30 lip 2011, o 11:50

Margeritta bardzo jestem ciekawa co uda Ci się załatwić z NFZ. Czekam z niecierpliwością na twoje relacje.Powodzenia
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez margeritta » 6 sie 2011, o 14:08

Witam ponownie,chciałam Was poinformować o moich poczynieniach w sprawie uzyskania refundacji,wyobraźcie sobie,że jest to zdecydowanie gorsze zadanie niż przypuszczałam i tak jak się spodziewałam do załatwienia tego typu sprawy niezbędna jest sama osoba zainteresowana,czyli w tym przypadku moi rodzice,ale to również udało mi się jakoś załatwić. Mama zdecydowała się wejść ze mną w układ i mamy zamiar obie stawić czoła tej placówce.Postaramy się w tym tygodniu uzyskać jakieś informacje i wszcząć dalsze postępowanie. Trzymajcie kciuki i bądźcie cierpliwi,zobaczymy co przyniesie los.
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez visionnata » 7 sie 2011, o 14:00

Hej margeritta,chciałam Ci pogratulować silnej woli,tym bardziej,że robisz to w zupełności bezinteresownie,bo nie wiem czy dobrze rozumiem,ale chyba stać Cie na zakup tych okularów,a cel który sobie postawiłaś ma zwyczajnie zaspokoić Twoją ciekawość. Również z niecierpliwością czekam na dalszy przebieg wydarzeń, chociaż przyznam szczerze nie spodziewam się pozytywnego rezultatu i obawiam się,że Twój trud pójdzie na marne. W każdym razie życzę Ci powodzenia, no i brawa dla mamy za pomoc!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez dzika » 8 sie 2011, o 16:51

Witam ja rok temu dla Babci załatwiałam zniżkę i nie musiała być osobiscie.Załatione było to pocztą.Ale z tego co słyszałam to kwoty,jak i warunki zmieniają się z miesiąca na miesiąc, a co dopierko po roku.Pozdrawiam za cierpliwość,bo wszystko reszta jest nie warta ani grosza czasu :)
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez LEMUR » 8 sie 2011, o 19:42

dzika napisał(a):Witam ja rok temu dla Babci załatwiałam zniżkę i nie musiała być osobiscie.Załatione było to pocztą.Ale z tego co słyszałam to kwoty,jak i warunki zmieniają się z miesiąca na miesiąc,


Nie trzeba byc osobiscie aby "podpic" recepte w NFZ
kwoty refundacji na soczewki nie zmieniaja sie z miesiaca na miesiac, od ladnych paru lat raczej nie ulegly zmianie
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez margeritta » 9 sie 2011, o 09:47

Rzeczywiście macie rację.obecność mojej mamy faktycznie nie była potrzebna. Jak to ujęła Pani do której trafiłyśmy wczoraj "widocznie źle zrozumiałyśmy osobę,która udzielała nam wskazówek". To nieporozumienie,to kolejny dowód na to jaki mają tam porządek,ale mimo wszystko udało nam się uzyskać refundację na okulary w niesamowicie dużej kwocie 12 zł na szkła okularowe. Przyznam szczerze,że jeszcze dzisiaj jesteśmy w ciężkim szoku i nie możemy wyjść z podziwu dla tych którzy te sumy ustalają. Pozdrawiam serdecznie i radzę korzystać z usług prywatnych zakładów w których zawsze można liczyć na jakiekolwiek rabaty bez stresu i niepotrzebnego stania w kolejkach!
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez LEMUR » 9 sie 2011, o 11:12

margeritta napisał(a):w niesamowicie dużej kwocie 12 zł na szkła okularowe.

ale nie... tylko 70% tej wartosci dla osob pelnoletnich (raz na dwa lata), i 100% limitu dla osob niepelnoletnich (przy kazdej zmianie)

Czyli z 12zl robi nam sie 8.4o
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez dzika » 9 sie 2011, o 14:51

Myślałam,że są większe zniżki niż w tamtym roku,ale się myliłam.Szkoda bo wszystko drożeje z roku na rok.Państwu oddajemy duże poddatki ,a wzamian tylko 12zł.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron