Wydanie dokumentacji medycznej...

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez cicha_woda » 23 paź 2012, o 16:07

W takim razie będzie trzeba zapłacić za płytę :), a jesli chodzi o koszt xero dokumentów to raczej jest dowolna kwota oczywiście bez przesady, ale spotkałam się z różnymi cennikami od strony.
cicha_woda
 
Posty: 112
Dołączył(a): 25 wrz 2012, o 11:19

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez visionnata » 23 paź 2012, o 16:48

Rzeczywiście fajna sprawa z tymi płytami,ale nie wiem czy we wszystkich przypadkach będzie to skuteczne,nie wyobrażam sobie aby karta pacjenta z każdą notatką lekarską miała by być zgrywana na płyty. Chyba to jest aż nadto nowoczesne i jakoś do mnie nie przemawia,nie ma to jak mieć dokument w ręku i móc się nim posługiwać (nawte,gdy jest to xero)!Ale może to tylko ja jestem taka staroświecka ;)
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez fajna-brunetka » 24 paź 2012, o 09:14

mój szwagier za płytę z rezonansem zapłacił 7zł,znacznie boleśniejsza finansowo była wizyta u specjalisty, ale cóż zdrowie mamy tylko jedno i jak sie nie dba o siebie to później wizyty u specjalistów są konieczne
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez Katarzyna » 24 paź 2012, o 09:41

Najlepiej by było gdyby cała nasza dokumentacja medyczna znajdowała się np. w jednym systemie ogólnodostępnym dla lekarzy. Wtedy idąc gdzielowiek lekarz miałby naszą całą historie chorób, wiedziałby jakie lepi przyjmujemy, na co jesteśmy uczuleni. Ale... chyba za dużo sobie wyobrażam :D
Katarzyna
 
Posty: 69
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 11:29

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez visionnata » 25 paź 2012, o 14:58

Hej Katarzyna,faktycznie nieźle to wymyśliłaś,szkoda tylko,że na takie dobre pomysły nie wpadają ci na górze.Im najlepiej wychodzi kombinowanie jak najłatwiej zedrzeć kasę ze zwykłego człowieka,a jeżeli już w grę wchodzi nasze dobro towtedy jakoś nic sensownego nie przychodzi im do głowy :(
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez angelo » 25 paź 2012, o 15:03

Niestety jest ochrona danych i ogólno dostępność danych nie może być. Ktoś musi zawsze na czymś zarabiać,nawet jeśli jest to ksero :)
angelo
 
Posty: 96
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 14:58

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez martini » 27 paź 2012, o 12:17

Hej, widze ze wątek został rozwinięty :D dzieki za te cenne opinie i sugestie - właśnie to chciałem wiedzieć oryginału nie może nikt nam wydać i tyle. Tak myśle że z tymi płytami to ja nie wyobrażam sobie jakiej starszej babci z płyta w reku przeciez taka biedna kobieta nie wie co z tym zrobić ;) jak to odczytać...chociaż może jestem w błędzie?????? zawsze papierek to jest papierek , z tymi cenami ksero to tez powinno byc ustalone ze wszedzie cena powinna byc taka sama, a nie w 1 placówce 2 zł za strone w innej 5zł a w jeszcze innej 0.50gr, rozbieżność straszna, ale cóż taka jest właśnie POlSKA :x
martini
 
Posty: 123
Dołączył(a): 1 sie 2012, o 16:57

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez Zwierciadło » 8 paź 2013, o 13:05

Oczywiście na wniosek pacjenta jesteśmy zobowiązani wydać xero a także odpis karty podpisany przez lekarza odpowiadającego "za zgodność z oryginałem".

Poświadczenie kopii wymaga:

pieczątki beneficjenta, sformułowania „za zgodność z oryginałem" opatrzonego datą oraz podpisem osoby poświadczającej (czytelnym w przypadku braku pieczątki imiennej) na każdej stronie dokumentu lub

pieczątki beneficjenta, sformułowania „za zgodność z oryginałem od strony do strony" opatrzonego datą oraz podpisem osoby poświadczającej (czytelnym w przypadku braku pieczątki imiennej). Przy tym sposobie potwierdzania za zgodność z oryginałem należy pamiętać o ponumerowaniu stron.
Zwierciadło
 
Posty: 29
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 09:14

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez makarena » 15 mar 2014, o 12:25

Hej, ja ostatnio też miałam podobny problem z panią, która chciała odebrać wynik badania oct. Badanie robione na NFZ, a pani upiera się że to jej badanie i żąda oryginału. Wytłumaczyłam jej że jak najbardziej mogę zrobić ksero, za które musi zapłacić, a jeśli nie to wynik zostaje u nas. Pacjentka zbulwersowana i powiedziała że tak naprawdę to jej nie potrzebny ten wynik:)ale i tak jeszcze wróci :D
makarena
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10 lut 2014, o 13:54

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez Mała » 17 cze 2014, o 12:53

Czasami pacjenci chą wyniki badania skonsultowac u innego specjalisty a czasem po to by w razie czego mieć dokumentację przy sobie np podczas dalszego długiego wyjazdu
Mała
 
Posty: 90
Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 09:15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość