Wydanie dokumentacji medycznej...

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez martini » 18 paź 2012, o 14:49

Witam,
Mam pytanie czy orientujecie się jak wyglada sytuacja jesli chodzi o wydanie dokumentów medycznych?? Czy mozemy ubiegac sie o wydanie oryginału dokumentu czy badania??? Czy tylko o xero ???? I czy jest to bezpłatne czy tez trzeba zapłacic za taka usługę??? Domyślam się że trzeba zapłacić bo przecież w naszym kraju nie ma nic za darmo..... :shock:
martini
 
Posty: 123
Dołączył(a): 1 sie 2012, o 16:57

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez Katarzyna » 19 paź 2012, o 10:11

I jaka jest maksymalna cena wydania np. xero dokumentacji medycznej? Jest to jakoś ustalone?
Katarzyna
 
Posty: 69
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 11:29

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez vanessa » 19 paź 2012, o 12:54

Hej, moim skromnym zdaniem oryginału to napewno nam nikt nie wyda!!! a jeśli chodzi o kopie to wydaje mi sie ze to ustala placowka w swoim regulaminie...
vanessa
 
Posty: 146
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 08:52

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez visionnata » 19 paź 2012, o 14:44

Witam,w zupełności zgadzam się z vanessą,faktycznie jest tak,że wszystkie oryginały muszą pozostać w placówce. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak jest,ale znając życie to kolejny może nie koniecznie dobry pomysł twórców NFZ. Zastanawia mnie tylko jak to jest,kiedy chcemy się przenieść z przychodni internistycznej,bo przecież zdarzają się takie przypadki,że ktoś np.zmienia miejsce zamieszkania a w zwiąku z tym konieczne jest aby lekarza pierwszego kontaku "mieć pod ręką" i co wtedy,czy nasza dotychczasowa przychodnia wyda nam dokumenty,czy również dostaniemy komplet xero i to wszystko?
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez Olivka » 19 paź 2012, o 16:20

Dostaniemy komplet xero i to wszystko..... Ostatnio właśnie zmieniałam przychodnie, wydali mi xero i policzyli sobie 3 zł od kartki.....
Olivka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:43

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez LEMUR » 20 paź 2012, o 08:45

nie znam dobrze tematu. Ale

mimo wszystko dokumentacja medyczna powinna zostac w placowke w ktorej wykonywalo sie badania, oczywiscie Pacjent moze otrzymac ja gdy zmienia placowke leczenia, miejsce zamieszkania itp. Nie wiem czy jeszcze, ale kiedys placowki same miedzy soba przekazywaly dokumentacje.

A co by bylo, gdyby pacjent zgubil wydana w jednym egzemplarzu dokumentacje? Dlatego slad po badaniu zostaje i zapewne to jest przyczyna wydawania kserokopii lub odpisu.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez zero » 20 paź 2012, o 10:19

Zobacz Tutaj. pkt. 19 i dalej ustawę o zakładach opieki zdrowotnej i rozporządzenie.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez LEMUR » 20 paź 2012, o 11:03

wg karty praw pacjenta

19. Prawo do dostępu do dokumentacji medycznej na wniosek pacjenta, jego przedstawiciela
ustawowego lub osoby przez niego upoważnionej, a w razie śmierci - osoby przez pacjenta
upoważnionej do uzyskania dokumentacji w przypadku jego zgonu w formie m.in.: wglądu
w zakładzie opieki zdrowotnej lub poprzez odpłatne sporządzenie jej wyciągów, odpisów,
kopii
(art. 18 ustawy o zakładach opieki zdrowotnej; § 52 rozporządzenia w sprawie dokumentacji medycznej).


wyjasnia cala sprawe.

dzieki zero!
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez visionnata » 20 paź 2012, o 13:41

hej dobrze posiadać taką informację,teraz będę miała pewność,że wszystkie oryginały mają zostać u mnie,a czy orientujecie się co do ceny (od strony)za xero tych dokumentów? Czy jest ona ściśle określona,czy każdy może wymagać tyle ile mu się podoba? Nie ukrywam,że jest to dla mnie istotne bo właśnie toczę spór z panem,który twierdzi że w takim przypadku nie powinien ponieść żadnych kosztów?czy faktycznie ma rację?
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Wydanie dokumentacji medycznej...

Postprzez angelo » 23 paź 2012, o 14:41

W dzisiejszych czasach to wszysko jest w komputer wpisywane.Ostatnio nawet usg dostałem na płytce.Także zbędne będzie ksero dokumentów ,bo wszystko zgrają nam w 5min.
angelo
 
Posty: 96
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 14:58

Następna strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości