Badanie gdx...

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

Badanie gdx...

Postprzez mirabel » 28 lut 2013, o 16:35

Witam czy możecie powiedzieć na czym polega to badanie? I wjakim celu się go wykonuje? Moja siostra dostała od okulistki takie skierowanie ma 16 lat podobno chodzi o jaskę, ale zawsze myslałam że jaskra dotyczy tylko starszych ludzi.....
mirabel
 
Posty: 86
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 14:59

Re: Badanie gdx...

Postprzez vanessa » 28 lut 2013, o 16:40

Hej, mirabel rzeczywiście to badanie robi się w kierunku jaskry , ale to nie oznacza jednoznacznie że Twoja siostra ma jaskrę!!! Może miała lekko podwyższone cisnienie w oczach podczas wizyty u okulisty i dlatego lekarz skierował na to badanie żeby to sprawdzić.Jest to badanie typowo komputerowe nie wymaga żadnego przygotowania, nie wpuszcza się żadnych kropli itp. powiedziałabym bezinwazyjne.
vanessa
 
Posty: 146
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 08:52

Re: Badanie gdx...

Postprzez mirabel » 28 lut 2013, o 16:42

Dzięki vanessa za info a orientujesz się czy mozna to zrobić na NFZ??? Ewentualnie Ile kosztuje prywatnie?? BO domyślam się że termin na NFZ bedzie dłuuuggiii:)
mirabel
 
Posty: 86
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 14:59

Re: Badanie gdx...

Postprzez vanessa » 1 mar 2013, o 10:57

Wiesz co napewno można zrobić to badanie na NFZ tylko termin bedzie mysle miniumum 3 mce, musiałabyś popatrzec w prywatnych klinikach gdzie maja podpisane umowy z NFZ wtedy terminy sa krótsze.
Koszt prywatnego badania około 90zł zależy jaki sprzet itp.
vanessa
 
Posty: 146
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 08:52

Re: Badanie gdx...

Postprzez visionnata » 1 mar 2013, o 17:01

Hej mirabel,a czy byłaś z siostrą na wizycie prywatnej,czy w ramach NFZ?Pytam,bo jeżeli byłaś prywatnie,a teraz takie badanie będziesz chciała zrobić w ramach ubezpieczenia,to obawiam się,że będziesz zmuszona jeszcze raz udać się do okulisty na wizytę funduszową i dopiero wtedy będziesz mogła zapisać się na takie badanie bezpłatnie. Jest to trochę skomplikowane,ale niestety od jakiegoś czasu obowiązują takie procedury i trzeba ich przestrzegać!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Badanie gdx...

Postprzez niki » 2 mar 2013, o 09:22

Musisz mirabel podzwonić, popytać. Na początku roku często terminy oczekiwania nie są zbyt długie.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Badanie gdx...

Postprzez visionnata » 4 mar 2013, o 17:05

Mimo wszystko radziłabym nastawić się na czekanie,na samo badanie może terminy nie są długie,ale żeby dostać się do okulisty na NFZ,trzeba niestety poczekać. Radziłabym działać jak najszybciej wtedy jest szansa,że faktycznie uda się coś przyspieszyć,albo proponuję męczyć panie w rejestracji o przyspieszenie wizyty,czasami na ładne oczy da się wszystko załatwić!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Badanie gdx...

Postprzez margeritta » 5 mar 2013, o 17:58

Hej jestem miło zaskoczona niską ceną jaką podała vanessa,za badanie gdx,szczerze móiąc byłam przekonana że taka przyjemność kosztuje zdecydowanie więcej. A w takim wypadku chyba nie ma co czekać na badanie bezpłatne tylko iść,zapłacić i mieć pewność czy wszystko jest ok,a jeżeli okaże się,że nie to wtedy można w trybie przyspieszonym zacząć leczenia. No,ale to tylko moje skromne zdanie każdy ma prawo wyboru.
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: Badanie gdx...

Postprzez martini » 8 mar 2013, o 14:43

Hej, ja miałem ostatnio pacjentkę u której podejrzewaja jaskrę i jej syna który też dostał skierowanie na badania w kierunku jaskry. Pacjentka powiedziała że syna komplet badań jaskrowych( syn 16lat)kosztował ją 1400 zł,bo terminy na Nfz za pół roku.
Była w ciężkim szoku jak dowiedziała sie że u nas gdx prywatnie kosztuje 89zł.
Niewiem co jej syn miał za badania ale cena jest piorunująca:)
martini
 
Posty: 123
Dołączył(a): 1 sie 2012, o 16:57

Re: Badanie gdx...

Postprzez dzika » 9 mar 2013, o 10:34

To naprwdę zdumiewająca różnica,bo pewnie tyle za granicą by kosztowało wykonanie takiego badania :) .
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Następna strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron