ZIP

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

ZIP

Postprzez fajna-brunetka » 11 lip 2013, o 10:30

słyszeliście o Zintegrowanym Informatorze Pacjenta? czy to już działa?
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: ZIP

Postprzez lara » 15 lip 2013, o 09:47

podobno działa. ja korzystałam z wersji demo i jest calkiem calkiem
lara
 
Posty: 18
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 09:45

Re: ZIP

Postprzez Leah » 16 lip 2013, o 08:11

Ja nie miałam jeszcze czasu wybrac się do NFZ, bo podobno trzeba to zalatwić osobiści. Ale pomysł bardzo dobry.
Leah
 
Posty: 77
Dołączył(a): 16 lis 2012, o 10:45

Re: ZIP

Postprzez dzwoneczek » 17 lip 2013, o 09:51

rozwiązanie niby fajne, ale z tego co piszą gazety to już na dzień dzisiejszy trzeba odstać kilka godzin w kolejce, żeby dostać login i hasło. Wyrabia się to na podstawie dowodu osobistego, a na aktywacje czeka 24 godziny od momentu założenia konta. Dane można sprawdzić do 5 lat wstecz.
dzwoneczek
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 09:38

Re: ZIP

Postprzez dzidzia_85 » 17 lip 2013, o 11:20

jak dla mnie to trochę nie halooooo......... z tym, że trzeba się pojawić w NFZ by mieć do tego dostęp... ale z drugiej strony ze względu na ochronę danych (zawsze można zgubić dokumenty i ktoś za nas może się zarejestrować i mieć dostęp do naszych danych).... mam mieszane uczucia. i nie każdy ma możliwość odstania jakiegoś czasu w kolejce....
dzidzia_85
 
Posty: 116
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 10:52

Re: ZIP

Postprzez Katarzyna » 18 lip 2013, o 07:40

Trzeba pojawić się w NFZ bo jak to inaczej zrobić? Uważam, że pomysł dobry, kolejki są bo i zainteresowanie jest spore, trzeba trochę odczekać, a i kolejki się zmniejszą :)
Katarzyna
 
Posty: 69
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 11:29

Re: ZIP

Postprzez margeritta » 23 lip 2013, o 15:58

Hej możecie napisać coś więcej na temat tego ZIP,chyba jestem jakaś nie dzisiejsza,ale pierwsze słyszę o czymś takim i nie bardzo się orientuję do czego ma nam to służyć. Bo nie wiem czy dobrze się domyślam,ale pewnie ma nam umożliwić zapisywanie się do lekarzy przez internet, bez konieczności dzwonienia i stania w kolejkach,a jeżeli tak to niby rozwiązanie fajne,ale chyba to nie zmieni czasu oczekiwania do specjalistów,jedyny plus będzie taki,że nie stracimy całej cierpliwości już na starcie czyli w momencie zapisu ;)
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: ZIP

Postprzez zero » 23 lip 2013, o 19:15

do czego ma nam to służyć.

Ma pozwolić na bieżące kontrolowanie wszystkich wydatków ponoszonych w ramach NFZ na nasze leczenie, ale nie tylko.
Moim zdaniem ZIP to z pewnością jeden z elementów totalnej inwigilacji obywateli, o jakiej marzy każda „wadza”.
Pozwoli na szybkie ustalenie co najmniej:
 czy nie zapisujemy się do kilku specjalistów jednocześnie, tworząc sztuczne kolejki,
 jakie leki, jak często i czy nie zbyt często, mamy przepisywane leki i usługi medyczne (zabiegi, rehabilitacje, sanatoria),
 czy lekarze nie wpisują na nasze konto, leków, zabiegów itp. z których nie korzystaliśmy; z pomocą pacjentów (licząc na ich czujność i w wielu przypadkach, wrodzone zamiłowanie do kablowania)
 czy lekarze nie pracują jednocześnie w kilku ośrodkach, wystawiając/przepisując leki i zabiegi, tego samego dnia, w tych samych godzinach w różnych poradniach/szpitalach.
I z całą pewnością wiele innych.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: ZIP

Postprzez margeritta » 24 lip 2013, o 09:45

Hm... no tak,w sumie to niczego innego nie powinniśmy się spodziewać. Przecież przeważnie tak jest,że jak już oni coś wymyślają to nie po ta aby nam pomóc, tylko aby sobie ułatwić życie. Mam nadzieję,że to nie będzie obowiązkowe bo w przeciwnym wypadku będziemy mieli przechlapane.
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: ZIP

Postprzez wCzteryOczy » 24 lip 2013, o 10:03

Tzn system który rejestruje to gdzie i co bylo robione jest od 2008 roku, a więc "władza" ma do tego dostęp. A jeżeli chodzi o ZIP to pokazuje historię choroby zainteresownemu, a więc ja uważam to za dobry pomysł.
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Następna strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron