Ostry dyżur okulistyczny

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez Piotr » 23 sie 2013, o 11:39

no nie wiem... obiło mi sie o uzy że npo u stomatologa malowanie zębów dzieciom przysługuje bodaj raz na rok albo dwa lata- jakos tak, nie do końca zwróciłem na to uwage bo wybrałem płatna wersję z lepszym medykamentem, ale jakiś limit na to jest.
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez J.M. » 23 sie 2013, o 16:22

Jeśli są limity to na okulary też.NFZ prawdopodobnie refunduje raz na pół lub rok zniżkę na szkła.
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez pola » 27 sie 2013, o 16:14

U stomatologa rzeczywiście są chyba trochę inne zasady niż u innych lekarzy.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez lara » 11 wrz 2013, o 09:20

tam rzeczywiście część usług mimo wszystko jest odpłatnych i jest też kwestia "leku". te lepsze zawsze są droższe, jak nie zawsze to w większości.... ze znieczuleniem też tak jest.... z tego co wiem.
lara
 
Posty: 18
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 09:45

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez wCzteryOczy » 12 wrz 2013, o 08:08

Warto zaznaczyc, że w przypadku ciała obcego pozostaje tylko ostry dyżur. Podobno NFZ nie zezwala na wyciąganie ciał obcych bez gabinetu zabiegowego.
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez dzika » 13 wrz 2013, o 12:52

No tak,bo żeby wyjąć ciało obce muszą byś krople i igły, a tego w zwykłym gabinecie nie ma.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez visionnata » 13 wrz 2013, o 14:13

W każdym gabinecie,który ma podpisany umowę z NFZ muszą być akcesoria niezbędne do pozbywania się z oka ciała obcego. Można kupić gotowe zestawy,które pomogą przy wykonywaniu tych czynności. W skład takiego zestawu wchodzą igły,gaziki sterylizujące,gaziki zwykłe,plaster opatrunkowy i rękawiczki jednorazowe. Czasami zdarzają się ciężkie przypadki i wtedy faktycznie niezbędna jest wizyta w szpitalu na ostrym dyżurze (wiadomo,że tam sprzęt jest dużo lepszy i można poradzić sobie z każdym problemem),ale jeżeli sytuacja tego nie wymaga wtedy naprawdę warto skorzystać z pomocy jaką oferują przychodnie.
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez optyk-mila » 14 wrz 2013, o 11:13

A czy ktoś się orientuje co się dzieje z wykazem ostrych dyżurów? Od jakiegoś czasu nie można znaleźć w internecie informacji na temat tego gdzie danego dnia funkcjonuje ostry dyżur. Nie wiem czy dotyczy to wszystkich specjalizacji,czy tylko okulistyki,ale szkoda,że tak cenne informacje przestały być ogólnie dostępne.
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez wCzteryOczy » 16 wrz 2013, o 13:35

Początek tego tematu :mrgreen:
Nie ma czegoś takiego jak dyżury szpitali, tam gdzie jest okulistyka tam muszą nas przyjąć.
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez optyk-mila » 16 wrz 2013, o 15:48

Faktycznie w praktyce tak powinno być,ale wiem od pacjentów,że przeważnie w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej i dlatego bardzo często szukają oni pomocy w prywatnych gabinetach.
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość