Ostry dyżur okulistyczny

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez wCzteryOczy » 12 sie 2013, o 11:01

Jeszcze niedawno (do końca lipca) było tak, że szpitale między sobą ustalają ktory ma dyżur w danym dniu, teraz każdy szpital ma obowiązek nas przyjąć


MOW NFZ przypomina, że Świadczeniodawcy związani umową w rodzaju leczenie szpitalne - wariant hospitalizacja, zobowiązani są do udzielania świadczeń w trybie nagłym całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Ograniczanie przyjęć do danego oddziału szpitalnego do poszczególnych dni nazywanych „ostrym dyżurem” będzie traktowane jako nieprawidłowość w realizacji umowy, która może skutkować wszystkimi konsekwencjami wynikającymi z tej umowy, do jej rozwiązania włącznie.

Tak jest przynajmniej w mazowieckim. Myslę, że warto wiedzieć.
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez margeritta » 13 sie 2013, o 14:34

Pewnie,że warto takie rzeczy wiedzieć,ale wydaje mi się,że mimo wszystko nie wszyscy pacjenci są do końca przekonani czy taki system jest faktycznie wprowadzony w życie. Chyba za piękne by to było gdyby tak z każdym bolącym okiem przyjmowali nas chętnie we wszystkich szpitalach,osobiście też jestem do tego nastawiona sceptycznie,jak się nie przekonam to nie uwierzę ;)
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez blondynka » 14 sie 2013, o 09:32

najgorsze jest to, że nadgminnie szpitale odsyłali pacjenta od szpitala do szpitala.... jeden miał ilość pacjentów na styk, a inne wtedy pękały w szwach...
blondynka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 10:51

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez wCzteryOczy » 14 sie 2013, o 09:56

Hmmm w tej chwili wychodzi na to, że nie mogą Cie odesłać, nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale pomysł dobry. W ogóle nawet na zwykłym sorze mają obowiązek przyjąć pacjenta, co prawda nie wiem jak zwykły lekarz może pomóc bez badania okulistycznego, no ale...
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez visionnata » 16 sie 2013, o 14:33

W mojej okolicy nawet przychodnie zaczynają umywać ręce od nadprogramowych pacjentów. Gdy zdarzają się jakieś nagłe przypadki typu ciało obce,czy zapalenie spojówek,bez skrupułów odsyłają pacjenta do nas,tłumacząc że w takim prywatnym punkcie,który ma podpisaną umowę z NFZ nie mogą odmówić pomocy. I przeważnie sytuacja wygląda tak,że pani doktor się lituje i przyjmuje pacjenta,ale nam Fundusz już wtedy nie płaci,tylko koszt za odbytą wizytę ponosi właściciel placówki (bo przecież wiadomo,że lekarzowi trzeba zapłacić za wykonaną pracę).
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez margeritta » 17 sie 2013, o 12:56

To dobrze,że takie miejsca jeszcze istnieją w naszym kraju,a raczej tacy ludzie. W dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć lekarzy,którzy faktycznie dbają o dobro pacjenta. Przeważnie jest tak,że robią tylko to co do nich należy, a raczej to za co wiedzą,że NFZ zapłaci,a jak jest potrzeba jakiś dodatkowych badań lub dodatkowej konsultacji to odsyłają nas do gabinetów prywatnych.
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez wCzteryOczy » 19 sie 2013, o 09:24

Z czerwonym okiem jest odrobinę inaczej, bo nawet jeżeli pacjent jest przyjęty "nadprogramowo" i jest to zapisane w karcie jako nagły przypadek to i NFZ podobno na to inaczej patrzy, przynajmniej tak mówili mi nasi lekarze.
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez Piotr » 19 sie 2013, o 10:22

ogólnie lekarz jest po to by pomagać, więc dziwi mnie takie odsyłanie od jednych do drugich drzwi no ale żyjemy w Polsce- więc tu już nic nie powinno dziwić. Przypadki sa różne to fakt, ale wygląda na to , że jeśli problem jest bardziej widoczny to jest łatwiej, bo ten "ukryty, wewnetrzny" nie działa tak na lekarzy i mają mniej chęci do natychmiastowej pomocy.
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez dzidzia_85 » 19 sie 2013, o 12:02

no i niestety, tak jest nie tylko z okulistyką ale i z każdą inną specjalizacją :(
dzidzia_85
 
Posty: 116
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 10:52

Re: Ostry dyżur okulistyczny

Postprzez J.M. » 19 sie 2013, o 13:21

Ja to nie pojmuje tych limitów,bo skoro każdy ma ubezpieczenie to fundusz nam zabiera za usługę.Może za małe pieniądze sciąga z nas?Dziwne to bardzo.
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Następna strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości