Allegro - sprzedawcy rządzą się własymi prawami

Opinie doświadczonych przez los. Wady i zalety zakupów przez internet

Allegro - sprzedawcy rządzą się własymi prawami

Postprzez ZnakomitaDama » 24 mar 2011, o 14:07

Przestrzegam wszystkich przez zakupem jakichkolwiek okularów na Allegro. Nie potępiam serwisu Allegro bo jest potrzebny a wręcz niezbędny ale okulary i medykamenty omijajmy szerokim łukiem. Salony optyczne i wykwalifikowany personel ma za zadanie zaopatrzyć nas w niezbędne okulary a apteka w farmaceutyki. Osobiście strasznie się zawiodłam a i spotkałam się z wieloma negatywnymi opiniami swoich bliskich i znajomych, w 80% przypadków zakup chociażby tańszego leku czy soczewek kontaktowych okazał się trefnym zakupem. Już nie wspomnę o przypadkach kiedy kontrahent zapewniał i ręczył o oryginalności towaru ( w tym wypadku okularów p/słonecznych) co niewiele miało wspólnego z rzeczywistością. Ostatnio rzuciło mi się w oczy że jest możliwość zamówienia szkieł okularowych, tak owszem są tańsze ale jaką macie gwarancję że dostajecie produkt przedstawiony na aukcji, szkła nie mają grawerunku czy czegoś co by pomogło nam je precyzyjnie odróżnić, po montażu tychże szkieł u optyka dopiero okazuję się jaką to chińszczyznę dostaliśmy w promocyjnej cenie a optyk, optykiem... nie każdy musi być na tyle uprzejmy by wyprowadzić cie z błędu, to jego dobra wola.Sprzedający powodują realne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi ale dostaje status super sprzedawcy i macie do niego zaufanie, paranoja. Odbiegając trochę od tematu forum, sprzedawcy posiadają w swojej ofercie istne "perełki" (co powinno być zaskakujące dla całej ludzkości) skuteczną terapię dla osób walczących z rakiem, możecie sami wyleczyć hemoroidy a już prawdziwą sensacją są plastry oczyszczające czym tańsze tym większe zainteresowanie. Wow... ciężko w to uwierzyć a rzeczywistość się okrutna. Nie dajcie się oszukać...
ZnakomitaDama
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 13:13

Re: Allegro - sprzedawcy rządzą się własymi prawami

Postprzez fajna-brunetka » 4 kwi 2011, o 13:43

Niestety i moja kolezanka zawiodła się na zakupach na Allegro jeśli chodzi o okulary :( - w jej przypadku okulary przeciwsłoneczne. Chciała zaoszczędzić a wyszło jej to bokiem ;p... teraz chce czy nie chce musi przeznaczyc pieniądze na nowy nabytek - już sie umówiłyśmy na wspólne zakupy i razem bedziemy wybierać okulary w pobliskim optyku :D
Moi drodzy pomyślcie zanim postąpicie podobnie...

Pozdrawiam
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Allegro - sprzedawcy rządzą się własymi prawami

Postprzez fajna-brunetka » 14 maja 2011, o 09:58

Witajcie :)

Powracam do tematu. Tak jak wspominałam byłyśmy z koleżanką umówione na wybór okularów słonecznych w pobliskim optyku i na prawdę był to bardzo dobry pomysł. Miła Pani optyk zaproponowała koleżance profilaktyczną wizytę w celu przebadania wzroku i okazało się, że koleżanka powinna nosić okularki z korekcją. Wspólnie wybrałyśmy okularki przejrzyste i przeciwsłoneczne z korekcją, koleżanka jest bardzo zadowolona ;D

W salonach optycznych jest możliwość rozmowy o danym produkcie , możemy się wiele dowiedzieć i nauczyć, a na allegro nikt nam nie doradzi najlepszego dla nas rozwiązania ;/
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Allegro - sprzedawcy rządzą się własymi prawami

Postprzez A.M. » 14 maja 2011, o 13:19

Bo optykowi zazwyczaj zależy na tym żeby klient nie tylko kupił okulary ale przedewszystkim żeby dobrze sie w nich czuł i widział a w razie potrzeby wrócił po następne. A taki "optyk" internetowy ma tylko jeden cel - sprzedać!
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Allegro - sprzedawcy rządzą się własymi prawami

Postprzez Justin » 16 maja 2011, o 14:49

To jest właśnie indywidualizm, który jest podkreślany na forum wiele razy: małe salony optyczne starają się dla swoich klientów, dla takiego optyka każdy klient jest inny i każdy równie ważny, optyk próbuje doradzić najlepsze rozwiazanie, mogę nawet zaryzykować stwierdzienie, że taki optyk troszczy sie o swojego klienta, by zawsze było jak najlepiej dla niego. Na aukcjach mamy wystawiony przedmiot i od nas zależy czy kupimy czy nie, dana aukcja jest ściśle określona pod wzgledem towaru i czasu aukcji, nie na miejsca na doradztwo, możemy wybrać dany towar badź inną aukcję, równie niewiadomą pod względem wielu rozpatrywanych wcześniej wątków jak ta:/. Optyk nie tylko poinformuje nas o istotnych dla oczu i okularów szczegółach ale też potrafi znaleźć kilka rozwiązań, przez co jego opinia i rada jest na ogół wyczerpująca. Jeśli mimo rozmowy nie jesteśmy do końca zdecydowani i chcemy się przespać z tematem, zawsze możemy przyjść np. następnego dnia, dopytać i dopiero złożyć zamówienie.
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Allegro - sprzedawcy rządzą się własymi prawami

Postprzez Sklep_Optyczny » 28 lip 2011, o 11:00

Właśnie dlatego zdecydowanie bardziej wolę robić zakupy w dobrych i sprawdzonych sklepach internetowych,gdzie obowiązują jakieś zasady których się przestrzega. Cenowo wychodzi to podobnie,a mamy większą pewność i gwarancje.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Allegro - sprzedawcy rządzą się własymi prawami

Postprzez ROWERZYSTA » 6 sie 2011, o 08:33

Jest w tym trochę racji, ba nawet nie trochę a to cała prawda. Ludzie na prawdę żyją w ciągłym biegu, nie mają czasu w zasadzie na nic, na lekarzy, nawet na rodzinę tak na prawdę bo zawsze praca, praca, praca ( bynajmniej wśród moich bliskich tak jest). Wiele osób idzie na łatwiznę i sam sobie kupuje jakieś gotowce a nie myśli o "skutkach ubocznych", a niby jesteśmy rozumnymi istotami i te wszystkie Wasze wskazówki powinny byc dla wszystkich oczywistością :o Dopiero jak się na prawdę dzieje źle to ludzie się zastanawiają: a może trzebaby się przebadać... Szkoda, że tak jest, szkodzimy sami sobie swoja własną lekkomyślnością, niestety. To taka refleksja moja ;)
Ja na szczęście trafiłem tutaj, dowiedziałem się wielu cennych informacji nie tylko odnośnie tematu, który mnie interesował, zrobiłem porządne okulary i noszę też soczewki, sporo zmian, ale jaka wygoda i satysfakcja :D
ROWERZYSTA
 
Posty: 173
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 11:51

Re: Allegro - sprzedawcy rządzą się własymi prawami

Postprzez Justin » 3 paź 2011, o 08:57

Witam

Skorzystam z tego wątku żeby się wyżalić ;/
Niestety i ja na własnej skórze poczułam jak to jest zostać oszukanym przez allegro ;/ nie mam na myśli oczywiście zakupu okularów, bo na coś takiego bym sie nie odważyła ale mimo wszystko nie jest mi fajnie...
tak to już jest, że jak problem nie tyczy nas samych to jakoś łatwiej to przyjmujemy, a jak nas spotka coś co nie powinno mieć miejsca to jesteś my rozdrażnieni... kupując coś mamy nadzieję na ludzką szczerość, nikt nie przypuszcza, że może zostać oszukany a jednak czasem się tak zdarza...
Od dziś będę nie tylko przestrzegała wszytskich przed zakupam okularów na allegro ale też bedę ostrożniejsza co do innych zakupów...
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Allegro - sprzedawcy rządzą się własymi prawami

Postprzez LEMUR » 3 paź 2011, o 10:42

nie rozumiem, albo ten watek zostal stworzony aby odstraszac od zakupow internetowych w tym nie u optyka czy wiekszosc nie potrafi egzekwowac swoich praw.

A nadanie tematu: sprzedawcy rzadza sie wlasnymi prawami - swiadczy tylko o nieznajomosci swoich wlasnych praw! A to jest po prostu zalosne!

Przypomne ze przy kazdym zakupie a tym bardziej internetowym obowiazuja takie same warunki dochodzenia swoich praw, na allegro czy innych sklepach internetowych dodatkowo przysluguje minimalnie 10dniowy okres zwrotu produktu bez podania przyczyny pod warunkiem jego nie uzywania, zwrotu bez uszkodzenia i na wlasny koszt wraz z dowodem zakupu i pismem o rezygnacji.

Najbardziej wiece co mnie "fascynuje" to ze na wielu spotkaniach, szkoleniach branzowych optycy "psiocza" na internet, a wiekszosc z nich oferuje produkty przez ta forme sprzedazy.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Allegro - sprzedawcy rządzą się własymi prawami

Postprzez Justin » 3 paź 2011, o 10:54

Ależ ja nie miałam na myśli że allegro jest beznadziejne, że przez internet nie można dokonać udanych zakupów, bo wiem że można, ale na chwilę obecną czułam się oszukana i tylko tyle...
Nie będę pisać co to był za zakup bo nie o to chodzi, zresztą z tego co widzę to ogólnie niepotrzebnie zaczęłam ten temat;/ W każdym razie mam nadzieję, że swoje odzyskam bo kroki ku temu poczyniłam i to tyle w temacie.
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Następna strona

Powrót do Okulary z Allegro ??

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron