okulary 3D

Opinie doświadczonych przez los. Wady i zalety zakupów przez internet

okulary 3D

Postprzez Player » 7 maja 2011, o 12:35

Witam wszystkich forumowiczów

Jako, że w zasadzie od niedawna rozpowszechnione zostały okulary 3D chciałbym się dowiedzieć:
po 1 czy to nie są szkodliwe dla zdrowia ?
po 2 czym się kierować w wyborze ?
i po 3 czy zakup na allegro w wypadku tych okularów jest dobrym pomysłem?
Player
 
Posty: 139
Dołączył(a): 7 maja 2011, o 11:52

Re: okulary 3D

Postprzez Justin » 9 maja 2011, o 18:30

Witam
Jeśli chodzi o okulary 3D to raczej nie przebadano ich wpływu na zdrowie człowieka, na pewno nie są polecane dla epileptyków. Zdarza się jednak, że osoby po seansach czy grach w okularach 3D odczuwają zmęczenie oczów, ból, a nawet zawroty głowy czy wymioty, dlatego najlepiej zachować rozwagę i umiar w ich używaniu. Producenci przestrzegają również by w razie zaburzeń widzenia lub równowagi, zawrotów głowy, niekontrolowanych ruchów oczu lub mięśni, uczucia dezorientacji, nudności, utraty przytomności należy zaprzestać oglądania obrazów 3D i skontaktować się z lekarzem- należy o tym pamiętać.
Niektórzy twierdzą, że obrazy 3D są niewskazane dla dzieci poniżej 7 roku życia... Ogólnie warto więc zachować ostrożność i umiar.

a jeśli chodzi o zakup na allegro-to może pojawić się problem gwarancji, dopasowania i jakości- jak w przypadku większości produktów.

Ogólnie nie jest to produkt bez którego nie da się żyć, może fajnie czasem pograć czy obejrzeć obrazy w głębi ale czy to jest aż takie ważne? Ważne jest na pewno by nie kupować okularów korekcyjnych które szkodzą, natomiast okulary dla zabawy- kto chce -proszę bardzo, oby tylko nie było tak, że wydamy pieniądze i nie będziemy mogli z nich korzystać, bo tak też się może zdarzyć no i ogólnie by nie przesadzać czasem ich użytkowania.

Proszę się głęboko zastanowić i samemu podjąć decyzję
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: okulary 3D

Postprzez Sklep_Optyczny » 28 lip 2011, o 10:58

Szczerze mówiąc to mnie po obejrzeniu filmu w wersji 3D z okularami,bardzo bolą oczy i nie mogę się do tego przyzwyczaić. Nie wiem czym jest to spowodowane,ale jakoś nie mogę się przełamać i póki co wystrzegam się tych okularów.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: okulary 3D

Postprzez fajna-brunetka » 3 sie 2011, o 10:50

Witam

Niedawno postanowiłam zabrać moich szkrabów do kina - miała to być niespodzianka, bo jeszcze nigdy w kinie nie byli, ale niestety :( wybralismy bajkę w 3D - bardzo żałuję, na prawdę. Moje koleżanki opowiadały że jeżdżą z dziećmi na różne bajki i zawsze dzieci są zadowolone a u mnie ja sama jestem na siebie zła, że dałam sie namówić ;/. Nie dosyć że hałas straszny to i te okulary, których dzieci wcale nie chciały założyć- jednym słowem nie było niespodzianki tylko totalna katastrofa. Choć z drugiej strony mam nauczkę i teraz będę bardziej zwracała uwagę co robię... a co do tego, że chłopcy nie chcieli włożyc okularów, to może chociaż tyle im wyszło na zdrowie. Nie było filmu ale w zamian była wyprawa do zoo :D - tam sukces gwarantowany - wielka frajda.

Miłego dnia ;)
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: okulary 3D

Postprzez Justin » 5 sie 2011, o 12:27

Niewątpliwie dla dzieci fajniejsze zoo o i możliwość wojaży na świeżym powietrzu :) Jednak wyprawa do kina też może sie udać tylko należy dziecko do tego przygotować i ocenić czy ono da radę wytrzymać... Co do hałasu to proponuję przy zamawiamiu biletów zapytać obsługę kina czy jest możliwość przyciszenia seansu.A co do okularów 3D- jk widać z tymi okularami bywa różnie, więc dla naszych maluszków może nie wybierajmy wersji 3D... nie bedzie problemów, że nie chcą założyć albo jak ktoś wcześniej pisał nie będzie problemów z bólem oczu. Wszystko z rozwagą moi drodzy ;)
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: okulary 3D

Postprzez Sklep_Optyczny » 5 wrz 2011, o 09:21

Dokładnie,wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Ostatnio byłem nawet w kinie na 3D i powiem,że nie robi to na mnie dużego wrażenia,więc jestem do nich sceptycznie nastawiony.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: okulary 3D

Postprzez Justin » 6 gru 2011, o 09:08

więcej rozważań dotyczących tego tematu tutaj: http://www.forum.optyczny.pl/viewtopic.php?f=7&t=294
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: okulary 3D

Postprzez vanessa » 7 wrz 2012, o 10:24

Hej polecam Madagaskar w 3 D byłam z dziećmi 1 raz w 3D wszyscy bardzo zadowoleni:)
Tez sie balam ze nie beda chcieli zalozyc okularow ale wrecz przeciwnie bylam mile zaskoczona dzieciaki strasznie podekscytowane ze moga ogladac w okularach bajke:)
vanessa
 
Posty: 146
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 08:52

Re: okulary 3D

Postprzez fajna-brunetka » 7 wrz 2012, o 11:52

dziecko dziecku nierówne, moje szkraby lubią bajki, ale na myśl o okularach jest krzyk. Dlatego przed wyjazdem zawsze musimy się upewnić czy bedzie jakaś bajka ale nie w trójwymiarze. Ciekawa jestem kiedy sie przekonają do ogladania filmów w 3D... tak czy owak, takie oglądanie nie jest zbyt zdrowe dla dzieci więc może podświadomie sie przed tym bronią, a ja musze to tylko zaakceptować ;)
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: okulary 3D

Postprzez Stylion_pl » 24 wrz 2012, o 08:19

Dla mnie to fajna sprawa,ale na krótką metę. Po dłuższym czasie i źle dobranych okularach faktycznie można odczuwać zmęczenie. Dzieci bardzo szybko przekonują sie do oglądania filmów czy tez bajek w 3D,z tym nie ma żadnego problemu.
Stylion_pl
 
Posty: 96
Dołączył(a): 5 sie 2012, o 07:43

Następna strona

Powrót do Okulary z Allegro ??

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron