Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Opinie doświadczonych przez los. Wady i zalety zakupów przez internet

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Globtarek » 6 lip 2011, o 14:04

Witam wszystkich użytkowników i włączając się do konwersacji,niestety z przykrością stwierdzam,że mimo tego iż na allegro kupuję wszystko począwszy od bielizny osobistej,po olej do samochodu, to niestety na zakup okularów nie jestem w stanie się zdecydować i szczerze odradzam to wszystkim! Osoby,które noszą okulary już od jakiegoś czasu, powinny sobie zdawać sprawę z powagi sytuacji i z konsekwencji jakie niesie za sobą dokonanie takiej transakcji,to jest za poważny towar(mówię nawet o samej oprawce)aby w ten sposób go pozyskiwać. Gwarantuję,że nie ma to jak fachowe porady optyka!
Globtarek
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lip 2011, o 13:51

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez fajna-brunetka » 7 lip 2011, o 10:08

Wydaje mi się, że już tyle przypadków nieudanego zakupu na allegro tu podawano, że raczej powinno to dać do zrozumienia innym... Okazje są praktycznie wszędzie, tylko czasem takie okazje mimo wszystko nie wychodzą nam na zdrowie...
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez zez_ukryty » 7 lip 2011, o 10:29

OptykAniaM napisał(a):Do mnie kiedyś trafił bardzo rozgoryczony klient który kupił okazyjnie raybany na allegro i po miesiącu odłamał mu się nosek, na łączeniu z frontem. Do mnie, jako optyka miał pretensję o to, że "jak to możliwe, on kupił takie dobre okulary i nie ma jakiegoś ogólnopolskiego serwisu na nie"- dokładnie tak to określił :D. Potrafią ludzie czasem rozbawić...

Do mnie kiedyś wpadła Pani z okularami z AVONU - takimi za które bym zapłacił max. 10zł. Pani usiadła i się złamały. Była bardzo rozgoryczona, że nie da się ich naprawić. Słowo "markowe" padło chyba z 10 razy. Pani była niezmiernie dumna, że "proszę pana to są MARKOWE" . Śmiać się czy płakać, nie wiedziałem sam.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez bananowy_men » 7 lip 2011, o 13:00

JA odnośnie tych oprawek ARMANI szczerze nie oczekuje że będą nie wiadomo jakie super i bez względu na to czy rozwalą mi się po trzech miesiącach czy po dwóch latach tyle za nie zapłaciłem że nie będzie żalu. Właśnie mam jeszcze jedno pytanie a jakby coś się z nimi stało (odpukać) będzie możliwość przełożenia szkieł do innych opraw?
bananowy_men
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lip 2011, o 11:39

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez optyk.F » 7 lip 2011, o 13:54

Raczej nie powinno być problemów z przełożeniem szkieł ,optyk musi poszukać tylko odpowiedniej oprawki przeważnie musi być odrobinę mniejsza.W ostateczności można jeszcze raz zamówić taką samą oprawkę o ile będzie jeszcze taki sam model w sprzedaży.
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez zez_ukryty » 7 lip 2011, o 14:00

Mowa tu jest o oprawkach kupionych za 69 zł na aukcji. Może i owy ARMANI byłby jeszcze u dostawcy tudzież zamówiony u niego przez salon optyczny na pewno nie kosztowałby 69,- .
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Globtarek » 8 lip 2011, o 10:27

Hej bananowy_men skoro udało Ci się znaleźć na allegro oprawkę markową w tak doskonałej cenie,to jestem w stanie stwierdzić,że zapewne w szkła do tej oprawy też nie zainwestowałeś dużo kasy,więc jeżeli ulegną one zniszczeniu to wydaje mi się,że najbardziej opłacalne będzie zakupienie nowych okularów (może znowu uda Ci się skorzystać z jakiejś niesamowitej promocji),a wtedy zaoszczędzisz kłopotu pracownikom zakładów optycznych,którzy zapewne nie mają nic innego do roboty jak przekładanie soczewek z jednej oprawy do drugiej. A tak na marginesie, to gdybyś rzeczywiście oddał się w ręce fachowców to myślę,że nie będziesz borykał się z tego typu problemami! Przepraszam za szczerość,ale taki już jestem ;)
Globtarek
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lip 2011, o 13:51

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Justin » 8 sie 2011, o 08:20

Wracajac do głównego tematu tj. dopasowania oprawy do konkretnej osoby już wiele razy było mówione, że na allegro sie tego zrobić nie da a na prawde jest to bardzo ważne nie tylko w okularach korekcyjnych ale także w okularach przeciwsłonecznych,szczególnie dla sportowców. Jest to podstawa, bo np. gdy chcemy pojeźdźić na rowerze, popływać na żaglówce - do takich sytuacji potrzebne są nam okulary sportowe, które oprócz ochrony przed niebezpiecznym promieniowaniem powinny zabezpieczać oczy przed urazami i zanieczyszczeniami: piaskiem, pyłkami, muszkami itp. Nie grożą nam one gdy założymy okulary przylegające, w kształcie opływowe, to da nam gwarancję i pewność, że będzie ok.
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez ROWERZYSTA » 9 sie 2011, o 08:32

Nie wyobrażam sobie zakupu okularów bez przymiarki!!! Jak tak można??? Nie rozumiem osób, które kupują w ciemno. Ja przymierzałem i przymierzałem póki nie dopasowałem swoich. Trochę czasu i zachodu mnie to kosztowało ale nie zamieniłbym ich na inne. Szczerze nie mieści mi się w głowie jak można coś kupić jeśli nie miałbym pewności że to jest dobre dla mnie? Dopasowanie, estetyka, wygoda - to musi być. Osobiście polecam modele z elastycznymi zausznikami, polaryzację uważam od jakiegos czasu jako standard ;)

Szkoda, że kiedyś taki mądry nie byłem, no ale uczymy sie całe życie ;))
Pzdr
ROWERZYSTA
 
Posty: 173
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 11:51

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez fajna-brunetka » 17 sie 2011, o 11:07

Rowerzysto widzę,że zainwestowałeś w siebie i swoje zdrowie :)
Co ciekawe, odkąd ja zainteresowałam sie tematem okularów dla siebie i tu trafiłam to znacznie cześciej taki temat pojawiał sie podczas spotkań z przyjaciółmi... nie żebyśmy nie mieli o czym rozmawiać, ale temat bardzo ciekawy i wiele spostrzeżeń wymieniliśmy między sobą...
chyba nawet moge powiedzieć, że większość wzięła sobie moje uwagi do serca i zaczeli zwracać uwagę na to co noszą na nosie ;)

Dzisiaj piękna pogoda więc i ja wyruszam na rowerek ;) a nóż spotkam Naszego Rowerzystę :)
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary z Allegro ??

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość