Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Opinie doświadczonych przez los. Wady i zalety zakupów przez internet

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez optykSzka » 1 lut 2011, o 11:14

Droga Wiki twój chłopak zapomniał o podsawowej sprawie, że oprawke trzeba zamierzyć i zobaczyć czy nam pasuje, bo nie zawsze to co sie nam podoba i jest ładne nie oznacza,że nam będzie w tym dobrze.
Avatar użytkownika
optykSzka
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 10:59
Lokalizacja: Poland

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Emo » 1 lut 2011, o 12:56

smerfetka napisał(a):ja bym nigdy nie kupiła tak okularów przecież podstawa to je przymierzyć i zobaczyć czy dobrze leżą i są wygodne a ze zdjęcia i opisu ciężko wywnioskować czy będą dobre a po za tym mamy tylu optyków że naprawdę jest w czym wybierać :D


Wyraźnie napisałam że zanim kupiłam oprawki przez allegro upatrzyłam je w centrum handlowym, przymierzyłam! Dlatego też bez obaw zamówiłam je przez internet. Ale i tak nikomu nie polecam, w ten sposób kupujemy kota w worku!!!
Emo
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 sty 2011, o 11:10

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez A.M. » 1 lut 2011, o 13:05

Trzeba jednak mieć na uwadze to, iż oprawa może wyglądać identycznie, a wykonana może być zupełnie inaczej, z innych tworzyw o innej jakości i przez to może być innym produktem od tego w centrum handlowym!
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Agnieszka2 » 3 lut 2011, o 15:34

Pamietajmy, że podstawą kupna opraw jest świadomość, że są dobrze wykonane i to, że maja gwarancje. Nie można kupić okularów które się nam podobają uprzednio ich nie mierząc. Po za tym optyk będzie wstanie na miejscu wyprofilować, bądz zagiąć odpowiednio do ksztaltu naszej twarzy oprawki które u niego kupiliśmy.
Agnieszka2
 
Posty: 16
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:36

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez optykSzka » 9 lut 2011, o 13:58

Czy tak mało osób, przekonało się że kupowanie na allegro okularów to nie jest dobre rozwiązanie, czy też od początku wiedziało,że tak sie nie robi. Jeśli znacie kogoś kto popelnił ten błąd i kubił okulary na allegro i nie wyszło to na dobre, to proszę powiedzcie by wypowiedział sie u nas na forum.
Avatar użytkownika
optykSzka
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 10:59
Lokalizacja: Poland

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez A.M. » 16 lut 2011, o 13:22

Moja koleżanka zakupiła sobie okulary przeciwsłoneczne na allegro. Podobno były bardzo znanej firmy, cena była wyjątkowo promocyjna. Po kilku dniach używania wypadło szkło, logo firmy się starło i okazało sie że kupiła bardzo drogi bubel. Nic więcej do dodania :D
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Justin » 31 maja 2011, o 09:39

Witam

Jako, że nie wszyscy biegaja po całym forum, każdy raczej zwraca uwagę na konkretne tematy, których aktualnie szuka przypominam, że dobranie opraw to dosyć skomplikowany wybór i należałoby wziąść pod uwagę nie tylko ładny obrazek jaki się wyświetla na fotce w necie, warto zwrócić uwage na:
-dopasowanie do kształtu twarzy
-przeznaczenie okularów,
-rozstaw oczu,
-wielkość mocy (grubość soczewek),
-poddatność na uczulenia,
-konstrukcję oprawy

Pamiętajmy, że jest to zakup na ok 2lata więc warto wydać te pieniądze z głową i moim zdaniem zamiast szukać po internecie i mieć nadzieję, że dane oprawy będą pasować proponuje wizytę w salonie optycznym. Juz kilkakrotnie na forum mieliśmy przykład, że zakup okularów na allegro okazał sie niewypałem więc zamiast kupować kota w worku przeznaczmy pieniążki na lepszy antyrefleks.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez bananowy_men » 6 lip 2011, o 11:47

Witam! Wpisuje się na tym forum bo chciałem wszystkim udowodnić że na allegro da się tanio wylicytować fajne oprawy. http://allegro.pl/emporio-armani-oprawk ... 36672.html a to jest najlepszy przykład. Kiedy byłem u optyka i oglądałem sobie różne markowe obudowy jak Pani mi krzyknęła przedział cenowy 500-1000zł to się złapałem za głowę tym bardziej, że dochodzą do tego szkła w granicy 400zł. Jak widać można na takim serwisie aukcyjnym znaleźć coś sensownego w atrakcyjnej cenie i niech no tylko ktoś mi powie, że oprawa jest nieoryginalna.... :)) pozdrawiam JA
bananowy_men
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lip 2011, o 11:39

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez zez_ukryty » 6 lip 2011, o 13:18

Oczywiście, że da się wylicytować. Swoją drogą to jest aukcja więc można różne ciekawe klamoty kupić tanio. Na Ebayu oprawy Pierre Cardine po 1E chodzą bo mam klienta, który kupuje i przynosi mi na montaż szkieł. Tudzież już inną sprawą jest kupowanie opraw ze względu na logo producenta, które w tej oprawie jest najdroższe. W dodatku oprawa z acetatu. W Fielmannie oprawy z acetatu chodzą po 40 zł. Jeszcze tego Armaniego robi Safilo, które markowane swoją "normalną" nazwą kosztują (u mnie, metalowe) 115zł. Problemem może się okazać to jak Panu ta oprawa się zepsuje, coś się zgubi albo złamie zausznik. Nie kupi Pan zausznika jednego na alledrogo. By trzeba było go zamawiać już u optyka a sam zausznik do "markusów" potrafi czasem kosztować i po kilka stówek (tym bardziej jeżeli kupił Pan te oprawy przez internet więc nie ma mowy o gwarancji a sprzedawca nie będzie płacił 200 zł za zausznik jak oprawę sprzedał za 69). No ale wolny rynek jest i czym chata bogata :) .
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez OptykAniaM » 6 lip 2011, o 13:51

Do mnie kiedyś trafił bardzo rozgoryczony klient który kupił okazyjnie raybany na allegro i po miesiącu odłamał mu się nosek, na łączeniu z frontem. Do mnie, jako optyka miał pretensję o to, że "jak to możliwe, on kupił takie dobre okulary i nie ma jakiegoś ogólnopolskiego serwisu na nie"- dokładnie tak to określił :D. Potrafią ludzie czasem rozbawić...
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary z Allegro ??

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron