Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Opinie doświadczonych przez los. Wady i zalety zakupów przez internet

Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Daniel » 22 sty 2011, o 14:12

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem. Jestem osobą doświadczoną i posiadam wiedzę fachową o optyce i okulistyce. Mając taką wiedzę odradzam.
Jakie są powody ?
1. Nie da się dobrze dobrać oprawy do twarzy, dokonać niezbędnych pomiarów.
Kupujący zwraca uwagę głównie na względy estetyczne.
Optyk zwraca uwagę podczas przymiarki na wiele innych rzeczy czego nie da się zrobić przez internet czyli
-oprawa powinna być wygodna, czyli nie uciskać głowy, nie zsuwać się z nosa
-jak są ustawione środki optyczne soczewek wzgldem źrenic.
-kąt nachylenia tarczy oprawy .Musi byś uzyskany odpowiedni kąt a nie zawsze się da przy danej oprawie dla danego człowieka!!
Nie da się wyregulować gotowych okularów inaczej niż na "nosie " . Taka regulacja jest konieczna. Podczas wykonywania okularów mogą zmienić się paramerty oprawy, czasem nawet całkiem znacznie. Bez regulacji nie będzie optymalnego efektu, nie da się nosić okularów .
Jaki fachowiec poleca żeby kupować okulary przez internet ? Odpowiedzcie sobie sami :lol:
Avatar użytkownika
Daniel
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 gru 2010, o 12:45

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Hej » 22 sty 2011, o 15:19

:idea: Po Twojej wypowiedzi poszukałem takich ofert w allegro. Są tam :!: :lol: ... i ktoś to czasem to kupi :lol: :!:

Nie komentuję bo jak napiszę to co myślę to mnie z forum wyrzucą :? :lol:
Avatar użytkownika
Hej
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez A.M. » 24 sty 2011, o 13:41

Nie zaryzykowałabym, trudno dobrać oprawę u optyka bo np. ta która podoba się najbardziej może być najmniej wygodna i po przymiarce odpada zupełnie. Moim zdaniem to strata pieniędzy.
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez styczek16 » 24 sty 2011, o 13:43

Moja siostra upatrzyła sobie w pewnym sklepie okulary i kosztują one 189zł. Na allegro znalazłem jej te same 100zł. Czy powinnem się czegoś obawiać kupując siostrze oprawki na allegro?
styczek16
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 12:28

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez optykSzka » 24 sty 2011, o 14:41

Jak juz wczesniej zapewne czytałes nie wiadomo czy ta oprawa będzie dobrze leżła na twarzy. Czy oprawka z allegro jest dobrze zabarwiona, czy może po pewnym czasie kolor zacznie odpryskiwać. Nie masz gwarancji czy nie jest zarysowana czy uszkodzona. U optyka dostaniesz na ją gwarancję, a na allegro w większości przypadkach jej nie otrzymasz.
Avatar użytkownika
optykSzka
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 10:59
Lokalizacja: Poland

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Emo » 25 sty 2011, o 13:51

Ja kupiłam okulary przez allegro. Upatrzyłam je sobie w dużej sieci handlowej w EV koszt 700zł. Rodzice nie chcieli się zgodzić na tak drogie bo przecież jeszcze szkła ok300zł. Przerosło ich to wszystko :roll: . Nie dałam za wygraną. Szukałam ich wszędzie koniecznie w niższej cenie. Po jakimś czasie całkiem przypadkiem natrafiłam na nie na Allegro koszt. 160zł. sprzedawca zapewniał że oryginalne. Namówiłam rodziców :D Oprawkę dostałam, była śliczna wręcz idealna. Pech chciał że to jedno ucho mi odleciało. Sprzedawca z Allegro umył ręce nie chciał dosłać tej części. Udałam się więc do EV. I wyszłam szybciej niż myślałam. Po pierwsze nie wymienią mi tej części, po drugie porównali z oryginałem i okazało się że to całkiem niezła podróbka. Minimalna różnica kolorów i inne łączenie na jakiś tam zawiasach. Cieszyłam się okularami całe 2 m-ce i jeszcze bubel nosiłam :oops: . Stanowczo odradzam.
Emo
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 sty 2011, o 11:10

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez smerfetka » 25 sty 2011, o 18:46

ja bym nigdy nie kupiła tak okularów przecież podstawa to je przymierzyć i zobaczyć czy dobrze leżą i są wygodne a ze zdjęcia i opisu ciężko wywnioskować czy będą dobre a po za tym mamy tylu optyków że naprawdę jest w czym wybierać :D
smerfetka
 
Posty: 16
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 10:55

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez optykSzka » 27 sty 2011, o 10:57

Jak sami widziecie zakup opraw na allegro jest zbyt ryzykowny. Wpisujcie swoje opinie na ten temat prosze, by były przestrogą dla innych :)
Avatar użytkownika
optykSzka
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 10:59
Lokalizacja: Poland

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez Janet » 28 sty 2011, o 16:02

Moja koleżanka kiedyś zamówiła markowe oprawy na allegro. Wszystko było dobrze poza tym, że lakier był lekko uszkodzony. Allegrowicz, od którego zamówiła te oprawy nie odpowiadał na maile, więc o reklamacji za bardzo mowy nie było. Dobrze, że udało jej się znaleźć optyka który miał kontakt z panem, który zajmował się lutowaniem i lakierowaniem opraw. Za nieduże pieniądze udało się uzupełnić ubytek lakieru...
Janet
 
Posty: 26
Dołączył(a): 18 sty 2011, o 15:51

Re: Okulary z Allegro - nie da sie dobrze dobrać oprawy!

Postprzez wiki » 31 sty 2011, o 16:05

hejka mój chłopak kiedyś naciął się na zakupie okularów przez Allegro a mianowicie upatrzył sobie oprawkę fakt faktem była ładna ale niestety po zakupie okazało się że mój chłopak wygląda w niej nie ładnie a wręcz śmiesznie :)
wiki
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 10:54

Następna strona

Powrót do Okulary z Allegro ??

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość