Czy sklep internetowy udziela gwarancji na okulary?

Opinie doświadczonych przez los. Wady i zalety zakupów przez internet

Czy sklep internetowy udziela gwarancji na okulary?

Postprzez omega » 27 sty 2011, o 11:50

Wiadomo nie od dzisiaj że aukcje internetowe oferują wszelkie produkty w niskiej cenie, niższej niż gdziekolwiek indziej, tłumaczone jest to tym że sklep internetowy nie musi płacić czynszu itd. i że marży też nie narzucają, ale komuś to przecież musi się opłacać 8-) . A czy to możliwe żeby produkt który w sklepie kosztuje 800zł. w necie ma promocyjną cenę 200zł. Ja zawsze wnikliwe analizuję każdy zakup przez internet i nigdy nie szukam aż takich obniżek bo to z góry jest podejrzane. Zwracam także uwagę na to czy dostanę gwarancję, oczekuję wykazu punktów serwisowych itd. A jak jest z okularami czy sklep int. wystawia takową? jak wygląda później naprawa w razie potrzeby?
Avatar użytkownika
omega
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 gru 2010, o 22:10

Re: Czy sklep internetowy udziela gwarancji na okulary?

Postprzez wiki » 27 sty 2011, o 12:14

Hej ja osobiście nie korzystałam z takiej formy zakupu okularów ale moja bratowa za pośrednictwem internetu kupiła okularki dla swojej córeczki ponieważ była spora obniżka kupiła nawet 3 pary różnych opraw no i pierwsza nie wytrzymała nawet włożenia szkieł, pękła optykowi podczas obróbki do 2 się udało włożyć szkła a 3 nadal leżą i czekają na swoją kolej, bratowej niestety nie udało się zareklamować oprawy w internecie okazało się że jest to uszkodzenie z winy klienta wiec nie wiem czy fakt otrzymania gwarancji w przypadku oprawek ma jakieś znaczenie skoro ktoś inny musi włożyć w nie szkła a to wiąże się w momencie reklamacji z informacją zwrotna iż towar nie podlega gwarancji gdyż doszło do uszkodzenia z winy klienta :!:
wiki
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 10:54

Re: Czy sklep internetowy udziela gwarancji na okulary?

Postprzez optykSzka » 28 sty 2011, o 13:20

Nawet jeśli otrzymamy gwarancje na okulary z intrnetu i coś nam się stanie z oprawką to, albo otrzymamy odpowiedz że winy użytkownika oprawy, albo odeślemy ją i bedziemy czekać długimi miesiącami na naprawe, ale już nie otzymamy ich z gwarancji.
Avatar użytkownika
optykSzka
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 10:59
Lokalizacja: Poland

Re: Czy sklep internetowy udziela gwarancji na okulary?

Postprzez OptykAniaM » 5 lut 2011, o 09:30

Gwarancja teoretycznie może być, gorzej jest w praktyce. Z okularami jest tak, że czasem drobnostka nie pozwala na dalsze użytkowanie. Może to być wykręcona śrubka bądź oderwany nosek. I wtedy jest problem bo należałoby zwrócić się tam gdzie zostały zakupione. W salonie optycznym taka usterka zostałaby usunięta w minutę. Warto o tym pomyśleć :)
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy sklep internetowy udziela gwarancji na okulary?

Postprzez Sklep_Optyczny » 2 gru 2011, o 15:08

Racja,tak zazwyczaj jest ale jeżeli sklep jest dobry i uczciwy to zawsze udziela jakiegoś okresu ochronnego. Chyba że to uszkodzenie z winy samego użytkownika.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Czy sklep internetowy udziela gwarancji na okulary?

Postprzez LEMUR » 2 gru 2011, o 23:30

Konsumenta bardziej powinny interesowac przepisy KC a w szczegolnosci art. 556-576
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Czy sklep internetowy udziela gwarancji na okulary?

Postprzez Sklep_Optyczny » 7 lut 2012, o 20:48

Myślę,że warto byłoby przytoczyć ten przepis na forum w postaci cytatu,tak aby każdy konsument wiedział na czym dokładnie stoi.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Czy sklep internetowy udziela gwarancji na okulary?

Postprzez LEMUR » 7 lut 2012, o 21:14

Sklep_Optyczny napisał(a):Myślę,że warto byłoby przytoczyć ten przepis na forum w postaci cytatu,tak aby każdy konsument wiedział na czym dokładnie stoi.

google nie boli ;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Czy sklep internetowy udziela gwarancji na okulary?

Postprzez Sklep_Optyczny » 6 mar 2012, o 18:03

Dzięki Lemur :D TYm sposobem zmuszasz mnei do ciężkiej pracy w samych czeluściach wielkiej wyszukiwarki,ale warto wiedzieć takie rzeczy na przyszłosć :)
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Czy sklep internetowy udziela gwarancji na okulary?

Postprzez fajna-brunetka » 24 kwi 2012, o 08:47

Tak sobie myślę, że jdynymi przypadami, kiedy zamówiłabym sobie okulary w sklepie internetowym to np awaria dotychczasowych lub zmiana na takie same ale np w innym kolorze- wtedy na podstawie obecnych zamówiłabym identyczny model oprawy i soczewki takie jak dotychczas podajac wszelkie dane, ktore dostałam od optyka- w innym przypadku raczej nie zdecydowalabym sie na taki krok. No i oczywiście musiałabym dopytać o czas realizacji.
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Następna strona

Powrót do Okulary z Allegro ??

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości