Niska cena = kiepska jakość?

Opinie doświadczonych przez los. Wady i zalety zakupów przez internet

Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez misia » 31 sty 2011, o 15:41

Jak już wspominałam jestem mamą 4letniego łobuziaka który od niedawna musi nosić okularki. Z uwagi na zbliżający się okres wiosenno-letni i pierwsze promienie słoneczne postanowiłam mojemu dziecku sprawić okulary przeciwsłoneczne i nie ukrywam że chciałam je zamówić w sklepie internetowym. W jednym z optyków w centrum W-wy widziałam idealne dla mojego synka kosztowały 150zł. znalazłam bardzo podobne w pewnym sklepie internetowym (nazwy nie napiszę żeby nie było że to jakaś kryptoreklama 8-) ) za niespełna 60zł. Czy niższa cena musi się równać z gorszą jakością? a może warto spróbować? Czy później w jakimś optyku będę np. w stanie sprawdzić czy zakupione okulary posiadają filtry o których zapewniał sprzedający?
misia
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 sty 2011, o 11:43

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez styczek16 » 1 lut 2011, o 16:27

Wydaje mi się, że jeśli te same okulary które kosztują 50 zł w sklepie a na allegro 60 to jakaś ściema. Jest to róznica prawie 100 zł więc tu bym sie mocno zastanawiał czy warto ryzykować.
styczek16
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 12:28

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez Agnieszka2 » 2 lut 2011, o 15:08

Popieram wypowiedz styczka. 100zł róznicy to dużo, wiec musi coś być nie tak.
Agnieszka2
 
Posty: 16
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:36

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez optykSzka » 4 lut 2011, o 13:48

Droga misiu tańsza cena nie zawsze znaczy gorsza, ale niestety wielu przypdkach tak jest. Okulary jakie upatrzyłas są droższe bo i płacisz za firme i za to że kupiła je w centrum hadlowy. Co do sprawdzenia to optyk napewno bedzie wtanie Ci powiedzieć czy są to soczewki polaryzacyjne, a czy posiadają innepowłoki to bez zbadania soczewki laboratoryjne będzie to trudne to zweryfikowanie.
Avatar użytkownika
optykSzka
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 10:59
Lokalizacja: Poland

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez Z.Optyk » 21 lut 2011, o 12:50

Droga misiu! Na Twoim miejscu bym się nad tym dobrze zastanowiła. Okulary, które upatrzyłaś sobie w sklepie internetowym mogą być łudząco podobne ale różnić się szkłami. Soczewki mogą być bez żadnych filtrów co jest bardzo niebezpieczne dla oczu. Nie dość, że takie okulary nie chronią oczu Twojego dziecka to jeszcze przyciemnienie soczewek sprawia, że jego źrenice rozszerzają się i dostają większą dawkę szkodliwego promieniowania niż bez okularów przeciwsłonecznych. Tak więc przede wszystkim zwróć uwagę na jakośc soczewek, atesty albo certyfikat jakości soczewek.
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez J.M. » 28 lut 2011, o 15:12

Witam
Rzeczy kupywane na allegro czasami odbiegają od np.rzeczywistego wyglądu niż na zdjęciu.Okulary tak samo.Jakość materiału z jakiego została zrobiona oprawa może się różnić ale tego na zdjęciu nie zobaczymy.Dopierko po obejrzeniu ją na żywo zobaczymy tą różnicę.Tak samo oprawa jak i szkła w niej mogą mieć wiele różnic od tej kupione w znanym salonie.Pozdrawiam :)
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez Pani Ania2 » 28 lut 2011, o 16:52

Witam wszystkich :) popieram całkowicie J.M, że na allegro nie powinno się zakupywać opraw, dam taki przykład z życia wzięty. Nasza klientka zakupiła sobie ładną, wybraną oprawę (nie przymierzała jej wcześniej bo nie miała takiej możliwości), niestety nie dość, że czekała dość długo na przesyłkę, to oprawa przyszła owszem, ale z popękana farbą na froncie.....Kiedy pani "N" ;) próbowała się dodzwonić do właściciela aukcji to była całkowita ignorancja jej osoby, nie odbieranie telefonów, nie odpisywanie na e maile... postanowiła sama coś zdziałać, no bo skoro już wydała trochę pieniędzy na oprawę( a chyba nie mało ;) ) to przyszła do zaprzyjaźnionego salonu i dała ją do odmalowania i polakierowania uszkodzonego miejsca....Pani "N" nie dość, że nie mogła dać tej oprawy do reklamacji to musiała zapłacić dodatkowe pieniądze za polakierowanie oprawy....Czyli z takiego "dobrego zakupu" na allegro wyszła jak w tym przysłowiu " jak Zabłocki na mydle" więc niech to będzie przestroga dla innych, że mimo kuszących cen, nie kupuje się takich rzeczy bez obejrzenia...pomacania..przymierzenia ;)
Avatar użytkownika
Pani Ania2
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 lut 2011, o 10:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez dzika » 1 mar 2011, o 16:20

Witam
Ja też kiedyś kupułam okulary słoneczne i faktycznie miały inny odcień koloru niż na zdjęciu.No coż mój błąd i wiecej takich rzeczy nie robię,chyba że producent zapewni zwrot kasy gdyby coś odbiegało od normy :D Pozdrawiam
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez Justin » 10 mar 2011, o 19:39

Witajcie ;)

Słoneczko nam coraz bardziej grzeje więc uważam, że warto odświeżyć wątek by przestrzec osoby które zastanawiają się czy nie kupić okularów ( także przeciwsłonecznych) w niepewnych miejscach. Cena takiego towaru jest zapewne kusząca, ale pomyślmy o swoim zdrowiu, nie oszukujmy się, wybierając okulary dla siebie miejmy gwarancję, że nie będziemy działać sobie na szkodę.
Bardzo proszę o przemyślane zakupy :)
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Niska cena = kiepska jakość?

Postprzez Justin » 11 mar 2011, o 11:18

hmmm wpaść na przystojniaków to sama przyjemność ;) tylko szkoda ze było to spowodowane złym doborem soczewek :) a niestety często sie to zdarza... Kilka dni temu spotkałam Pana, który powiedział, iż kupił okularki przeciwsłoneczne na jakims bazarze bo chciał się "tanio" ochronic przed działaniem promieni słonecznych. Z rozmowy wyniknęło, że okulary ma od ok 2 miesięcy a juz pojawiły sie znaczne problemy: pomijając fakt, że oprawa wygladała jakby miała conajmniej 5lat to różnica w zabarwieniu soczewek była baaaarrrdzo znaczna, uwierzcie. Nawet nie chcę myśleć na jakie piekło owy Pan naraża swoje oczy :( . Mamy więc kolejne potwierdzenie na to, że zakupy należy robic z głową, w trosce o swoje zdrowie, pamiętajmy o tym :)
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Następna strona

Powrót do Okulary z Allegro ??

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron