Jakie oznaczenia znajdują się na oprawach okularowych???

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Jakie oznaczenia znajdują się na oprawach okularowych???

Postprzez joanna » 28 lip 2011, o 14:15

Witajcie, zapewne wielu z użytkowników okularów zastanawiało się jakie zaszyfrowane informację widnieją na wewnętrznej stronie zauszników okularowych, oto proste wyjaśnienie dla tych najbardziej ciekawskich... pozdrawiam joanna

oznaczenia na oprawach okularowych.JPG
oznaczenia na oprawach okularowych.JPG (76.34 KiB) Przeglądane 11673 razy
Avatar użytkownika
joanna
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 gru 2010, o 14:21
Lokalizacja: Poland

Re: Jakie oznaczenia znajdują się na oprawach okularowych???

Postprzez dzika » 28 lip 2011, o 14:47

A czy firmę też można znaleść :?: Ja na swoich np. mam na zewnętrznej stronie zausznika firmę. :) Ponoć ma przy noszeniu poprostu się nie wytrzeć :)
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Jakie oznaczenia znajdują się na oprawach okularowych???

Postprzez Mała » 29 lip 2011, o 08:29

Witam

To ważne informacje, w razie jakichkolwiek uszkodzeń mamy wszystko opisane. Ja mam to wszystko spisane na gwarancji.Dodatkowo spisałam sobie firmę, model i kolor oprawy i rodzaj soczewek na karteczce i trzymam ją w portfelu bym w razie nagłego przypadku awarii szybko mogła sie zgłosic do optyka. Dlaczego tak robię? bo moja kuzynka bedąc na wakacjach uszkodziła sobie oprawy i nie u swojego optyka szukała pomocy, niestety nie potrafił jej pomóc, nie było oznaczeń na oprawach i kazał zgłosić się tam, gdzie robiła okulary. Polecam wszystkim noszenie tych danych zawsze przy sobie.
Mała
 
Posty: 90
Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 09:15

Re: Jakie oznaczenia znajdują się na oprawach okularowych???

Postprzez J.M. » 29 lip 2011, o 08:33

Warto też spisać sobie moc soczewek bo w razie awarii można zastąpić,jeśli nie ma takiej,inną.Optyk może dopasować oprawę ale do tego potrzebna jest nasza wada wzroku :D
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Jakie oznaczenia znajdują się na oprawach okularowych???

Postprzez LEMUR » 29 lip 2011, o 12:03

Mała napisał(a):Ja mam to wszystko spisane na gwarancji.Dodatkowo spisałam sobie firmę, model i kolor oprawy i rodzaj soczewek na karteczce i trzymam ją w portfelu bym w razie nagłego przypadku awarii szybko mogła sie zgłosic do optyka.


takie informacje uwazam ze kazdy klient powinien otrzymac od optyka czy to w wiekszej czy mniejszej formie, oprocz tego koniecznie proscie o torebki po soczewkach okularowych lub pelnego odpisu tj: producent, indeks, srednica, uszlachetnienia - rowniez pozwoli na pozniejsza wymiane jednej soczewki!
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Jakie oznaczenia znajdują się na oprawach okularowych???

Postprzez Mała » 22 sie 2011, o 08:05

LEMUR napisał(a):
takie informacje uwazam ze kazdy klient powinien otrzymac od optyka czy to w wiekszej czy mniejszej formie, oprocz tego koniecznie proscie o torebki po soczewkach okularowych lub pelnego odpisu tj: producent, indeks, srednica, uszlachetnienia - rowniez pozwoli na pozniejsza wymiane jednej soczewki!



owszem wsztystkie tei nformacje noszę zawsze w torebce. Moc swoich okularów i producenta soczewek znam na pamięć, ale faktycznie nie tylko to jest ważne... w razie jakiegoś odprysku wyciągnę karteczkę gdzie prócz mocy i producenta jest rodzaj soczewki, indeks i rodzaj powłoki - w salonie optycznym te informacje są bardzo ważne i dzięki temu szybko uzyskam pomoc.
Mała
 
Posty: 90
Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 09:15

Re: Jakie oznaczenia znajdują się na oprawach okularowych???

Postprzez fajna-brunetka » 11 cze 2012, o 09:14

A jakie oznaczenia powinny się znajdować na oprawach okularów przeciwsłonecznych, dające nam gwarancję że to dobry produkt?
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Jakie oznaczenia znajdują się na oprawach okularowych???

Postprzez dzika » 11 cze 2012, o 17:01

Ja mam na swoich kat,firmę ,model i dodatkowo,że posiadają polaryzację.Także uważam że są dobre.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Jakie oznaczenia znajdują się na oprawach okularowych???

Postprzez LEMUR » 11 cze 2012, o 19:59

najlepiej miec polaryzacje, ktora kazdy potrafi sprawdzic - o ile wie jak - i wtedy ma sie 100% ochrone przed UV oraz eliminacje odbic od powierzchni plaskich niemetalicznych...
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Jakie oznaczenia znajdują się na oprawach okularowych???

Postprzez karolina » 12 cze 2012, o 12:22

jednym ze znaków na zauszniku jest też znak bezpieczeństwa, który jest równie ważny

a z tą polaryzacją to jak najlepiej ją sprawdzać? ja oprócz oznaczeń na okularach testowałam to na swoim telefonie ale jak ktoś mi fachowo wytłumaczy ci o jak to będę wdzięczna ;)
karolina
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 10:16

Następna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość