Irydologia - diagnoza z tęczówki

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez Judyta » 17 paź 2011, o 11:21

Nie ukrywam że zainteresował mnie ten temat... pierwszy raz słyszę o takiej niekonwencjonalnej metodzie oceny zdrowia organizmu. Znalazłam ciekawy artykuł, i chętnie się nim podzielę, po części są w nim zawarte informację o które pytałeś adamie
http://dooktor.pl/artykuly-medyczne/med ... logia.html
Judyta
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 15:54

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez Vision-erka » 17 paź 2011, o 14:07

Kiedyś jako początkujący praktykę optyk zauważyłam taka tablice jak wyżej w jednym z gabinetów przy którym pracowałam, niesamowicie mnie to wtedy zainteresowało i zgłębiałam wiedzę w tym temacie. Tysiące lat temu na podstawie irydologii kupcy oceniali stan zdrowia zwierząt więc czemu nie miałoby to skutkować także w przypadku ludzi, pomyślałam. To bardzo ciekawy kawałek wiedzy, jednak nic nie zastąpi lekarza specjalisty :)
PS: Pamiętajcie o profilaktyce!!!
Avatar użytkownika
Vision-erka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 sty 2011, o 19:06
Lokalizacja: W-wa

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez Agnes » 18 paź 2011, o 09:28

Plamy barwnikowe kolejno według barwy świadczą o problemach nerek,trzustki,żołądka,wątroby,mogą zapowiadać nowotwory.Powiększają się i ciemnieją w miarę nasilenia dolegliwosci.Plamy toksyczne natomiast pojawiają się tam,gdzie organizm gromadzi toksyczne związki (najczęsciej w okolicy wątroby,nerek oraz mózgu).Wzależności od rodzaju trucizny maja różne zabarwienie (m.in.jod-brunatne,penicylina-brunatnoszare,rtęć-metalicznoszare).
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez Maja » 2 lis 2011, o 09:17

Witam.Zastanawiam się co oznacza i o jakich problemach może świadczyć obwódka starcza?
Maja
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 wrz 2011, o 13:13

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez LEMUR » 2 lis 2011, o 10:52

Maja napisał(a):Witam.Zastanawiam się co oznacza i o jakich problemach może świadczyć obwódka starcza?

Obwodka starcza powstaje przez odkladanie sie lipidow (tluszczow), cholesterolu w zrebie rogowki co ujawnia sie wlasnie jako jasna / biala otoczka. Zazwyczaj pojawia sie w wieku 50+, jednak moze wystepowac u mlodszych - przewaznie powodem moze byc podwyzszony cholesterol, nieprawidlowy jego metabolizm... napewno warto zrobic badania pod tym katem wlasnie.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez Agnes » 3 lis 2011, o 09:25

Obwódka starcza pojawia się w obwodowej części rogówki (przy połączeniu z twardówka)jako szarawy łuk.Jest wczesna oznaka starzenia sie organizmu.Wskazuje na zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej i nieprawidłową gospodarkę lipidową.Informuje o zmianach stwardnieniowych w naczyniach krwionośnych oraz wyprzedza inne objawy miażdzycy .
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez Marcelina » 4 lis 2011, o 10:36

Gdy obwódka starcza znajduje się w górnej części tęczówki,miażdżycą zagrożone są naczynia mózgowe,gdy w dolnej-naczynia krwionośne nóg.
Marcelina
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 paź 2011, o 14:38

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez IGOR » 13 gru 2012, o 12:16

a czy ktos stosował akupunkture by poprawić sobie wzrok? czy to może działać?
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez LEMUR » 13 gru 2012, o 16:05

trudno powiedziec, zawsze kazda metoda bedzie miala zwolennikow i przeciwnikow...
Jakis czas temu pewien specjalista z Kolonii cos tam "wynalazl" w tej materii - Jurgen Hancke
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez IGOR » 14 gru 2012, o 12:46

ano właśnie "trudno powiedzieć"- a nie może mieliscie pacjentow którzy wspomagali sie takimi metodami? czy raczej w gabinetach okulistycznych jest to temat tabu?
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron