Irydologia - diagnoza z tęczówki

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez fajna-brunetka » 1 mar 2013, o 13:03

są też lekarze okuliści po wizycie u których ma sie dziwne wrażenie- otóż zamiast typowego omówienia wady czy choroby oka jest mowa o diecie na dobry wzrok, dodatkowo spotkałam się ze sprzedażą ziół, które mają czynić cuda- starsi ludzie po takiej wizycie na prawdę wychodzą skołowani
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez dzidzia_85 » 4 mar 2013, o 11:49

ja do tego podchodzę dość sceptycznie choć pewnie jest w tym jakieś ziarnko prawdy. ja bym na taka wizyte poszla ale tylko z ciekawości
dzidzia_85
 
Posty: 116
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 10:52

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez fajna-brunetka » 5 mar 2013, o 12:17

dzidzia_85 napisał(a):ja do tego podchodzę dość sceptycznie choć pewnie jest w tym jakieś ziarnko prawdy. ja bym na taka wizyte poszla ale tylko z ciekawości


... ale to miało być normale badanie okulistyczne, tylko po nim mój wujek wyszedł bardzo skołowany bo nie wiedział, czy trafił do dietetyka, zielarza czy faktycznie specjalisty chorób oczu.
Wydaje mi sie, że jeśli chodzi o dietę to jeszcze lekarz może dawać jakieś wskazówki ale jeśli chodzi o sprzedaż czegokolwiek w gabinecie to już jest zastanawiające... Czy prawo na to pozwala?
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez wCzteryOczy » 5 mar 2013, o 17:16

Ja bym uważała na takich specjalistów, dobrze jak lekarz poradzi, ale jakby ktoś miał mi na siłę wmawiać, że muszę kupić te zioła, albo preparat to bym się zastanowiła.
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez fajna-brunetka » 6 mar 2013, o 11:11

Mój wujek nie należy do osób którychłatwo można na coś namówić, ale powiedział, że dla świętego spokoju kupił te zioła, które jak dodał były mniejszym złem, ogólnie rzecz biorąc był zawiedziony po całej wizycie, więc okazuje sie że są okuliści i okuliści.
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez wCzteryOczy » 6 mar 2013, o 15:02

fajna-brunetka napisał(a):Mój wujek nie należy do osób którychłatwo można na coś namówić, ale powiedział, że dla świętego spokoju kupił te zioła, które jak dodał były mniejszym złem, ogólnie rzecz biorąc był zawiedziony po całej wizycie, więc okazuje sie że są okuliści i okuliści.

Ja bym nie kupiła. Często ludzie mają łędne przekonanie, że to przecież tylko zioła i z całą pewnością nie zaszkodzą, co nie jest prawdą!
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez Nela » 7 mar 2013, o 11:30

wCzteryOczy napisał(a): Często ludzie mają łędne przekonanie, że to przecież tylko zioła i z całą pewnością nie zaszkodzą, co nie jest prawdą!
Znaczy że zioła też mogą zaszkodzić??? niby substancje czynne jakieś mają ale nie takie jak tabletki.
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez wCzteryOczy » 7 mar 2013, o 16:33

Oczywiście, że mogą szkodzić. Ja za to nie wiem skąd bierze się przekonanie, że tego co naturalne przedawkować nie można. Można przedawkować np. witaminę A, tak samo z pożywienia, jak i z tabletek.
A przykładów negatywnego wpływu ziół jest wiele, np.
tymianek - w dużych ilościach jest trujący
skrzyp - wypłukuje witaminy z gr B z organizmu
krwawnik - może powodować bóle głowy
można tak bez końca. Trzeba także pamiętać, że zioła zawierają substancje czynne, które mogą nasilać/obniżać działanie leków. Kupując zioła także czytajmy ulotki, zastosowanie i działania niepożądane. To, że coś jest naturalne, nie znaczy, że nie może nam zaszkodzić.
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez Nela » 8 mar 2013, o 15:43

ciekawe to co piszesz...

jeśli pozwolisz pogdybam sobie troszke bo mnie ten temat interesuje: jak mozna ocenic działanie ziół, bo często ich zastosowanie ma bardzo szeroki zakres, skad wiadomo, że dane zioło podziała na to co chcemy? i czy należy przy zazywaniu ziół stosowac jakąs dietę ?
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez dzidzia_85 » 11 mar 2013, o 10:34

ciezko jest ocenic dzialanie ziol. czasami bywa tak ze przez samosugestie jest wrazenie, odczucie ze pomoga. a niejedno ziolo sprzedawane u tego typu ludzi co pisalas to niekoniecznie jest tym co mowia. ja raczej bym uwazala na to. a dieta raczej przy ziolach nie jest konieczna. ale lepiej uważać.
dzidzia_85
 
Posty: 116
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 10:52

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość