Irydologia - diagnoza z tęczówki

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez cicha_woda » 27 gru 2012, o 13:15

Ja jeszcze nie spotkałam się z osobą, która chcąc poprawić wzrok uczęszczała na akupunkturę, wydaje mi sie, że pacjenci w ostateczności decydują się na takie zabiegi, jesli konwencjonalne środki nie pomagają...
cicha_woda
 
Posty: 112
Dołączył(a): 25 wrz 2012, o 11:19

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez dzika » 27 gru 2012, o 16:43

"Tonący brzytwy się chwyta"-każdy sposób leczenia jest dobry jeśli jest nadzieja.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez A.M. » 28 gru 2012, o 10:13

Moim zdaniem takie niekonwencjonalne metody mozna stosować, ale tylko wspomagająco lecząc się medycyną konwencjonalną. I sądzę że jest to wspomaganie raczej psychologiczne na zasadzie działania na podświadomość.
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez Leah » 28 gru 2012, o 10:59

Ja też uważam, że to wszystko działa na naszą podświadomość :) jeżeli medycyna alternatywna jest dodatkiem do leczenia konwencjonalnego to nie widzę problemu, ale jeżeli zamiast wybrać się do lekarza idziemy do znachora z nadzieją, że wyleczy nas ze wszystkiego, to szkodzimy tylko sobie...
Leah
 
Posty: 77
Dołączył(a): 16 lis 2012, o 10:45

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez A.M. » 9 sty 2013, o 17:54

Dokładnie, niestety sa takie przypadki kiedy ludzie rezygnuja z konwencjonalnego leczenia. Jest to poważny błąd. Można zapłacić życiem.
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez dzika » 9 sty 2013, o 18:00

Ale kiedyś tylko takimi metodami leczono.Nawet byli zwani "Znachorami" nie lekarzami :) A czy indianie nie stosują tylko takich właśnie metod leczenia.I zdrowieją, i żyją :) .
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez fajna-brunetka » 18 sty 2013, o 15:55

Jesli sie nie mylę to znachorzy czy jak ich tam nazwać "leczą" raczej naturalnymi sposobami więc na pewno strasznie nie zaszkodzą, co innego gdyby niepotrzebnie wchlłaniać w siebie mnóstwo chemii, która znacznie mogłaby zaszkodzić naszemu zdrowiu. Osobiście uważam, że czasem naturalne sposoby są dobrym rozwiązaniem, w końcu nie raz sięgamy po czosnek czy miód zamiast biegac po tabletki do apteki. Nie wiem w jakim stopniu metody takie mogą pomóc ale dla niektórych są zapewne nadzieją...
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez pola » 21 sty 2013, o 10:22

W tych wszystkich metodach alternatywnych najskuteczniejsza jest chyba ta nadzieja i wiara w ich skuteczność, kiedy medycyna zawodzi.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez cicha_woda » 21 sty 2013, o 15:52

Czasem, jak w coś bardzo wierzymy i myślimy o tym często to nasze myśli mogą się ziścić. "Potęga podświadomości" autor: Joseph Murphy. Polecam
cicha_woda
 
Posty: 112
Dołączył(a): 25 wrz 2012, o 11:19

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez IGOR » 23 sty 2013, o 11:49

A czy jeśli ktoś sie zdecydował na takie metody niekonwencjonalne to mówić o tym okuliście- czy zachować dla siebie? Czekając u lekarza w kolejce słyszałem rozmowę, że jakas pani właśnie wierzyła w te metody i chyba chciała spróbowac wszystkiego by polepszyć sytuację, ale miała obawy czy wspominać o tym specjaliście. Z tego co mówiła to nie miała zbytniego wsparcia w otoczeniu, raczej było/jest tak jak mówicie, podswiadomie w to wierzy, ale na szczeście zachowuje stałą kontrolę lekarską, tylko właśnie mówiła, że korzysta i z jednego i drugiego sposobu, ale boi się lekarzowi o tym powiedzieć.
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość