Irydologia - diagnoza z tęczówki

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez wCzteryOczy » 12 mar 2013, o 09:31

Nela napisał(a):ciekawe to co piszesz...

jeśli pozwolisz pogdybam sobie troszke bo mnie ten temat interesuje: jak mozna ocenic działanie ziół, bo często ich zastosowanie ma bardzo szeroki zakres, skad wiadomo, że dane zioło podziała na to co chcemy? i czy należy przy zazywaniu ziół stosowac jakąs dietę ?


Zioła mają takie same substancje czynnej jak leki, z tą różnicą, że w lekach są one zazwyczaj wytworzone sztucznie, a w ziołach występują naturalnie. Wszyscy myślą, że to co naturalne jest nieszkodliwe, ale... w lekach mamy wyselekcjonowany skład, czyli taką substancję aktywną, która jest nam w danym momencie potrzebna, w ziolach tych substancji może (i tak zazwyczaj jest) być ich wiele, dlatego też zioła mają bardzo często szerokie spektrum działania (chociażby szałwia, która pomaga prawie na wszystko). Jednak te same susbstanjce mogą nasilać, bądź też obniżać działanie niektórych leków - prosty przykłąd dziurawca, który może zmniejszać działanie terapi antykoncepcyjnej. Gorsze wchłanianie leków mogą powodować leki przeczyszczające (aloes, liść senesu), lukrecja przy stosowaniu hormonalnej terapi zastępczej może powodować migreny i nudności.
Specjalna dieta raczej nie jest konieczna. Ja bym podeszła do wszystkiego ze zdrowym rozsądkiem. Zioła kupowała po konsultacji z lekarzem, albo farmaceutą. Koniecznie czytała ich skład, stosowanie i możliwe interakcje. Sprawdziła wcześniej (nawet w Internecie-chociaż jest kiepskim źródłem informacji) jakie objawy może powodować dane zioło. I myślę, że raczej bym pozostała przy kupowaniu ziół w aptece, a nie u "zielarzy" którzy często chcą po prostu zarobić wciskając nam kolejne zioło cud na wszelkie dolegliwości.
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez Nela » 12 mar 2013, o 12:27

Szczerze mówiąc zapytałam o dietę bo sądziłam że szybsze będzie wchłanianie dobroczynnych substancji z ziół na organizm, jesli organizm nie będzie musiał poświęcać tyle energii na metabolizm. Pojawiła tu się bardzo cenna uwaga odnośnie ziół- chyba potencjalny człowiek nie jest na tyle doinformowany by sam sobie wybrać terapię ziołami również ze względu na szeroki zakres ich działania. Czasem w necie czyta sie różne rzeczy, które na daną dolegliwość mogą pomóc ale powyższy post uzmysławia jak ważny jest dobór odpowiedniego leczenia, nawet jeśli chodzi o zioła.
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez wCzteryOczy » 13 mar 2013, o 11:26

Odpowiednia dieta przede wszystkim, nie tylko przy ziołolecznictwie :)
Nasz organizm sobie poradzi ze wszystkim, ale dieta jest niezwykle ważna, nawet nie chodzi o wchłanianie składników, ale o samopoczucie :)
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez Nela » 14 mar 2013, o 13:16

Jesli chodzi o samopoczucie to nie zawsze ono idzie w parze z dietą, choćby najlepszy sopsób na gorszy dzień- czekolada :D
gdyby tak codziennie zjadac coś dla lepszego samopoczucia to efekt byłby nieciekawy, zreszta nabrac masy jest łatwo, gorzej to stracić ;/. Ale jest też inny typ samozadowolenia z odżywiania- kiedy zdajemy sobie sprawe, że jemy zdrowo i rozsądnie- i właśnie takiego zadowolenia z efektów odżywiania sobie i innym chciałabym życzyć.
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez dzidzia_85 » 15 mar 2013, o 08:30

Każdy uważa, że dieta zazwyczaj wiąże się albo z jakąś chorobą albo z odchudzaniem. Tak naprawdę dieta oznacza sposób żywienia. Czyli nawet to jak jemy na co dzień to też dieta. Tylko się przyjęło że słowo dieta oznacza odchylenia od standardu żywienia jaki funkcjonuje obecnie.
dzidzia_85
 
Posty: 116
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 10:52

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez dzika » 15 mar 2013, o 14:21

Zdrowe odżywianie ma dobre strony, bo wtedy jak liczymy kalorie to dodajemy do swojego jadłospisu więcej witamin.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez zetka » 20 sty 2014, o 13:10

Wiele osób myli słowo dieta ze słowem odchudzanie, a nawet najgorszy sposób odżywiania to też jest jakaś dieta, tylko niezdrowa.
zetka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 12:17

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez seba » 29 sty 2014, o 10:02

A kto chce schudnąć lub poprawić stan swojego organizmu powinien oczywiście stosować dietę zdrową i bogatą w składniki odżywcze! Prawda że mam rację :) Tylko czemu tak smaczne jest jedzenie niezdrowe :(
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez pola » 8 lut 2014, o 10:22

Nie ma co przesadzać z tymi dietami. Można jeść to co się lubi, tylko w rozsądnych ilościach.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Irydologia - diagnoza z tęczówki

Postprzez niki » 17 lut 2014, o 14:58

No tak, znana dieta MŻ jest najskuteczniejsza :D
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość