Zdrowe oczy - profilaktyka

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez Sklep_Optyczny » 4 sty 2012, o 15:39

Zgadzam się z Wami,jeżeli chodzi o profilaktykę to warto ją stosować,szczególnie kiedy mamy siedzący tryb pracy,a nasze oczy mają kontakt po 8-10 godzin dziennie z komputerem. Nic więc dziwnego,że za jakiś czas zaczynają występować problemy z naszym wzrokiem. Dbajmy o niego.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez Ilona » 16 sty 2012, o 09:27

A ja mam pytanie- czy ktoś z tu obecnych stosuje jakieś ćwiczenia? słyszałam ze reguralnie robione ćwiczenia znacznie poprawiaja widzenie- i podobno każdy (a nie tylko osoby z wada wzroku) powinien jakieś ćwiczenia robić dla zdrowia. Możecie rozjaśnic troche ten temat?
Ilona
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 sty 2012, o 08:48

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez J.M. » 16 sty 2012, o 14:50

Witaj Ilona,we wcześniejszych postach jest kilka przykładów jak ćwiczyć wzrok spędzając więcej czasu przed kompem i nie tylko.Warto też praktykować to jak np.oglądamy ciekawy długi film,oprócz reklam :D ,można robić przerwy dla oczu :)
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez Mała » 21 sty 2012, o 12:25

witam

ja też słyszałam, że ćwiczenia poprawiają wzrok- tylko pod warunkiem że są robione systematycznie!

Osobiście nie stosuję żadnych, ale kto wie... może pora się nad tym zastanowić...
Dla zainteresowanych powiem jeszcze żeby sie nie zniechęcali na początku, bo podobno przez pierwsze dni ćwiczeń moga troszkę boleć oczy- należy to traktować jak "zakwasy" :) ale nie zniechęcać się - ćwiczyć systematycznie!
Mała
 
Posty: 90
Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 09:15

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez pola » 26 sty 2012, o 15:04

Ćwiczenia mają to do siebie, że cokolwiek ćwiczymy, czy to oczy, mięśnie brzucha czy kręgosłup to są skuteczne, kiedy są regularnie i dokładnie wykonywane. W innym przypadku ciężko będzie cokolwiek osiągnąć.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez seba » 6 lut 2012, o 18:12

Jakoś nie wierzę w te ćwiczenia, albo mamy zdrowe oczy, bez wady, albo chore lub z wadą. Takie moje skromne zdanie :D
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez Wiktoria M » 7 lut 2012, o 09:23

to może zróbmy test ;) poćwiczmy wszyscy na początek miesiąc i każdy będzie sie mógł wypowiedzieć czy czuje jakąś poprawę :D bo debatować można ale żeby na prawdę cokolwiek powiedzieć trzeba to sprawdzić ( przetestować na sobie)

pozdrawiam
Wiktoria M
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 sie 2011, o 09:18

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez Mała » 18 lut 2012, o 09:41

Jeśli chodzi o gimnastykę oczu to dosyć ważną uwagą jest fakt, że powiniśmy ją wykonywać tylko wtedy, gdy jesteśmy odprężeni. Dlatego wzmacnianie mięśni oka powinien poprzedzać relax: kilka głębszych oddechów, rozluźnienie mięśni karku, patrzenie na kojącą zieleń etc. I przed wykonywaniem ćwiczeń należy zdjąć soczewki/okulary ( jeśli ktoś nosi).
Mała
 
Posty: 90
Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 09:15

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez mati-wawa » 1 mar 2012, o 15:04

Heja
mam pytanie czy sa jakies krople na przemeczone oczy, które moglibyście polecić?? Ewentualnie jakies tabletki. Ostatnio sporo pracuje przy komputerze i dokumentach nie mam wady wzroku ale zauwazylem ze mam przemeczone (przekrwione) oczy. Wkurza mnie to bo nie wyglada to za pieknie :D .
Proszę o info.
mati-wawa
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2 lis 2011, o 22:11

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez optyczka OLA » 1 mar 2012, o 15:39

Mati-wawa wyprobuj krople AQUIFY lagodzá objawy suchosci oczu zwiázane z kurzem,dymem,ogrzewaniem,klimatyzacjá i dlugá pracá przy komputerze , nawilzajá, sá dostepne w salonach optycznych (bez recepty).
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości