Zdrowe oczy - profilaktyka

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez IGOR » 23 lip 2012, o 10:02

Czy stosowanie maści/kremu z witamina A można określić jako działanie profilaktyczne jeśli chodzi o dbanie o oczy i czy są jakieś przeciwskazania do dłuższego używania takich preparatów? Podkreślam że mam na myśli profilaktyke.
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez dzika » 23 lip 2012, o 14:13

Uważam, że nie zaszkodzi, bo tak samo bierze sie witaminy doustnie żeby organizm wzmocnić.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez Katarzyna » 23 lip 2012, o 14:52

Witam! Uważam, ze stosowanie jakichkolwiek witamin w dużych ilościach bez konsultacji z lekarzem, bądź dietetykiem, może być zgubne w skutkach. Ja nie jestem zwolenniczką brania witamin "na wszelki wypadek" :) myślę, że to samo tyczy się maści.
Katarzyna
 
Posty: 69
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 11:29

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez karolina » 24 lip 2012, o 09:37

Witam,
stosowanie preparatów wokół oczu warto zacząć juz po 20 roku życia. Taka troska zaprocentuje w późniejszym czasie.Tu najlepiej sprawdzi sie kosmetyk przeznaczony do tej delikatnej skóry wokół oczu bo one znacznie sie różnią od innych kosmetyków i również zawierają wspomniane przez was witaminy. Preparaty pod oczy nie moga wywoływac alergii, powinny koić, odstresować i uspakajać zmęczona skóre wokół oczu.
Ale uwaga- ważne jest by dobrać odpowiedni krem dla danej osoby bo nie dla wszystkich dore jest to samo!

ps. wpadnę później i napiszę kilka moich sugestii na co zwrócic uwage przy doborze dobrego kremu pod oczy(- ale to w wolnej chwili) a teraz uciekam pocieszyc sie słońcem :)
karolina
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 10:16

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez dzika » 24 lip 2012, o 13:23

Katarzyno,Igor miał na myśli stosowanie profilaktycznie,więc uważam dlatego, że nie zaszkodzi :)
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez Katarzyna » 25 lip 2012, o 06:52

Krem może i nie zaszkodzi :)
ale jeżeli o krople, to można, ale po co? :) jeżeli nie ma wyraźniej potrzeby stosowania, nie ma także sensu stosować "na wszelki wypadek" bo z witaminą A nie ma żartów :P
Katarzyna
 
Posty: 69
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 11:29

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez karolina » 25 lip 2012, o 10:49

No więc właśnie ja jak najbardziej polecam dobry krem do ciągłego stosowania. A dobry to jaki? No właśnie to taki który: zachowuje ph właściwe dla skóry wokół oczu, nie pachnie, jest przebadany -uwaga- okulistycznie i dermatologicznie, nie powoduje podraznień spojówek, może być stosowany przez osoby noszące szkła kontaktowe, zawiera filtry przeciwsłoneczne, likwiduje cienie i obrzęki oraz zapobiega ich powstawaniu, zapewnia długotrwałe nawilżenie i poprawia elastyczność skóry oraz jest bogaty w naturalne surowce najwyższej jakości. To chyba główne walory dobrego kremu, jednak tak jak juz wspomniałam nie dla każdego jest dobre to samo. Tu obowiązuje tez zasada, im sie jest starszym tym wskazany jest krem bardziej odżywczy i ujędrniający. 30-latce wystarczy krem z ceramidami, kalogenem lub liposomami, 40-latce zazwyczaj sam krem nie wystarczy, odpowiedniejszy tu będzie preparat z zawartościa koenzymu Q10 oraz wiatminami A i E. Panie w okoliczach 50tki powinny zainteresowac sie kremami z zawartością fitohormonów.
Nie bedę tu juz za bardzo odbiegać od tematu jednak uczulam że złe dbanie o skóre wokół oczu też może mieć swoje skutki.
karolina
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 10:16

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez dzika » 25 lip 2012, o 16:53

Zwolenniczką kropli bez potrzeby też nie jestem :) Chyba że nawilżające,które przy spędzaniu dłuższego czasu przy komputerze są zalecane.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez seba » 28 lip 2012, o 08:23

A ja uważam że podstawą zdrowia oczu jest umiar w siedzeniu przed kompem, telewizorem, w miarę normalne jedzenie i przede wszystkim zdrowy sen. A kremy, krople, witaminy nic nie dadzą jak nie będziemy uważać na powyższe :!:
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez IGOR » 30 lip 2012, o 08:29

Jesli chodzi o komputer, telewizor i zdrowe odzywianie to się zgadzam z przedmówcą, natomiast sugestię o kremie z wit A dostałem od przyjaciółki, której właśnie okulistka zwrócła uwagę, by troszę takiego poużywała bo podobno jej powieka nie przylega do oka tak jak powinna- ciekawe nieprawdaż?
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości